Cristiano Ronaldo je zdaj v letošnji sezoni La Lige zabil že 36 golov. Foto: Reuters
Gareth Bale
Takole je Gareth Bale začel goleado Reala. Foto: Reuters
Jeremy Mathieu
Jeremy Mathieu se je zadetka takole veselil s soigralci. Foto: EPA
Mario Mandžukić, Rene Krhin
Dvoboj Reneja Krhina in Maria Mandžukića. Foto: Reuters

Real s kar 9:1 nadigral Granado. Blestel je Cristiano Ronaldo, ki je andaluzijsko mrežo zatresel kar petkrat.

Kmalu po veliki priložnosti gostov, ko je ob vratnici za las zgrešil Robert Ibanez, je Real povedel. Gareth Bale je po globinski podaji v 25. minuti dobil dvoboj z Diegom Mainzom, nato pa obšel Oierja Olazabala ter žogo popeljal v mrežo. Pet minut kasneje je mrežo prvič zatresel Ronaldo. Toni Kroos je v kazenski prostor podal Karimu Benzemaju, ki ni prišel do strela. Mainz je žogo odbil, a le do povratnika po poškodbi Jamesa Rodrigueza, ki jo je prepustil Ronaldu, ta pa je z natančnim strelom premagal Oierja. V 36. minuti je Oier po predložku Marcela slabo posredoval in nespretno žogo odbil do Ronalda, ki je drugič zadel. Dve minuti kasneje pa je Portugalec že dosegel hat-trick. Mrežo je zadel z roba kazenskega prostora. Tik pred koncem polčasa je Youssef El Arabi zatresel prečko.

V 52. minuti je strelski šov Reala nadaljeval Benzema, ki se je med strelce vpisal po podaji Jamesa iz kota. Dve minuti kasneje je Bale žogo nesebično podal Ronaldu, ki je zadel prazno mrežo. Šesti gol Reala je bil dosežen po prepovedanem položaju. Na 7:0 je v 56. minuti povišal Benzema. V 74. minuti je po globinski podaji častni zadetek za Granado zabil Ibanez. Gostujoča mreža se je zatresla še dvakrat. V 83. minuti je po podaji Luke Modrića nespretno svojega vratarja premagal Mainz, končni izid pa je minuto pred iztekom rednega dela po prostem strelu Modrića z glavo postavil Ronaldo.
Mathieu znova zadel z glavo
Vodilna Barcelona je na zadnji tekmi kroga v gosteh z 0:1 premagala Celto Vigo in zadržala štiri točke prednosti pred Realom. Edini strelec je bil v 74. minuti Jeremy Mathieu z glavo. Predložek pred vrata je s prostega strela z leve strani poslal Xavi, Mathieu pa je bil najvišji na daljši vratnici zelo blizu vrat. Žogo je v padcu usmeril tik pod prečko. Francoski branilec je na tak način zadel tudi pred dvema tednoma na el clasicu (2:1). Malo predtem je na drugi strani Gerard Pique v kazenskem prostoru v zadnjem trenutku izbil žogo izpod nog Charlesu.
Barcelona še zdaleč ni blestela. Celta je v prvem polčasu igrala odlično, Barci onemogočila razvoj igre in si pripravila tudi nekaj priložnosti. Katalonci so pritisnili v zadnje pol ure. V 63. minuti je Dani Alves z roba kazenskega prostora z levico zgrešil prazna vrata.
Gostitelji so v 88. minuti na zelenici ostali brez Fabiana Orellane, ki je Sergiu Busquetsu v obraz vrgel šop trave in prejel rdeči karton. V 91. minuti bi lahko Lionel Messi povišal na 2:0, ko se je poigraval v kazenskem prostoru, a nato streljal malenkost previsoko. Iz takšnih priložnosti Argentinec po navadi ne greši.

Oblak navdušil z izjemno parado
V Cordobi je v "slovenskem" obračunu Atletico slavil z 2:0. Španski prvaki so premoč kronali že v peti minuti, ko je bil od domače obrambe hitrejši Antoine Griezmann. Še v prvem polčasu so colchonerosi povišali prednost, z glavo pa je zadel Saul Niguez. V drugem delu so Andaluzijci zaigrali napadalneje. V 77. minuti je Bebeju po poskusu z razdalje veselje preprečil okvir vrat, po strelu Joseja Crespa z glavo pa se je z izvrstno parado izkazal Jan Oblak. Njegovo obrambo so v Španiji označili za znanstveno fantastiko. Pri Cordobi, ki je pred izpadom iz La Lige, je Rene Krhin odigral vso tekmo, zaradi kaznovanih igralcev pa je moral slovenski nogometaš igrati na položaju osrednjega branilca.