Veselje Andree Stramaccionija in Antonia Cassana po koncu tekme. Foto: EPA
Protesti nogometašev Milana po spornem trenutku v 82. minuti. Foto: EPA
Goran Pandev in Marek Hamšik
Goran Pandev in Marek Hamšik sta bila strelca za Napoli proti Udineseju. Foto: EPA
Josip Iličić (Palermo)
Josip Iličić prihaja na reprezentančni zbor v dobri formi. Foto: EPA

Edini zadetek je padel že v 3. minuti. Z leve strani je predložek v kazenski prostor poslal Esteban Cambiasso, na drugi vratnici pa je žogo z glavo v padcu poslal v mrežo branilec Walter Samuel. V prazno je "zaplaval" vratar Milana Christian Abbiati, slabo so bili postavljeni tudi branilci. Štiri minute pozneje bi lahko "gostje" še povišali vodstvo, a Diego Milito ni izkoristil nove napake Abbiatija.
Boljše nadaljevanje Milana
V nadaljevanju se je Milan le prebudil. V 14. minuti je Riccardo Montolivo od daleč streljal za las mimo vratnice, v 23. pa je bil po strelu Stephana El Shaarawyja Handanović na mestu. Po pol ure igre je dvakrat premalo natančno meril Kevin Prince Boateng. Tik pred koncem prvega polčasa je Handanović z akrobatskim skokom preprečil nevarnost pred Urbyjem Emanuelsonom, Montolivo je nato zatresel mrežo, a je sodnik Paolo Valeri že prej piskal prekršek nad slovenskim reprezentančnim vratarjem.
Izključitev Nagatoma
Inter je v 48. minuti ostal brez enega nogometaša na zelenici, saj je Juto Nagatomo zaradi igranja z roko prejel drugi rumeni karton. Sledilo je nekaj menjav na obeh straneh, z igrišča je zgodaj odšel tudi Antonio Cassano. Do konca tekme je Milan pritiskal, imel nekaj priložnosti, a se Interjeva mreža ni zatresla. V 67. minuti je Montolivo znova močno meril od daleč, Handanović je žogo odbil, a samo do Bojana Krkića, ki se je znašel tik pred njim, toda v odločilnem trenutku je bil premalo zbran in mu je spodrsnilo.
Sporni trenutek v 82. minuti
15 minut pred koncem je bil v akciji rezervistov Giampaolo Pazzini pred vrati za las prekratek po podaji Robinha. Takoj zatem je "Sarma" dobro posredoval po poskusu Emanuelsona. V 82. minuti je sledil še sporni trenutek v Interjevem kazenskem prostoru, ko bi Valeri morda lahko dosodil 11-metrovko za Milan po kontaktu Samuela in Robinha. Borbeni varovanci Andree Stramaccionija so zadržali minimalno vodstvo in imajo na lestvici štiri točke zaostanka za vodilnima Juventusom in Laziem (srečala se bosta v naslednjem krogu 20. oktobra v Torinu). Rdeče-črni so že velikih 12 točk za vrhom.
V soboto igrali vsi štirje Slovenci
Pred nadaljevanjem kvalifikacij za svetovno nogometno prvenstvo iz Italije prihajajo dobre novice za slovenskega selektorja Slavišo Stojanovića, saj so v soboto igrali vsi štirje Slovenci.

Najboljši vtis je pustil Josip Iličić, ki je v 14. minuti podal za vodilni gol Palerma ob gostovanju pri Genoi. Iličić je z leve strani poslal oster predložek v kazenski prostor, kjer je Luigi Giorgi mojstrsko zadel z glavo. Za domače je nato v 52. minuti izenačil Marco Borriello. Malo pozneje je Iličića zamenjal drugi slovenski reprezentant Jasmin Kurtić.

Boštjan Cesar je za Chievo, ki je z 2:1 premagal Sampdorio, igral vso tekmo, Bojan Jokić pa od 62. minute. Reprezentanca se bo zbrala v ponedeljek na Ptuju, tekma s Ciprom jo čaka v petek v Mariboru.

Juve, Napoli, Lazio in Roma do novih treh točk
Juventus je z 1:2 zmagal v Sieni. V 14. minuti je "staro damo" z nizkim prostim strelom v vodstvo popeljal Andrea Pirlo (pozneje je zadel še prečko), v sodnikovem podaljšku prvega polčasa je z glavo izenačil Emanuele Calaio, pet minut pred koncem pa je zmago gostom z volejem zagotovil Claudio Marchisio. Zadel je prvič letos. Siena je imela pred tem dve lepi priložnosti in je tudi sicer precej namučila Torinčane.
Napoli je bil z 2:1 boljši od Udineseja, vsi trije zadetki so bili doseženi že do odmora. Odločilni zadetek je v sodnikovem podaljšku prvega dela dosegel Goran Pandev.

