Marco Borriello je potrdil, da si zasluži zaupanje trenerja Antonia Conteja, ki je pustil Alessandra Matrija na klopi. Foto: Reuters
Antonio Conte
Antonio Conte se veseli nove zmage. Le še čudež lahko stari dami prepreči naslov prvaka. Foto: Reuters
Antonio Cassano in Zlatan Ibrahimović
Antonio Cassano in Zlatan Ibrahimović sta bila razigrana v Sieni. Foto: Reuters
Francesco Totti
Navijači Rome niso bili zadovoljni po remiju Rome proti Napoliju (2:2). Foto: Reuters

Stara dama je vse bližje prvemu naslovu po letu 2003 (v letih 2005 in 2006 so jim "scudetto" naknadno odvzeli za zeleno mizo). Še nobena ekipa v Serie A, odkar v elitni druščini igra 20 ekip, ni bila neporažena v prvih 35 tekmah sezone.
Novara, ki je tik pred izpadom, ni bila dostojen tekmec. Juventus bo do konca prvenstva doma igral še z Leccejem in Atalanto ter v gosteh proti Cagliariju (tekma bo v Trstu). V primeru istega števila točk z Milanom bi bili prvaki Torinčani, ki imajo boljše razmerje na medsebojnih tekmah (2:0 in 1:1).

Novara popolnoma nemočna
Izbranci Antonia Conteja so na stadionu Silvio Piola povedli v 16. minuti. Andrea Pirlo je podal s prostega strela z leve strani, Mirko Vučinić pa je mojstrsko podstavil levico in žogo poslal pod prečko. Stephan Lichtsteiner in Pirlo sta bila blizu povišanja vodstvu. Pet minut pred odmorom je Emanuele Giaccherini podal z leve strani, Marco Borriello pa je z glavo zatresel mrežo.

Na začetku drugega polčasa je strel Vučinića vratarju Albertu Fontani še uspelo odbiti, Arturo Vidal pa je brez težav povišal na 0:3. Novara je bila popolnoma nemočna, Giaccherini je v 64. minuti prodrl z leve strani, Fontana je njegov strel odbil v sredino, pritekel je Vučinić in postavil končni izid srečanja.

Enosmerni promet se je nadaljeval vse do konca srečanja, Gianluigi Buffon je bil popolnoma brez dela. V zadnji minuti je Pirlo s prostega strela zadel še okvir vrat.

"Ibra" in Cassano blestela v Sieni
Milan je dosegel zanesljivo zmago v Sieni (1:4). Rdeče-črni so povedli v 26. minuti, ko je Zlatan Ibrahimović podal z desne strani, vratar gostiteljev Željko Brkić je slabo posredoval, Antonio Cassano pa je z bližine zatresel mrežo. To je bil njegov prvi zadetek po 15. oktobru, ko je zadel proti Palermu. Tri minute pozneje je švedski napadalec z močnim strelom z levico povišal na 0:2.

V drugem polčasu je Milan branil prednost, rezervist Erjon Bogdani pa je sedem minut pred koncem vlil upanje Sieni, potem ko je pospravil odbito žogo z bližine v mrežo. V zadnji minuti je Antonio Nocerino (v 75. minuti je zamenjal Gennara Gattusa) premešal obrambo Siene, trije branilci ga niso mogli zaustaviti, nato pa matiral še Brkića. Končni izid je v 94. minuti po podaji Cassana postavil Ibrahimović, ki je dosegel že 26. zadetek v letošnji sezoni in se še utrdil na prvem mestu lestvice strelcev.

Di Natale pokopal Lazio
V nedeljskem večernem derbiju je Udinese gostil Lazio ter ga z goloma Antonia Di Nataleja in Roberta Maximiliana Pereyre tudi ugnal. Odločilni zadetek je Di Natale dosegel v 69. minuti, ko je z desnico po podaji Maurizia Domizzija matiral Federica Marchettija. Vodstvo so gostitelji podvojili v 94. minuti, ko je v prazno mrežo zadel Pereyra, kar je nogometaše Lazia, ki so menili, da bodo gostitelji po poškodbi enega izmed njihovih igralcev žogo poslali z igrišča, zelo ujezilo. V samem zaključku je na zelenici vladal popoln kaos, izključen je bil tudi Laziev Andre Dias. S tremi točkami se je Udinese na prvenstveni lestvici povzpel na četrto mesto.