Le 0,2 točke je zmanjkalo Prevcu, da bi spet stal na zmagovalnem odru. Foto: EPA
Peter Prevc
Peter Prevc še naprej niza izjemne uvrstitve. S četrtim mestom je zadržal skupno vodstvo v svetovnem pokalu. Foto: EPA
Severin Freund
Severin Freund je ponovil dosežek iz Faluna. Foto: Reuters
Jurij Tepeš
Juriju Tepešu se je smejalo po finalnem skoku, ko je napredoval na 11. mesto. Foto: Aleš Fevžer
Peter Prevc odbil napad Kamila Stocha
Prevc v Lahtiju ubranil rumeno majico

eter Prevc je bil v Lahtiju četrti, mesto za Kamilom Stochom, tako da je rumena majica še vedno v lasti Slovenca. Podobno kot v Falunu je zmagal Nemec Severin Freund.

Freund, ki je vodil že po prvi seriji, je za več kot deset točk premagal drugouvrščenega Avstrijca Stefana Krafta, ki mu je s 134 metrov dolgim skokom dneva uspel preboj z devetega mesta tik pod vrh.

Manjši napaki vzeli zmagovalni oder
"V obeh skokih sem naredil manjši napaki, kar je dovolj, da se nisem mogel uvrstiti na stopničke," je povedal Prevc, ki je bil po prvi seriji tretji. Trener Goran Janus se je odločil, da mu zniža zaletišče, vendar se tvegana igra ni izplačala. Toda izhodišče je bilo vseeno lepo.

Prednost pred Stochom sedem točk
V finalu je slovenski as skočil v slabih razmerah in ni uspel premagati Stocha (zmanjkali sta le dve desetinki točke), ki je napadel malce iz ozadja (šesti po prvi seriji). Ko se je skok ponesrečil Gregorju Schlierenzauerju (z drugega je nazadoval na osmo mesto), Freund pa je bil spet zanesljiv, je to pomenilo, da Prevca sicer ne bo na stopničkah za zmagovalce, je pa zato obdržal (za sedem točk) majico vodilnega.

Po Peterki prvi prek tisočice

Po Primožu Peterki je Prevc prvi slovenski skakalec, ki je v svetovnem pokalu v eni sezoni presegel mejo tisoč točk. Peterka je v obeh primerih potem tudi osvojil veliki kristalni globus.

Jurij Tepeš je z odličnim finalnim skokom z 19. napredoval na 11. mesto, medtem ko je Jernej Damjan končal takoj za njim.

Nemški nordijski kombinatorec Johannes Rydzek je v Lahtiju dobil tekmo svetovnega pokala, njegov rojak Eric Frenzel pa je s tretjim mestom že osvojil veliki kristalni globus. Najboljši Slovenec v Lahtiju je bil Marjan Jelenko na 21. mestu.

V soboto ekipna tekma
V poskusni seriji je Prevc pristal pri 125,5 metra in padel. Hitro se je pobral, neboleč padec ni pustil posledic. Nejc Dežman, Jaka Hvala in Tomaž Naglič se niso prebili v finalno serijo, medtem ko je Matjaž Pungertar obstal v kvalifikacijah. Japonec Noriaki Kasai ni nastopil. V soboto bo v Lahtiju ekipna tekma, v nedeljo pa še ena posamična. Slovenija bo nastopila v postavi Dežman, Tepeš, Damjan in Prevc.

Končni vrstni red:      daljave   točke