Mario Mandžukić je postavil končni izid v Torinu, Ronaldo pa bo moral še počakati na prvi prvenstveni zadetek. Foto: Reuters
Piotr Zielinski je v 15 minutah izničil vodstvo Milana. Foto: Reuters
Dries Mertens je vstopil v 63. minuti, deset minut pred koncem pa je poskrbel za veliko slavje na San Paolu. Foto: Reuters
Juventus ugnal Lazio

Stara dama je v izjemnem vzdušju dosegla zanesljivo zmago, čeprav tudi na drugi tekmi sezoni ni prikazala najboljše igre. Izbranci Massimiliana Allegrija imajo še veliko rezerve.

V 19. minuti je Sami Khedira stresel vratnico. Po pol ure igre je Federico Bernardeschi z desne strani podal pred vrata, gostje so slabo izbili žogo, Miralem Pjanić pa jo je z volejem z roba kazenskega prostora poslal ob vratnici v mrežo.

Ronaldo se je zelo trudil, na vsak način je želel zatresti mrežo na uvodni tekmi sezone na stadionu Allianz. Zelo blizu je bil v 71. minuti, ko je streljal z 20 metrov iz obrata, vratar Thomas Strakosha pa je žogo odbil prek vrat. Štiri minute zatem je Joao Cancelo ušel po desni strani in podal pred vrata, kjer je Strakosha spremenil smer žoge tik pred Ronaldom. Od Portugalca se je žoga odbila naravnost do Maria Mandžukića, ki jo je zabil v mrežo.
Allegri pustil Cuadrada in Dybalo na klopi
"Serie A je popolnoma drugačna liga, ne moremo je primerjati s španskim prvenstvom. Ronaldo se tega zaveda in hitro se prilagaja. Bal sem se uvodne domače tekme, saj je v mestu velika evforija ob prihodu Ronalda. Nismo še našli pravega ritma v vseh 90 minutah. Igramo v naletih, vmes pa imamo dolge premore, ko malce spimo. Zares imamo širok kader in tokrat sta Cuadrado in Dybala ostala na klopi," je pojasnil trener Massimiliano Allegri.
Velika vrnitev Napolija
Precej bolj napeto je bilo zvečer na stadionu San Paolo v Neaplju, kjer je Napoli ugnal Milan s 3:2, potem ko je zaostajal že z 0:2. Rdeče-črni so povedli po četrt ure igre, ko je Fabio Borini z glavo lepo zaposlil Giacoma Bonaventuro, ki je z volejem z levico mojstrsko poslal žogo pod prečko. Vratar David Ospina je bil nemočen. Gostitelji so pritisnili v zaključku prvega polčasa. Jose Callejon je z roba kazenskega prostora malce zgrešil vrata v 39. minuti, v sodnikovem dodatku pa je Arkadiusz Milik z močnim strelom preizkusil Gianluigija Donnarummo, ki pa je bil na pravem mestu.

Odločil joker Mertens
Milan je sanjsko začel tudi drugi polčas. Davide Calabria je povišal na 0:2 z diagonalnim strelom z desne strani po podaji Susa. Štiri minute zatem je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora znižal Piotr Zielinski. Razigrani Poljak je izenačil v 67. minuti z izjemnim volejem z 18 metrov, potem ko je Tiemoue Bakayoko zelo slabo izbil žogo z glavo po podaji iz kota. Odločilni zadetek je dosegel Dries Mertens deset minut pred koncem, potem ko ga je izjemno zaposlil Allan. Brazilec je z desne strani podal na drugo vratnico, kjer je popolnoma osamljeni rezervist Mertens zatresel mrežo.