Veselje nogometašev Juventusa po zadetku Samija Khedire na stadionu Olimpico v Rimu. Foto: Reuters
Jose Maria Callejon in Arkadiusz Milik
Jose Maria Callejon in Arkadiusz Milik sta skupaj Milanu zabila štiri gole. Foto: EPA
Suso
Suso je poskrbel za vrnitev Milana, potem ko je zadel izenačujoči gol za 2:2. Foto: EPA

Lazio bo moral na ligaško zmago nad Juventusom počakati še nekaj časa, nazadnje so Rimljani aktualnega italijanskega prvaka premagali 6. decembra 2003. Tudi tokrat so zelenico proti 'stari dami' zapustili sklonjenih glav, potem ko je tekmo odločil Sami Khedira.

Nemški vezist je mrežo zatresel po dobri uri igre. Akcijo za zadetek je začel Paulo Dybala, ki je s krasno visoko podajo v kazenskem prostoru našel vtekajočega Khediro. Ta je hladnokrvno sprožil in žogo spravil za hrbet nemočnega Federica Marchettija.

Lazio se je Torinčanom sicer dobro zoperstavil. V obrambi je igral čvrsto, obetavni so bili tudi napadi, a na koncu je pokazal premalo, da bi proti Juventusu iztržil vsaj točko. Po vodilnem zadetku Khedire so se črno-beli le še branili in so tekmo bolj ali manj mirno pripeljali do konca.

Milanu uspelo izenačiti, na koncu vseeno poražen
Medtem je Napoli na San Paolu s 4:2 premagal moštvo Milana, ki je srečanje končal brez izključenih Juraja Kucke in Mbayeja Nianga. Prvi si je predčasno pot pod prho prislužil v 75. minuti. Najprej je prejel rumeni karton zaradi prekrška nad Driesom Mertensom, potem še drugega zaradi neprimernega odziva na prvo kazen. Gostitelji so sicer po dobre pol ure igre vodili z 2:0, oba zadetka je dosegel Arkadiusz Milik. V uvodnih minutah drugega polčasa je Niang, ki je bil v 88. minuti izključen zaradi drugega prejetega rumenega kartona, zaostanek prepolovil, izid pa je v 55. minuti po uspešno izvedenem protinapadu in strelu z roba kazenskega prostora poravnal Suso. Vseeno to ni bilo dovolj niti za točko. V 74. minuti je iz neposredne bližine Napoli v vodstvo popeljal Jose Maria Callejon, isti igralec je v izdihljajih tekme zmago le še potrdil.

2. krog:
LAZIO - JUVENTUS 0:1 (0:0)
Khedira 66.

Lazio:
Marchetti, Bastos, de Vrij, Radu, Basta (72./Đorđedvić), Parolo, Biglia, J. Lukaku (63./Patric), Felipe Anderson, Immobile, Lulić (59./Milinković Savić).

Juventus: Buffon, Benatia, Barzagli, Chiellini, Dani Alves (73./Lichtsteiner), Khedira, Lemina, Asamoah, Alex Sandro, Mandžukić (65./Higuain), Dybala (88./Pjaca).

Sodnik: Marco Guida

NAPOLI
- MILAN 4:2 (2:0)
Milik 18., 33., Callejon 74., 93.; Niang 51., Suso 55.
RK: Kucka 75., Niang 88./oba Milan

Napoli:
Reina, Hysaj, Raul Albiol (89./Chiriches), Koulibaly, Ghoulam, Allan (73./Zielinski), Jorginho, Hamšik, Jose Callejon, Milik, Mertens (78./Insigne).

Milan: Donnarumma, Abate (80./Calabria), G. Gomez, Romagnoli, De Sciglio, Kucka, Montolivo, Bonaventura, Suso (86./Lapadula), Bacca (80./Sosa), Niang.

Sodnik: Paolo Valeri

CAGLIARI - ROMA 2:2 (0:1)
Borriello 56., Sau 88.; Perotti 6., Strootman 47.
Krajnc (Cagliari) je bil na klopi.

FIORENTINA - CHIEVO 1:0 (1:0)
Sanchez 29.
Iličić (Fiorentina) je igral vso tekmo, iz kota podal za edini zadetek in v 80. minuti zadel še prečko.

Fiorentina:
Tatarusanu (40./Lezzini), Tomović, Milić, Astori, Tello, Vecino (8./Badelj), Sanchez (59./Bernardeschi), Marcos Alonso, Borja Valero, Kalinić, Iličić.

Chievo: Sorrentino, Cacciatore, Dainelli, Cesar, Gobbi, Hetemaj, Radovanović, Castro, Birsa (71./Pellissier), Inglese (85./Jallow), Meggiorini (83./Rigoni).

Sodnik: Michael Fabbri

SAMPDORIA - ATALANTA 2:1 (2:1)
Quagliarella 35., Barreto 45.; Kessie 27.
RK: Carmona 42./Atalanta
Kurtić (Atalanta) je igral do 77. minute.

CROTONE - GENOA 1:3 (1:0)
Palladino 34.; Gakpe 51., Pavoletti 55., 64.

SASSUOLO - PESCARA 0:3
Sassuolo je v nedeljo zmagal z 2:1, a je bila tekma naknadno registrirana z 0:3, saj je za Sassuolo zadnjih 20 minut igral Antonio Ragusa, ki pa je bil po petkovem prestopu iz Cesene prepozno registriran, da bi lahko igral na tekmi.

TORINO - BOLOGNA 5:1 (2:1)
Belotti 28., 37., 88., Martinez 53., Baselli 80.; Taider 32.

UDINESE - EMPOLI 2:0 (1:0)
Felipe 3., Perica 95.
RK: Laurini 73./Empoli

INTER - PALERMO 1:1 (0:0)
Icardi 72.; Rispoli 48.
Handanović je branil vso tekmo; Anđelković do 85. minute, Strune ni bilo v ekipi.

GENOA                 2  2 0 0  6:2  6
JUVENTUS              2  2 0 0  3:1  6
SAMPDORIA             2  2 1 0  3:1  6
ROMA                  2  1 1 0  6:2  4
NAPOLI                2  1 1 0  6:4  4
PESCARA               2  1 1 0  5:2  4
TORINO                2  1 0 1  7:4  3
CHIEVO                2  1 0 1  2:1  3