Mariborov tekmec v Evropski ligi Lazio je z 0:3 zmagal v Pescari. Že v prvem polčasu sta zadela Hernanes s prostega strela in dvakrat Miroslav Klose. Roma je prvič v tej sezoni slavila doma, z 2:0 je bila boljša od Atalante.

7. krog
MILAN - INTER 0:1 (0:1)
Samuel 3.
RK : Nagatomo 48./Inter

Milan:
Abbiati; Bonera ( 51./Abate), Mexes , Yepes , De Sciglio ( 57./Robinho); Montolivo , de Jong ; Emanuelson, Boateng, El Shaarawy ( 71./Pazzini ); Krkić.

Inter: Handanović; Ranocchia , Samuel, Juan Jesus ; Zanetti, Gargano, Cambiasso, Nagatomo ; Coutinho ( 46./Guarin), Milito ( 71./Palacio), Cassano ( 53./Pereira).
Belec (Inter) je sedel na klopi.

Sodnik: Paolo Valeri

NAPOLI - UDINESE 2:1 (2:1)
Hamšik 30., Pandev 45.; Pinzi 43.

Napoli: de Sanctis, Campagnaro, Fernandez, Gamberini, Maggio, Hamšik (87./Džemaili), Inler, Behrami, Zuniga, Pandev (55./Insigne), Cavani.

Udinese: Brkić, Benatia, Danilo, Domizzi, Pereyra (85./Faraoni), Allan, Pinzi (66./Ranegie), Lazzari, Pasquale, Maicosuel, Di Natale (79./Barreto).

Sodnik: Daniele Doveri

CHIEVO - SAMPDORIA 2:1 (1:0)
Thereau 45., Michele 88.; Maresca 61.
Cesar je igral vso tekmo, Jokić (oba Chievo) pa od 62. minute.

GENOA - PALERMO 1:1 (0:1)
Borriello 53.; Giorgi 14.
Iličić je podal za vodilni gol Giorgija, nato pa ga je v 56. minuti zamenjal Kurtić.

ROMA - ATALANTA 2:0 (1:0)
Lamela 30., Bradley 63.

Roma: Stekelenburg, Piris, Marquinhos, Leandro Castan, Balzaretti, Bradley (72./Perrotta), Tachtsidis, Florenzi (85./Marquinho), Lamela, Destro, Totti.

Atalanta: Consigli, Raimondi, Matheu, Peluso, Brivio, Schelotto, Cazzola (72./Scozzarella), Cigarini, Moralez (60./Bonaventura), Denis, de Luca (65./Marilungo).

Sodnik: Luca Banti

SIENA - JUVENTUS 1:2 (1:1)
Calaio 45.; Pirlo 14., Marchisio 85.

Siena: Pegolo, Neto, Paci, Felipe, Angelo (68./Bolzoni), Vergassola, Rodriguez, del Grosso, Rosina (81./Reginaldo), Calaio, Zé Eduardo (54./Sestu).

Juventus: Buffon, Barzagli, Marrone (80./Quagliarella), Chiellini, Lichtsteiner (68./Giaccherini), Vidal, Pirlo, Marchisio, de Ceglie (46./Asamoah), Giovinco, Vučinić.

Birsa (Torino) je poškodovan.

JUVENTUS 7 6 1 0 17:4 19 NAPOLI 7 6 1 0 14:3 19 LAZIO 7 5 0 2 12:6 15 INTER 7 5 0 2 11:6 15 ROMA 7 3 2 2 14:11 11 FIORENTINA 7 3 2 2 8:6 11 CATANIA 7 3 2 2 9:11 11 SAMPDORIA (-1) 7 3 2 2 9:8 10 GENOA 7 2 3 2 8:8 9 TORINO (-1) 7 2 3 2 9:5 8 MILAN 7 2 1 4 7:7 7 BOLOGNA 7 2 1 4 9:10 7 PESCARA 7 2 1 4 6:14 7 UDINESE 7 1 3 3 7:11 6 PARMA 7 1 3 3 6:10 6 CHIEVO 7 2 0 5 6:14 6 PALERMO 7 1 2 4 6:11 5 ATALANTA (-2) 7 2 1 4 5:11 5 CAGLIARI 7 1 2 4 4:11 5 SIENA (-6) 7 2 2 3 8:8 2