Nogomet
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.1 od 9 glasov Ocenite to novico!
Jakob Johansson
Jakob Johansson je le štiri minute po vstopu v igro zatresel mrežo azzurrov. Foto: Reuters

Stockholm - MMC RTV SLO

Nogometaši Italije so igrali na vseh svetovnih prvenstvih od leta 1962, pot v Rusijo pa bo zelo trnova. V Stockholmu so Švedi dobili prvo tekmo dodatnih kvalifikacij z 1:0. Obeta se napet ponedeljkov večer na San Siru.

V prvem polčasu je potekala taktična bitka med obema kazenskima prostoroma, obe ekipi nista veliko tvegali. V 6. minuti so zapretili Italijani, po podaji Mattea Darmiana z leve strani je z glavo mimo vrat streljal Andrea Belotti. Dve minuti pozneje je Ola Toivonen z močnim diagonalnim strelom z 20 metrov za las zgrešil vrata. Gostitelji so imeli nato pobudo, najbolj nevarna sta bila Emil Forsberg in Toivonen.

Johansson zadel štiri minute po vstopu
Selektor Janne Andersson je v 57. minuti namesto Albina Ekdala v igro poslal Jakoba Johanssona. Štiri minute zatem je vezist AEK-a iz Aten prišel do strela z roba kazenskega prostora z desno nogo, žoga je zadela Danieleja De Rossija, spremenila smer in končala v mreži. Gianluigi Buffon je bil nemočen. Najlepšo priložnost za izenačenje je imel Darmian, ki je v 70. minuti z 20 metrov stresel vratnico. Zaključni pritisk azzurrov ni obrodil sadov.

Verratti bo manjkal v Milanu
Italijani se bodo skušali izogniti temu, da bi prvič po letu 1958 ostali brez SP-ja, bodo pa imeli na povratni tekmi še eno težavo. Marco Verratti je dobil drugi rumeni karton in bo v Milanu manjkal. Motiv bo velik, saj imajo Italijani zelo izkušeno ekipo, številni nosilci igre po svetovnem prvenstvu v Rusiji ne bodo več igrali za izbrano vrsto. Vratar Buffon bo poleti končal bogato kariero.

Senegal naslednji potnik v Rusijo
Reprezentanca Senegala si je zagotovila nastop na svetovnem prvenstvu v Rusiji. Senegalci so za drugo uvrstitev na največje tekmovanje v Polokwaneju premagali Južnoafriško republiko z 2:0, tekmo so morali ponoviti zaradi vpliva sodnika na prvi tekmi, ki so jo dobili Južnoafričani.

Na prvi tekmi leta 2016 je zmagal JAR z 2:1, toda Fifa je pozneje ugotovila, da je ganski sodnik Joseph Lamptey vplival na izid tekme. V ponovljenem obračunu so z 2:0 zmagali Senegalci, zadel je Diafra Sakho, Thamsanqa Mkhize pa je dosegel še avtogol.

V afriških kvalifikacijah je Senegal že zmagal v skupini D, do konca je še en krog. Današnja tekmeca se bosta sicer pomerila še enkrat v torek v Senegalu, a ta tekma ne bo več odločala o potniku na SP. Senegalci imajo namreč pet točk naskoka pred Burkina Fasom in Zelenortskimi otoki. Senegal je tretja afriška reprezentanca z vozovnico za SP 2018, na katerega sta že uvrščena Egipt in Nigerija. Za Senegal je to druga uvrstitev na SP po letu 2002, takrat so Senegalci prišli do četrtfinala.

Dodatne kvalifikacije za SP, prve tekme:
ŠVEDSKA - ITALIJA 1:0 (0:0)
50.000; Johansson 62.

Švedska:
Olsen, Krafth (83./Svensson), Lindelöf, Granqvist, Augustinsson, Larsson, Ekdal (57./Johansson), Claesson, Forsberg, Toivonen, Berg (75./Kiese Thelin).

Italija: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Darmian, de Rossi, Parolo, Verratti (76./Insigne), Candreva, Belotti (65./Eder), Immobile.

