Josip Iličić je na San Siru zabil prvi prvenstveni gol v letošnji sezoni Serie A. Foto: EPA
Giorgio Chiellini, Fernando Llorente in Arturo Vidal
Fernando Llorente (v sredini) in Arturo Vidal (na desni) sta Juventusu prinesla zmago in nove tri točke. Juventus je ob Sampdorii edina ekipa, ki v letošnji sezoni Serie A še ne pozna poraza. Foto: Reuters
Francesco Totti
Nogometaši Rome so na zelenico v Genovi prišli z majicami, na katerih je bila fotografija navijačev ekipe - očeta in sina -, ki sta umrla v prometni nesreči, potem ko sta si na Olimpicu ogledala obračun med Romo in Bayernom. Foto: Reuters
Gervinho
Gervinho proti Sampdorii ni imel svojega dne. Foto: Reuters
Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain je blestel na San Paolu, ob visoki zmagi Napolija nad Verono (6:2) je dosegel hat-trick. Foto: EPA

Iličić je v 54. minuti zamenjal rojaka Jasmina Kurtića in zatresel mrežo že dobrih deset minut pozneje. Po podaji Juana Guillerma Cuadrada si je lepo pripravil prostor za strel in z razdalje natančno sprožil v levi spodnji kot nemočnega vratarja Christiana Abbiatija.

Fiorentina do prihoda Iličića na zelenico ni bila pretirano nevarna, po njegovem prihodu so si nogometaši iz Firenc pripravili kar nekaj (pol)priložnosti, ki pa jih niso izkoristili. Milan, ki je v končnici tekme le jalovo napadal za zmago, je sicer v vodstvo popeljal Nigel De Jong, ki je v 25. minuti zadel z glavo, potem ko je predložek iz kota do njega podaljšal Cristian Zapata.

Juventus brez večjih težav prek Palerma
Aktualni italijanski prvaki, nogometaši Juventusa, so proti Palermu povedli po dobre pol ure igre, ko je vratarja Sorrentina premagal Arturo Vidal. Čilenec je izkoristil dobro podajo Carlosa Teveza in z levico žogo poslal v desni spodnji kot vrat gostujoče ekipe. Palermo, za katerega je vso tekmo odigral Siniša Anđelković, je poskušal izid poravnati, a si kakšnih resnejših priložnosti ni pripravil. Zato pa je bil v 64. minuti precej učinkovitejši Fernando Llorente, ki je bil po Pirlovem predložku iz kota natančen z glavo. Minuto pred koncem rednega dela srečanja je s silovitim strelom z razdalje desno vratarjevo vratnico zatresel še Juventusov rezervist Sebastian Giovinco.

Sampdoria ostaja neporažena
V Genovi je Sampdoria proti Romi ohranila mrežo nedotaknjeno in nadaljuje niz neporaženosti v Serie A. Gostitelji so zapravili kopico priložnosti za zmago, prav tako so bili pred golom zelo dejavni tudi nogometaši iz večnega mesta, ki pa nikakor niso uspeli zatresti mreže Sergia Romera. Ta je v izdihljajih tekme s senzacionalno obrambo po strelu iz neposredne bližine preprečil veselje Alessandru Florenziju, potem ko je lepe priložnosti predtem zapravil Gervinho. Za gostitelje je najlepšo priložnost zapravil Stefano Okaka. Rimljani se niso uspeli pobrati po sramotnem porazu proti Bayernu v Ligi prvakov, na prvenstveni lestvici za vodilnim Juventusom zaostajajo za tri točke.

8. krog, nedeljske tekme:
CHIEVO - GENOA 1:2 (1:0)
Zukanović 36.; Matri 72., Pinilla 84.
RK: Radovanović 73./Chievo
Pinilla je v 74. minuti zapravil 11-m
Birso je Lazarević zamenjal v 64. minuti, Cesar (vsi Chievo) je bil na klopi.

JUVENTUS - PALERMO 2:0 (1:0)
Vidal 32., Llorente 64.
Anđelković (Palermo) je igral vso tekmo.

UDINESE - ATALANTA 2:0 (2:0)
Di Natale 6., Thereau 36.

CESENA - INTER 0:1 (0:1)
Icardi 32./11-m
RK: Leali 30./Cesena
Krajnc (Cesena) in Krhin sta bila na klopi, Handanović (oba Inter) je branil vso tekmo.

LAZIO - TORINO 2:1 (1:0)