Jeremy Menez
Jeremy Menez (desno) je v 92. minuti rešil točko. Foto: EPA
Miroslav Klose
Miroslav Klose je že v 8. minuti ukanil Samirja Handanovića. Foto: EPA

Juventus je peti zaporedni naslov osvojil v ponedeljek po porazu Napolija v Rimu. "Če sem zadovoljen? Seveda, predvsem s tem, da smo mrežo ohranili nedotaknjeno. Težko se je bilo zbrati po vsem tem proslavljanju," je priznal trener Juventusa Massimiliano Allegri.
Juventus je v domačem prvenstvu v tem letu dobil vseh deset tekem pred svojimi navijači. Razlika v golih 19:0!

"Nismo igrali dobro. Zdaj se moramo vrniti v ustaljene tirnice, saj nas čakata še dve tekmi in finale pokala proti Milanu," je še dodal Allegri. Vrata Caprija je branil Vid Belec, ki bi lahko bolje posredoval pri golu Hernanesa.

Milan se je rešil v sodnikovem dodatku
Medtem ko pri Juventusu "tečeta med in mleko", je povsem drugačno vzdušje pri Milanu, ki je komajda izvlekel remi proti odpisanemu Frosinoneju. V zadnji minuti je z najstrožje kazni za končnih 3:3 zadel Jeremy Menez. Palček iz Ciociarije je na San Siru dvakrat vodil z dvema zadetkoma prednosti, vendar se je moral na koncu zadovoljiti le s točko.

Novi trener Milana je bil kljub pičlemu izkupičku zadovoljen z videnim. "Slabo moštvo po zaostanku z 1:3 pade, mi pa smo pokazali borbeni duh in se vrnili," je povedal Cristian Brocchi, ki je vodil četrto tekmo Milana, potem ko je nasledil Sinišo Mihajlovića. Mario Balotelli je pri izidu 0:2 zapravil enajstmetrovko.

Milan je v boju za Evropsko ligo zdrsnil na sedmo mesto za Sassuolom, ki je z 1:0 ugnal Verono.

Poraz Interja na Olimpicu
Lazio je premagal Inter z 2:0. Rimljani so povedli v 8. minuti, ko je Senad Lulić v kazenskem prostoru lepo zaposlil Miroslava Kloseja. Nemški veteran je z desnico poslal žogo pred Samirja Handanovića v mrežo. Končni izid je postavil Antonio Candreva z bele točke sedem minut pred koncem, potem ko je Jeison Murillo prejel drugi rumeni karton zaradi prekrška v kazenskem prostoru.

36. krog:

UDINESE - TORINO 1:5 (0:2)
Felipe 48.; Jansson 12., Acquah 45., Martinez 50., 83., Belotti 56.

CHIEVO - FIORENTINA 0:0
Cesar je igral vso tekmo, Birsa (oba Chievo) od 66. minute, Iličić (Fiorentina) pa od 80. minute.

JUVENTUS - CARPI 2:0 (1:0)