Srečko Katanec reprezentanco Združenih arabskih emiratov vodi od junija 2009. Foto: Reuters

Iran je na prvenstvu v Katarju s popolnim izkupičkom devetih točk zasedel prvo mesto v skupini D, v četrtfinale pa se je uvrstil še branilec naslova Irak, ki je bil na zadnji tekmi z 1:0 boljši od Severne Koreje. V 22. minuti je po napaki vratarja zadel Kerrar Jasim.

Zadnji v skupini
Iranci so proti Emiratom igrali z rezervno postavo in prvi gol dosegli v 70. minuti. Strelec je bil Araš Afšin. Po eni izključitvi na obeh straneh sta ob koncu tekme mrežo zatresla še Mohamad Nori in Valid Abas, ki je dosegel avtogol.

Združeni arabski emirati so zasedli zadnje mesto v skupini. Zbrali so eno točko, toliko kot Severna Koreja. Trikratni azijski prvak Iran se bo v četrtfinalu pomeril z Južno Korejo, Irak (6 točk) pa z Avstralijo.
Skupina A: Uzbekistan 7, Katar 6, Kitajska 4, Kuvajt brez točk.
Skupina B: Japonska in Jordanija po 7, Sirija 3, Savdska Arabija brez točk.
Skupina C: Avstralija in Južna Koreja po 7, Bahrajn 3, Indija brez točk.
Skupina D: Iran 9, Irak 6, Severna Koreja in ZAE po 1 točka.