Nogomet
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 3.7 od 6 glasov Ocenite to novico!
Tomaž Kavčič bo debitiral marca. Foto: BoBo
VIDEO
Kavčič se bo najprej pogo...
VIDEO
Novi selektor Kavčič: Nis...
VIDEO
Kavčič: Cilj je uvrstitev...

Dodaj v

Kavčič najstarejši slovenski selektor, Katanec najmlajši na Euru

488. del rubrike Športni SOS
6. december 2017 ob 10:44
Ljubljana - MMC RTV SLO

Brane Oblak je bil edini slovenski selektor, ki je na reprezentančni klopi debitiral po 50. letu, kmalu se mu bo pridružil sedmi slovenski selektor Tomaž Kavčič.

Po imenovanju novega nogometnega selektorja na portalu Športni SOS odgovarjamo na vaši vprašanji, ki se dotikata teme starosti nogometnih selektorjev. Še vedno ste vabljeni k pošiljanju svojih vprašanj.

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju.


1.066. Koliko so bili stari selektorji, ko so prevzemali funkcijo selektorja slovenske nogometne reprezentance?

Jaša Lorenčič

Najmlajši selektor je bil Srečko Katanec, ki je prvo tekmo uvodnega mandata vodil pri dobrih 35 letih, na drugi strani skrajnosti je prav Tomaž Kavčič, ki je pred dnevi dopolnil 64 let. Prva preizkušnja ga čaka marca, ko se bo Slovenija pomerila z Avstrijo. Podrobnosti so v spodnji tabeli.

SelektorPrva tekmaStarost
Srečko Katanec19. 8. 199835,09
Bojan Prašnikar3. 6. 199239,33
Slaviša Stojanovič15. 11. 201141,94
Zdenko Verdenik8. 2. 199444,77
Bojan Prašnikar5. 2. 199845,00
Matjaž Kek7. 2. 200745,41
Bojan Prašnikar21. 8. 200249,54
Srečko Katanec6. 2. 201349,56
Branko Oblak18. 8. 200457,23
Tomaž Kavčičmarec 201864+


Opomba: Starost je izražena v letih, velja na dan prve uradne tekme, ki jo je vodil selektor. Katanec in Prašnikar sta razdeljena po vsakem mandatu posebej.

1.067. Če Kavčiču uspe Slovenijo res popeljati na evropsko prvenstvo, bo najbrž eden najstarejših selektorjev, ki bo svojo reprezentanco vodil na EP-ju. Kateri so najstarejši selektorji na EP-jih?
Jože Mlakar

Povprečna starost selektorjev na evropskih prvenstvih je 54 let. Kavčič bo prvi dan Eura 2020 star 66 let in pol. Samo devet selektorjev (od 160) je bilo na uvodni dan posameznega evropskega prvenstva starejših od tega.

Podrobnosti so v spodnji tabeli.

SelektorReprezentancaEPStarost
Giovanni TrapattoniIrska201273,23
Otto BarićHrvaška200470,98
Luis AragonesŠpanija200869,86
Otto RehhagelGrčija200869,83
Vujadin BoškovJugoslavija200069,07
Roy HodgsonAnglija201668,84
Karel BrücknerČeška200868,57
Lars Lagerbäck

Islandija

201667,90
Mihajlo FomenkoUkrajina201667,72
Tomaž Kavčič ?Slovenija ?202066,54


Za zanimivost - najmlajši selektor, ki je svojo reprezentanco vodil na evropskem prvenstvu, je še vedno Srečko Katanec, ki je leta 2000 štel 36 let in 11 mesecev, bil je dobre tri tedne mlajši od Michela Platinija, ki je Francijo vodil na Euru 1992.

