Gianluca Lapadula po lanski sanjski sezoni v drugi ligi pri Pescari tudi v dresu Milana dobiva vse več priložnosti in to tudi dobro izkorišča. Foto: EPA
Valter Birsa
Valter Birsa je osem minut pred odmorom z bele točke z levico streljal prek vrat. Foto: EPA

V 15. minuti je mrežo gostov po prodoru na levi strani z nizkim strelom z roba kazenskega prostora načel Alex Sandro, bolje bi lahko posredoval vratar Marco Sportiello, žoga je šla med njim in bližnjo vratnico. Že štiri minute pozneje je na 2:0 povišal branilec Daniele Rugani, ki je dobil priložnost v prvi postavi ob odsotnosti poškodovanih Leonarda Bonuccija in Andree Barzaglija. Zadel je z glavo po podaji Miralema Pjanića iz kota.

Najboljši igralec tekme Mario Madžukić je v 64. minuti na enak način povišal na 3:0, deset minut pred koncem pa je Švicar Remo Freuler z volejem s sedmih metrov po podaji z desne strani le ublažil poraz Bergamčanov, ki so predtem šestkrat zapored zmagali. Jasmin Kurtić je igral do 75. minute.
Rimski derbi Romi
Roma je z zmago z 0:2 nad Laziem na mestnem derbiju zadržala štiri točke zaostanka za Juventusom. Povedla je v 64. minuti, ko je ob poskusu preigravanja žogo izgubil Laziev branilec Wallace, žogo pa je čez vratarja Federica Marchettija v mrežo spravil Kevin Strootman. 13 minut pozneje je z nizkim strelom s 35 metrov ob bližnji vratnici zmagovalca odločil Radja Nainggolan.
V 67. minuti si je na klopi Lazia Danilo Cataldi prislužil rdeči karton zaradi incidenta po prvem zadetku Rome, ko je Strootmana povlekel za dres. Ta je na rimskem derbiju nazadnje izgubila v finalu italijanskega pokala leta 2013. Najgorečnejših navijačev Rome ni bilo na stadionu zaradi bojkota zoper politiko varnostnih ukrepov na Olimpicu.
Lapadula zadel, Cordaz ubranil 11-metrovko
Pri 32 točkah je tako kot Rimljani tudi Milan, ki je pred nekaj več kot 37 tisoč navijači na San Siru šele v 86. minuti z 2:1 strl odpor predzadnjega Crotoneja. Junak je bil nekdanji nogometaš Gorice Gianluca Lapadula s svojim četrtim zadetkom v sezoni, prvim na domači zelenici.
Vratarja Crotoneja Alexa Cordaza, s katerim sta v sezoni 2013/14 v dresu Gorice skupaj osvojila slovenski pokal, je premagal s strelom po tleh iz sredine kazenskega prostora po odbiti žogi po prostem strelu. Cordaz je nase opozoril v 53. minuti, ko je ubranil 11-metrovko Mbayeju Niangu. Prekršek nad Lapadulo je storil branilec s slovenskimi koreninami Lorenzo Crisetig, ki prihaja iz bližine Čedada.

Interjeva kalvarija se nadaljuje
Že v petek je Napoli zadal Interju šesti poraz v sezoni, slavil je gladko s 3:0. Samir Handanović je moral prvič po žogo v mrežo v 2. minuti. Akcijo sta pripravila Marek Hamšik in Jose Maria Callejon, ki je podal z glavo, s strelom iz prve pa je "Sarmo" matiral Piotr Zielinski.

22-letni Poljak je štiri minute pozneje z globinsko podajo sijajno zaposlil Hamšika, ki se je izognil ofsajd zanki in z diagonalnim strelom z levico poskrbel za vodstvo z 2:0.

Končni izid je v 51. minuti postavil Lorenzo Insigne, na katerega je Interjeva obramba sredi kazenskega prostora pozabila po kotu in odbiti žogi Handanovića.
15. krog:
JUVENTUS
- ATALANTA 3:1 (2:0)
Alex Sandro 15., Rugani 19., Mandžukić 64.; Freuler 82.
Juventus: Buffon, Lichtsteiner, Rugani, Chiellini, Alex Sandro, Sturaro, Marchisio, Khedira (61./Lemina), Pjanić (78./Evra), Higuain, Mandžukić (76./Cuadrado).
Atalanta: Sportiello, Rafael Toloi, Caldara, Masiello, Conti (55./Grassi), Kessie, Freuler, Spinazzola, Kurtić (75./D'Alessandro), Petagna (56./Pešić), Gomez.
Sodnik: Massimiliano Irrati

NAPOLI
- INTER 3:0 (2:0)
Zielinski 2., Hamšik 6., Insigne 51.
Napoli: Reina, Hysaj (61./Maggio), Raul Albiol, Koulibaly, Ghoulam, Zielinski, Diawara, Hamšik (76./Rog), Jose Callejon, Gabbiadini, Insigne (58./Giaccherini).
Inter: Handanović, D'Ambrosio, Ranocchia, Miranda, Ansaldi, Brozović, Kondogbia (56./Joao Mario), Candreva (77./Palacio), Banega (46./Eder), Perišić, Icardi.
Sodnik: Nicola Rizzoli

MILAN - CROTONE 2:1 (1:1)
Pašalić 41., Lapadula 86.; Falcinelli 26.
Cordaz (Crotone) je v 53. minuti ubranil 11-m Niangu.

LAZIO - ROMA 0:2 (0:0)
Strootman 64., Nainggolan 77.
RK: Cataldi 67./Lazio

Lazio: Marchetti, Basta (80./Patric), Wallace, Radu, Lulić, Parolo, Biglia (80./Lombardi), Milinković-Savić, Felipe Anderson, Immobile, Keita (85./Kishna).

Roma: Szczesny, Fazio, Manolas, Rüdiger, Bruno Peres (93./Juan Jesus), Strootman, De Rossi, Nainggolan, Emerson, Perotti, Džeko.

SASSUOLO - EMPOLI 3:0 (2:0)
Pellegrini 22./11-m, Ricci 36./11-m, Ragusa 53.
FIORENTINA - PALERMO 2:1 (1:0)
Bernardeschi 33./11-m, Babacar 93.; Jajalo 49.
Iličić (Fiorentina) je igral do 85. minute, Anđelković (Palermo) pa vso tekmo.

Ponedeljkovi tekmi:
CHIEVO - GENOA 0:0
Birsa je v 37. minuti zapravil 11-m, streljal je prek vrat. Igral je do 73. minute. Cesar (oba Chievo) je sedel na klopi.

UDINESE - BOLOGNA 1:0 (0:0)