Sodnik: Cüneyt Cakir (Turčija)

HRVAŠKA
- GRČIJA 4:1 (3:1)
30.000; Modrić 13./11-m, Kalinić 19., Perišić 33., Kramarić 49.; Sokratis 30.

SEVERNA IRSKA - ŠVICA 0:1 (0:0)
18.270; Rodriguez 58./11-m

Sobota ob 20.45:
DANSKA - IRSKA

Prenos na TV SLO 2 in na MMC-ju.

Povratne tekme bodo od 12. do 14. novembra.

A. G.
FemShepard
# 10.11.2017 ob 20:43
Raje bi navijal za underdoga (Švede), vendar bi prvenstvo brez Italije zelo osiromašeno.
Vitez
# 10.11.2017 ob 22:42
Lepo ta ventura zapravlja Contejevo zapuščino. Conte je s to Italijo izpadel na EP v četrtfinalu na penale, ventura se verjetno ne bo uspel niti uvrstiti na SP.
Rossonero75
# 10.11.2017 ob 21:18
Stare bi že vedu...Forsberi,itak..
Lesinar
# 11.11.2017 ob 07:56
Zlatan Ibrahimović je s tribune Friends Arene spremjal srečanje

Naj novinar popravi tole, ni Ibrahimović spremljal srečanje, ampak je srečanje spremljalo Ibrahimovića
Rossonero75
# 10.11.2017 ob 20:52
Brez Balotellija ne bo nč:)
vslivnje
# 10.11.2017 ob 22:43
Ko Italijani popušijo na italijanski način... Izjemno!
rangerno1
# 10.11.2017 ob 20:51
Gremo Švedi, kdo bo gledal te poženščene Italjane, ki se nosijo, kot miss bikini.
Springbok
# 11.11.2017 ob 10:29
Ženske si zaradi nogometašov želijo Italijane na SP.
Moški pa navijamo za Švede. Zaradi blontnih navijačic v rumeno modrih dresih.
Lunos
# 10.11.2017 ob 21:09
Dajte se na RTVju odločit, ali se izgovori Forsberg ali Forsberi.
montebuba
# 10.11.2017 ob 21:03
Senegal se je z zmago po 16ih letih spet uvrstil na svetovno prvenstvo! ..3ji iz Afrike
veza
# 11.11.2017 ob 07:39
Na prvi tekmi leta 2016 je zmagal JAR z 2:1, toda Fifa je pozneje ugotovila, da je ganski sodnik Joseph Lamptey vplival na izid tekme.

a za Švico pa to ne bo veljalo, Romun jim je poklonil penal, za Irce pa ga ni piskal, aja, v Švici je sedež UEFE; FIFE, druga pesem.
fiston
# 10.11.2017 ob 20:56
Živ začetek, sem pričakoval, da bodo vsaj v prvem polčasu več ali manj mučili žogo.
rangerno1
# 10.11.2017 ob 21:57
Fagucci se valja po tleh, kot primadona. Prav gravžajo se mi ti narcisoidni Italjani, ki ubijajo nogomet s tem simuliranjem oz. pretiravanjem v zadnjem primeru. Igraj kot moški in ne kot hemafrodit. Samo da je čupca polizana in verjetno so še vsi naparfumirani na igrišču.
stewie
# 11.11.2017 ob 10:58
Denso20
# 10.11.2017 ob 23:34
To je bila ena najslabših tekem Italije odkar jih spremljam. Vseeno upam, da uspejo priti na SP, saj si ne predstavljam SP-ja brez Italije.

