Kevin Kampl je na zelenici v Bakuju odigral vseh 90 minut. Foto: EPA
Roman Bezjak
Roman Bezjak ni uspel streti Partizanove obrambe. Foto: EPA
Legia Varšava
Nogometaši Legie iz Varšave so napolnili mrežo Celtica. Foto: EPA

Gostitelji so srečanje začeli sijajno, že v 2. minuti je avstrijsko mrežo po podaji Leroya Georgea načel Danilo Dias. Obe moštvi sta na odmor odšli z desetimi nogometaši, potem ko je bil na vsaki strani izključen po en igralec. Pri Azerbajdžancih je rumena kartona v pičlih dveh minutah prejel kapetan Teli, pri Avstrijcih pa švicarski branilec Christian Schwegler.

V nadaljevanju so avstrijski državni prvaki ves čas oblegali vrata nasprotnika, v 77. minuti je Jonatan Soriano z natančnim strelom ob levi vratarjevi vratnici izid poravnal, nekaj trenutkov pozneje pa se mu je ponudila sijajna priložnost za vodilni zadetek, a je žogo po spretno izvedenem strelu zadela okvir gola.

Kdor ne da, dobi. Salzburžani so še naprej (jalovo) napadali vrata bosanskega čuvaja mreže Ibrahima Šehića, na drugi strani pa so si privoščili napako in dovolili, da je v kazenski prostor prodrl Reynaldo, ki je najprej spretno preigral vratarja Petra Gulacsija, nato pa žogo poslal v mrežo za končnih 2:1. Kampl je ob porazu svoje ekipe na zelenici igral vseh 90 minut.

Bezjak odigral vso tekmo
Standard Liege, za katerega igra nekdanji član Maribora Martin Milec (v igro je vstopil v 88. minuti), se je na tekmi s Panathinaikosom razšel brez zadetkov. 0:0 je bilo tudi na obračunu med Ludogorcem in Partizanom. Za gostitelje je Roman Bezjak odigral vso tekmo, medtem ko Branka Ilića ni bilo v postavi Beograjčanov.