Odlični napadalec Mark Uth in soigralci imajo še vedno možnosti za preboj v Ligo prvakov. Foto: Reuters
Robert Lewandowski ima ogromno prednost na vrhu lestvice strelcev. Poljak je dosegel 28 golov, na drugem mestu je zdaj Mark Uth s 14 goli. Foto: Reuters
Sebastian Rudy in Thomas Müller sta blestela v Hannovru. Foto: Reuters
Lewis Holtby je dosegel izjemno pomemben zadetek v boju za obstanek. Foto: Reuters

Izbranci Ralpha Hassenhüttla imajo 47 točk in so trenutno na šestem mestu. Morali se bodo zelo potruditi za nastop v Evropski ligi, saj Eintracht iz Frankfurta in Borussia iz Mönchengladbacha ne zaostajata veliko.

V prvem polčasu je blestel napadalec Hoffenheima Mark Uth, ki bo prihodnjo sezono igral za Schalke. Po četrt ure igre je dosegel vodilni zadetek, nato je odvzel žogo kapetanu rdečih bikov Willyju Orbanu in zaposlil Serga Gnabryja, ki je povišal na 0:2. Uth je tik pred odmorom pred vrati našel še Pavla Kaderabeka, ki je bil natančen iz bližine.

Na začetku drugega polčasa so gostitelji ostali le z deseterico. Emil Forsberg je s komolcem udaril Floriana Grillitscha. Hoffenheim je zanesljivo ohranil prednost do konca tekme in še vedno upa na preboj na četrto mesto.

Bayern s številnimi rezervisti do nove gladke zmage
Jupp Heynckes je štiri dni pred prvo tekmo polfinala Lige prvakov proti madridskemu Realu počitek namenil počitek številnim nosilcem igre. Mats Hummels, Joshua Kimmich in Franck Ribery so vso tekmo v Hannovru sedeli na klopi, v drugem polčasu pa so vstopili Thomas Müller, Robert Lewandowski in Javi Martinez.

V prvem polčasu so bili Bavarci neučinkoviti, predvsem Sandro Wagner se ni izkazal pred vrati. V drugem polčasu so nemški prvaki dvignili ritem in povedli v 57. minuti, ko je Juan Bernat ušel po levi strani, podal je v kazenski prostor, kjer je Müller z desetih metrov z levo nogo zatresel mrežo. Lewandowski je vstopil v 67. minuti, šest minut zatem pa je bil natančen z glavo po podaji Sebastiana Rudyja iz kota. To je bil že 28. zadetek v letošnji sezoni za najboljšega strelca Bundeslige. Tik pred koncem je končni izid s prvim golom v sezoni postavil Rudy.

Holtby podaljšal upanje za Hamburg
Hamburger SV še vedno upa na obstanek. "Dinozavri Bundeslige" so premagali Freibrug z 1:0. Odločilni zadetek je v 54. minuti z levo nogo dosegel Lewis Holtby.