Josip Iličić kljub številnim poskusom še čaka na prvi prvenstveni gol v novi sezoni. Lani je zadel prav vseh sedem enajstmetrovk, tokrat pa je stresel le vratnico. Foto: Reuters
Dani Alves
Dani Alves (drugi z leve) in soigralci proslavljajo zadetek Juventusa. Foto: Reuters
Marek Hamšik
Marek Hamšik bo čez dva tedna s Slovaško gostoval v Stožicah. Foto: Reuters
Francesco Totti (Roma)
Ikona in kapetan Rome Francesco Totti je z 11-m v Torinu dosegel jubilejni 250. gol v Serie A in s tem postal dvanajsti nogometaš s takšnim dosežkom v eni izmed petih najmočnejših lig Evrope. Foto: EPA

V Firencah je imela Viola pobudo, zaradi česar si je v 23. minuti tudi priigrala najstrožjo kazen. K beli točki je pristopil Josip Iličić, ki je lani zadel vseh sedem 11-metrovk v Serie A. Z natančnim strelom je Jojo sicer premagal vratarja Milana Gianluigija Donnarummo, a z močnim strelom zatresel le desno vratnico. Do konca Firenčani kljub 20 poskusom strelov niso uspeli zadeti, na drugi strani pa gostje niso resno zagrozili, saj so zmogli le en strel v okvir vrat.

Avtogol prinesel zmago Juventusu
V Palermu je v 49. minuti s 25 metrov streljal Dani Alves, nato pa se je žoga odbila od Goldanige v mrežo. Juve, ki je v sredo s 4:0 premagal Cagliari, v prvem polčasu ni znal prebiti obrambe gostiteljev, čeprav sta imela Gonzalo Higuain in Mario Mandžukić kar nekaj lepih priložnosti. Hrvaški napadalec bi v drugem delu dvakrat lahko povišal na 0:2, toda obakrat je bil uspešnejši njegov rojak v vratih Sicilijancev Josip Posavec.

Palermo je prvič v zgodovini izgubil uvodne tri tekme na domačem stadionu, medtem ko je Juventus že devetič zapored premagal rožnato-črne.

Napoli hitro opravil s Chievom
Pred Napolijem ima stara dama točko prednosti. Neapeljčanom sta zmago nad Chievom prinesla zadetka Manola Gabbiadinija in kapetana Mareka Hamšika v 24. in 39. minuti. Najlepšo priložnost za goste je imel v 73. minuti rezervist Antonio Floro Flores, ki pa je bil nespreten pred vratarjem Pepejem Reino. Boštjan Cesar je igral vso tekmo, Valter Birsa pa do 63. minute.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport