Luis Suarez je v 82. minuti zagotovil Barceloni tri točke. Foto: Reuters
Kyriakos Papadopulos
Kyriakos Papadopulos je v 22. minuti na Camp Nouu zadel z glavo iz neposredne bližine po podaji iz kota. Foto: Reuters
John Terry
John Terry je poraz Chelseaja spremljal s klopi, Eden Hazard in Nemanja Matić pa sta igrala le zadnje pol ure oziroma 20 minut. Foto: Reuters
Jose Mourinho
Jose Mourinho se s porazom vrača z gostovanja pri Portu, ki ga je leta 2004 popeljal do naslova evropskega prvaka. Foto: Reuters
Maicon
Maicon je na stadionu Dragao za 2:1 zadel v 52. minuti. Foto: Reuters
Alfred Finnbogason
Alfred Finnbogason je v 66. minuti odločil tekmo Olympiacos - Arsenal (2:3). Foto: Reuters
Robert Lewandowski
Napadalec Bayerna Robert Lewandowski je proti zagrebškemu Dinamu dosegel hat-trick. Foto: Reuters

Slovenski reprezentant Kevin Kampl je igral vso tekmo in imel v prvem polčasu tudi dve priložnosti. Najprej je v 19. minuti z roba kazenskega prostora streljal za malo mimo vratnice, nato pa mu je pol minute pozneje, ko se je še enkrat znašel v lepem položaju, strel blokiral Gerard Pique.
Papadopulos junak prvega polčasa
Bayer je povedel v 22. minuti, ko je iz kota podal Hakan Calhanoglu, na prvi vratnici pa je iz neposredne bližine z glavo zadel Kyriakos Papadopulos. Domača obramba je bila zelo slabo postavljena. V odprti tekmi so imeli gostje v 36. minuti še eno lepo priložnost, ko se je pred vrati znašel Karim Bellarabi, toda Marc-Andre ter Stegen je njegov strel ubranil.
Tudi Barca je nekajkrat nevarno zapretila, a se odlični Bernd Leno ni pustil premagati. V 39. minuti ga je po diagonalnem strelu Neymarja po tleh rešila vratnica, v nadaljevanju akcije pa je iz bližine streljal Sandro Ramirez, toda junak prvega polčasa Papadopulos je bil na pravem mestu in žogo odbil tik pred golovo črto.
Kazen za zgrešeno priložnost Hernandeza
Bayer je v 50. minuti zamudil izjemno priložnost za vodstvo z 0:2, ko je po podaji Bellarabija z desne strani Javier Hernandez z 10 metrov osamljen streljal visoko prek vrat. Ta trenutek bodo Nemci še dolgo objokovali! Barcelona je v nadaljevanju pritiskala, napadi pa so obrodili sadove v končnici tekme. V 80. minuti je po odbiti žogi Lena iz gneče v kazenskem prostoru izenačil rezervist Sergi Roberto, dve minuti pozneje pa je s strelom pod prečko s 15 metrov za preobrat poskrbel Luis Suarez.
V 60. minuti je moral zaradi poškodbe predčasno z zelenice Andres Iniesta, ki se je na seznamu poškodovanih tako pridružil Lionelu Messiju. Barca je v uvodnem krogu remizirala z Romo (1:1), ki je tokrat v gosteh s 3:2 izgubila proti Bate Borisovu. Belorusi so po pol ure vodili že s 3:0. Rimljani bi brez Edina Džeka in Francesca Tottija ob koncu kmalu izenačili, a je Alessandru Florenziju po strelu z roba kazenskega prostora veselje preprečila prečka.
Maicon in Finnbogason junaka Porta in Olympiacosa

Angleški klubi so že v 1. krogu doživeli kar tri poraze, njihova katastrofalna bera v letošnji Ligi prvakov pa se je nadaljevala tudi v torek. Brez točk sta namreč ostala tako Chelsea kot Arsenal. Modri, ki jim gre zelo slabo tudi v Premier ligi, so v skupini G z 2:1 izgubili v Portu. Jose Mourinho se je tako neuspešno vrnil v domovino, klub, s katerim je bil leta 2004 evropski prvak, pa mu je zadal nov boleč udarec. Prvi polčas se je po sijajnem zadetku Williana s prostega strela s 25 metrov v sodnikovem podaljšku končal z 1:1, odločilni zadetek za Porto pa je v 52. minuti po strelu iz kota z glavo na bližnji vratnici prispeval Maicon. Najbližje izenačenju je bil Diego Costa, ki je s 25 metrov zadel prečko. V zadnjih 20 minutah so bili nevarnejši gostitelji.

Arsenal je po porazu v Zagrebu doma moral priznati še premoč Olympiacosu (2:3). Dvakrat je uspel izenačiti, nato pa v 66. minuti manj kot minuto po zadetku za 2:2 prejel odločilni gol. Junak Pirejčanov je bil rezervist, Islandec Alfred Finnbogason, ki je mrežo zatresel iz bližine.