Mauro Icardi je bil neustavljiv pred vrati. Foto: Reuters
Giacomo Bonaventura in Samir Handanović
Samirju Handanoviću ni uspelo preprečiti izenačenja na 2:2, ko ga je ukanil Giacomo Bonaventura. Foto: Reuters
Luciano Spalletti in Vincenzo Montella
Luciano Spalletti in Vincenzo Montella sta se pozdravila pred začetkom tekme na San Siru. Foto: Reuters
Mauro Icardi
Icardi se je veselil z navijači Interja. Foto: Reuters

Samir Handanović in soigralci so odlično začeli novo sezono, oddali so le dve točki in z zmago so se zavihteli na drugo mesto, potem ko je Juventus v soboto izgubil proti Laziu z 1:2. V vodstvu je Napoli, ki je zbral maksimalnih 24 točk.

Icardi unovčil podajo Candreve
Črno-modri so si priigrali prvo veliko priložnost. Antonio Candreva je v 13. minuti z roba kazenskega prostora zadel prečko, vratar Gianluigi Donnarumma je bil prekratek. Inter je bil vse nevarnejši, v 23. minuti je po podaji Ivana Perišića z glavo poskusil Miranda, a je žoga zletela mimo vrat. Pet minut zatem je Candreva ušel po desni strani in podal pred vrata, kjer je Icardi velemojstrsko z desno nogo preusmeril žogo v malo mrežico. Milan se je prebudil tik pred odmorom, ko je dvakrat zapretil Fabio Borini.

Silva v prečko, Suso v polno
Na začetku drugega polčasa je Milan močno pritisnil. Vstopil je mladi up Patrick Cutrone. V 49. minuti je Andre Silva z 18 metrov z levo nogo zadel notranji del vratnice, odbito žogo pa je Mateo Musacchio poslal pod prečko. Stranski sodnik je takoj dvignil zastavico in ostalo je pri vodstvu Interja. Nevarne akcije Milana so si sledile, Cutrone je v 54. minuti zadel zunanji del mreže. Natančnejši je bil Suso dve minuti zatem, z 20 metrov je z diagonalnim strelom matiral Handanovića.

Icardi pred vrati pravi velemojster
Nekdanji vratar slovenske reprezentance je po uri igre preprečil vodstvo Milana, ko je sijajno posredoval z roko po nevarnem strelu Giacoma Bonaventure. Kazen za neučinkovitost rdeče-črnih je prišla v 63. minuti, ko je Icardi odvzel žogo zmedenemu Lucasu Biglii na sredini igrišča in krenil proti vratom. Na desni strani je zaposlil Perišića, ki je nato z leve strani podal pred vrata. Icardi je z volejem z desno nogo poslal žogo v desni spodnji kot. Izjemna poteza argentinskega napadalca.

Bonaventura iz bližine ukanil Handanovića
Milan je po zaostanku znova prevzel pobudo. V 81. minuti je Borini z desne strani podal v kazenski prostor, kjer je Andre Silva podaljšal žogo proti daljši vratnici. Bonaventura je s konico nogometnega čevlja potisnil žogo proti vratom, Handanoviću jo je še uspelo zaustaviti na golovi črto, a si jo je nato z nogo preusmeril prek golove črte.
Velika neumnost Rodrigueza v zadnji minuti
Vse je že kazalo na delitev točk, ko je Ricardo Rodriguez pred vrati z obema rokama na tla potisnil Danila D'Ambrosia. Sodnik Paolo Tagliavento je bil blizu in takoj je pokazal na belo točko. Icardi je postavil žogo na belo točko in poslal Donnarummo v napačno smer. Argentinec je s tem kronal sanjski večer na San Siru.

Milan na desetem mestu zaostaja že 12 točk za Napolijem in 10 točk za Interjem. Nov hud udarec za trenerja Vincenza Montello, ki ga čakajo težki dnevi.