Seydou Keita proslavlja uvrstitev v polfinale skupaj s soigralci. Foto: EPA

Srečanje med Malijem in Gabonom v Librevillu je odločila zgrešena 11-metrovka Pierra Emericka Aubameyanga, ki je bil edini neuspešen. Vratar Malija je njegov strel ubranil. Zmago sicer neprepričljivih "gostov", ki so si pripravili malo priložnosti, je potrdil član Barcelone Seydou Keita.
Gabon dvakrat zadel okvir vrat
Gabon je bil v rednem delu tekme le šest minut oddaljen od zmage, ko je na 1:1 izenačil rezervist Cheick Tidiane Diabate. Po obratu je žogo poslal pod vratarjem Didierjem Ovonom. Gabon je v 55. minuti iz bližine v vodstvo popeljal Eric Mouloungui in poskrbel za navdušenje 40.000 navijačev na novem stadionu v gabonski prestolnici. Gostitelji objokujejo zapravljene priložnosti, saj so dvakrat zadeli okvir vrat.

Ayew junak Gane
Mož odločitve na tekmi med Gano in Tunizijo v Francevillu je bil v 101. minuti nogometaš Marseilla Andre Ayew, ki je izkoristil napako vratarja Aymena Mathlouthija. Ta je izpustil žogo po predložku.
Že v 10. minuti je sicer Gano v vodstvo popeljal kapetan John Mensah, ki se je vrnil po poškodbi. Zadel je po strelu iz kota. V 42. minuti je izenačil Saber Khlifa. Tunizija je tekmo končala z igralcem manj, v 109. minuti je bil zaradi udarca s komolcem izključen Aymen Abdennour.