Kaj so pa takega Italijani naredili na zadnjih dveh SP, potem ko so bili v Nemčiji prvaki? Obakrat so izpadli že po predtekmovanju.
Imam občutek, da bo Venturo na selektorskem mestu nasledil Ancelotti. Morda pa za to niti ne bo potrebno čakati do svetovnega prvenstva, lahko ga imenujejo že naslednji teden. Navijam pa za Švede, da po dveh spuščenih SP spet pridejo tja.
# 11.11.2017 ob 09:24
Italija slaba, brez kreatorja igre, manjka jim vsaj približek Pirla. Veratti je tako in tako precenjen, tako da jim ne bo kaj veliko manjkal po moje. Morda bo dobil priložnost naturalizirani Brazilec Jorginho. Obramba BBC je sicer granitna (gol je bil pač bolj slučajnost), ampak tudi "drvena", ne more Bonucci kreirat igre s pozicije nekakšnega libera. Selektorja pa težko razumem, da ne uvrsti v prvih 11 Insigneja in da povsem pozablja na El Šaravija...
Springbok
# 11.11.2017 ob 09:07
Imam vse Paninijeve albume od 1974 SP v Nemčiji. Še v vsakem so bili Azzuri.

Toda vse je enkrat prvič. Morda tokrat.
Springbok
# 11.11.2017 ob 08:47
Morda pa bo SP celo spremlalo Ibrahimovića. Ibra pravi, da v primeru kvalifikacije Švedov dovoli, da ga selektor pokliče v reprezentanco.
realist65
# 11.11.2017 ob 06:48
Ajd, če jih premagajo doma 2 : 0 si bodo zaslužili SP, tako bo pa zelo zanimivo.

Zelo pomembna povratna tekma, poln stadion .
Rivaldo
# 10.11.2017 ob 21:49
Foršberi
brehme
# 10.11.2017 ob 21:01
Malo izven teme...pred tekmo je bila na SLO2, odlična oddaja o velikanih nogometa, lepa prtedstavitev Roberta Baggia, Johana Cruyfa in Erica Cantonaja. Res pravi nogometaši, enega sicer nisem videl igrati.
Tole je derbi dodatnih kvalifikacij, in prvenstvo brez Italije...nekaj bi manjkalo.
rokers
# 11.11.2017 ob 08:52
toliko o Italijanski sreči: že to, da so bili v drugem bobnu je nonsens: Švica, Anglija, Poljska,...so bile v prvem bobnu, pa niso nikoli bile na velikih tekmovanjih pred Italijani.. drugo je to da so bili žrebani skupaj s Španijo, ki je poleg Nemčije sedaj najmočnejša evropska reprezentanca..in potem še žreb s Švedsko, najtežjo med drugimi in potem še nesrečen avtogol. Italija res ni igrala kdovekaj, a zagotovo je bila boljša od Švedov, predvsem drugi polčas so Švedi 3x prečkali sredino..Italijani pa precej neučinkoviti in brez pravih idej v napadu, a vseeno boljši od Švedov..Pri Italijanih najboljši darmian, kar pomeni, da ni vse OK
Poldi
Luigi pa že ceu reumatičem Handa bi to nesel.
naš človek
# 11.11.2017 ob 05:32
Honduras - Avstralija 0:0 prva tekma

Nova Zelandija - Peru v 57. minuti še vedno 0:0
Wasabi
# 10.11.2017 ob 22:14
Švedi tako kot v vseh športih, umazano, umazano.
luxmundi
# 10.11.2017 ob 20:47
gremo Italija.
stewie
# 11.11.2017 ob 10:55
Springbok