Slavko Jerič
Prijavi napako
Komentarji
stewie
# 06.12.2017 ob 11:16
Na Euru 2000 je obenem za Nemčijo (branilko naslova, ki pa je izpadla takoj in to še s slabšim izkupičkom od Slovenije) še vedno igral Matthäus, ki je od Katanca 2 leti starejši.
stewie
# 06.12.2017 ob 15:30
Ganshi, a si se kdaj vprašal, koliko denarja je zapravila država za tvojo večletno vzgojo in izobraževanje, zato da lahko ti danes tu gor izkazuješ svojo omejeno slovnično izražanje, neizobraženost in pomanjkanje občutka za moralo? Ves ta denar je bil šele vržen stran!
Pri taki vsoti je teh 200 jurjev za Kavčiča pravi drobiž, samo toliko da veš, če se že pretvarjaš, kako je škoda denarja zanj...
igorico
# 06.12.2017 ob 18:46
Kavcic je najboljsa od realnih izbir. No, razen za nabolj pametne.

Kavcicu in nasi ekipi zelim, da se pokonektajo in da naredimo korak naprej. V nasi ekipi morda ne prekipevamo od presezkov, imamo kar nekaj pomanjkljivosti, na drugi strani pa premoremo nekaj tudi kakovosti; in kakovosti je najbrz dovolj, da se lahko z malo srece in pameti ter z veliko srcnosti in borbe kaj naredi.

Upam, da bo Kavcic znal fante vsaj malo napalit (v tem bi bila Robi in Kek najbrz uspesnejsa). Verjamem pa, da premore dovolj umirjenosti za nek normalen dialog v ekipi. Skratka, lahko smo "tekmovalni".

Predvsem pa mi je fajn, da se na tiskovkah ocitno ne bo zapletal v brezvezne debate s hijenami. :)

Srecno Tomaz Kavcic in srecno Slovenija!
igorico
# 06.12.2017 ob 18:34
@moj komentar

So true. Kipniti cel sleper sr**** na cloveka, se preden je zacel. Itak pa noben ne bi bil dovolj dober za nas, kavc selektorje. Ne Robi, ne Kek, ne zivi bog.
gispa
# 06.12.2017 ob 16:21
@Gandhi1

''It's always been a mystery to me how people can respect themselves when they humiliate other humans.'' - Mahatma Gandhi
moj komentar
# 06.12.2017 ob 14:04
A lahko s kritikami počakate vsaj do prvih prijateljskih tekem?
Tip še delati ni začel, pa ga nekateri že pljujete.
moj komentar
# 06.12.2017 ob 19:38
Kolege kavčarje čisto štekam, da kritizirajo neuspehe in zahtevajo spremembe na bolje. A spoštovani kolegi kavčarji, ta človek še sploh ni začel delati, nekateri pa ga že nabijate na križ.
Dajmo mu najprej šanso in čas, da sploh kaj pokaže.
zamudnik
# 06.12.2017 ob 12:54
Kavčič najstarejši slovenski selektor, Katanec najmlajši na Euru

Ma lejte, zdej usi vemo, kdo je najstarejši in kdo je bil najmlajši.
primos
# 06.12.2017 ob 21:13
Moj komentar
Imas prav, da se splih ni zacel delat. Preberes njegov CV in je prazen

Kako ga lahko potem nastavijo za selektorja

Pa se zdaj vprasaj ali so kritike upravicene

Smesno da imata Rozman in Elsner vec odvodenih tekem v prvih ligah, kot nas veteran
BACK
# 06.12.2017 ob 10:52
Srečno gospod Kavčič.
Mislim pa, da je tole napačna izbira.
Gandhi1
# 06.12.2017 ob 14:48
Moj komentator..plujeml ga za to ker nima nobenih uspehov, dejansko ni v svoji fuzbal karjeri naredu nic, dobivu bo placo 200.000 za koga? A za to k se je bruku z mlado repko al igral za kmetija nk gorica?
sharkyslo
# 06.12.2017 ob 10:55
*ladja
sharkyslo
# 06.12.2017 ob 10:55
Slovenska nogometna ladija tone... Česar ni uničil Katanec, bodo pa drugi...
Gandhi1
# 06.12.2017 ob 11:20
Starejsi, mlajsi saj je vseeno. Rep bo se vedno vodil Srecko, iz ozadja!
Kazalo