A potem albuma od Eura 1992 nimaš? Ker tam jih ni bilo.
In grozilo je (oz. po malem še vedno), da bo SP 2018 prvo veliko tekmovanje reprezentanc po tistem Euru, da na njem ne bo nobene od slovenskih sosed, po tem, ko so na zadnjem Euru lani poleti bile vse štiri. Dvomim, da bodo Hrvatje jutri izgubili s 3-0 ali še več. To sedaj jim je to "uspelo" le na Wembleyju pred 8 leti.
veza
# 11.11.2017 ob 07:46
Sem gledal na pol tekmo ITA-ŠVE, z enim očesom, ko sem videl Bufona, kako je simuliral udarec v obraz, čeprav ga ni nič zadelo in bi ga zadel pravzaprav svoj igralec, sem obrnil na ANG- NEM.
SP bo tudi brez takih primadon zanimivo, mogoče še bolj.
johndeer
# 10.11.2017 ob 22:41
*priložnost
johndeer
# 10.11.2017 ob 22:35
@ rangemo, danes sežem v roko, tvoja ekipa je zmagala, mi imamo še eno možnost ;)
# 10.11.2017 ob 22:21
Ne vem, če sem kaj zamudil, ali pa je uradna politika RTV, morda pa celo usmeritev naše države, da se komentator odločno postavi na eno stran in dobesedno navija za Italijane?
Vitez
# 10.11.2017 ob 21:02
Za Italijo. Azzuri lahko na SP izločijo vsakega, ĐŠvedi bi šli tja samo na izlet. Azzuri so tudi v svoji slabi različici zelo zanimiva ekipa, Švabi so jih na EP komaj končno izločili po dolgi seriji penalov.
rangerno1
# 10.11.2017 ob 22:29
Nope, nisem Italjan in se ne podrem po tleh ob vsakem dotiku. Bolj, kot da jaz iščem pozornost, bi izpostavil, da ti nimaš nekega normalnega argumenta. Jaz samo povem kar vidim. Če imaš slab spomin in ne vidiš dobro, poglej tekmo s časovnim zamikom še enkrat in boš videl koliko poziranja in simuliranja. Vsakemu svoje, ampak jaz imam rad da se igra po moško, razne gay lige pa lahko gledaš ti in ti prav nič ne branim - vsakemu svoje.
rangerno1
# 10.11.2017 ob 22:06
Vsak dotik Italjana pomeni prekinitev parih minut, poziranje pred kamero in nič od nogometa. Prav obup je gledati te Italjane, dvomim da v dekliški ligi v nogometu vidimo toliko simuliranja, jokanja, poziranja, narcisoidnosti in anti-nogometa. In kaznovan je bil anti-nogomet Italije, namesto da se delajo lepe in simulirajo, bi morali igrati nogomet.

Bravo ŠVEDSKA!
kopibrejk
Kdo je vzornik temu komolčarju Bergu? Drogba?
johndeer
# 10.11.2017 ob 22:05
Ja, Švedov je pa en sam fairplay, a ne? Rangemo1 tudi na prijateljski tekmi proti Sloveniji so se dobro izkazali s komolčkanjem, tri naše reprezentante so kar dobro poškodovali.
SF0100
Škoda
johndeer
# 10.11.2017 ob 22:17
@ rangemo1, hahahahahahah.... Tele tvoji borci so po treh krogih v italijanski ligi na spisku poškodovanih... in to za dalj časa! Zate sem lahko tudi dunajski deček, glede na to kaj se je dogajalo na prijateljski tekmi Švedska : Slovenija, pa moram pripomnit, da nogometa verjetno sploh ne spremljaš, pač si zdajle prišel pljuvat Italijane. In to je to!
Denso20
rangerno1
# 10.11.2017 ob 22:11
@johndeer, ja in kaj so naredili? Kaj tako hudega se je zgodilo našim? Si tudi ti tako občutljiv, kot Italjani? To je moški šport in prav bi bilo, da bi se tako igralci tudi obnašali. Ne rečem, da ne tu pa tam pade kakšna, ampak višek vsega je potem tisto simuliranje in poziranje na tleh. Skandinavci so že od nekdaj znani, kot borci in moški, Italjani pa seveda kot pozerji, narcisoidi in samovšečneži. Ne rečem, da vsi, večina pa sigurano. Jaz raje gledam nogomet, kot to kako lep si misli, da je nek nogometaš in koliko pozornosti rabi, ko se ga nekdo dotakne.

Kot rečeno, Italjani so zavlačevali in pozirali, Švedi pa so jim ga zabili, kar je samo super za to in naslednjo tekmo.
Svetovno prvenstvo v nogometu
link
Po šokantnem izpadu Ventura (pričakovano) odstavljen
24
15. november 2017 ob 19:23 Dva dni po "apokalipsi na San Siru", kot so poraz v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo v nogometu označili italijanski mediji, je bil odpuščen selektor Gian Piero Ventura.