Andy Carroll je takole s kapetanom Gerrardom proslavljal vodilni zadetek. Foto: Reuters
Luis Suarez
Luis Suarez je bil eden junakov derbija Merseyside. Foto: Reuters
Charlie Adam
Kot se za vroč mestni derbi spodobi, grobih naletov na Goodison Parku ni manjkalo. Takole je padel Charlie Adam, vezista Liverpoola je po nekajmesečni odsotnosti v drugem polčasu zamenjal kapetan Steven Gerrard, a ni pustil trajnega vtisa. Foto: Reuters
Roberto Mancini
Roberto Mancini je s prepirom z zvezdniškima napadalcema Edinom Džekom in Carlosom Tevezom sprožil številne polemike na Otoku. Prvi je priložnost dobil v drugem delu, drugega ni bilo v ekipi. Foto: Reuters
Stefan Savić
Stefan Savić je takole zaključil goleado na Ewood Parku. Foto: Reuters

Na koncu sta zadela oba gostujoča napadalca, Andy Carroll in Luis Suarez. Prvemu na začetku letošnje sezone ni in ni šlo, tokrat pa je v 71. minuti le dosegel prvi prvenstveni gol v novi sezoni. Jose Enrique je podal z leve, neprepričljiva domača obramba pa ni prestregla žoge, ki jo je Carroll s polvolejem poslal v mrežo.

Neprevidnost domače obrambe ... in že je 0:2
Vse domače upe je v 82. minuti pokopal Suarez, potem ko je že bil v izgubljenem položaju, vendar sta se domača branilca Leighton Baines in Sylvain Distin zapletla ob izbijanju žoge, kar je urugvajski napadalec seveda izkoristil.

Suarez v središču pozornosti ves čas
Suarez je bil v ospredju tudi v prvem polčasu, potem ko je bil v 23. minuti po prekršku nad njim prestrogo izključen domači vezist Jack Rodwell. V 44. minuti je Tim Howard Kuytu ubranil enajstmetrovko (Phil Jagielka je podrl Suareza), Charlie Adam pa je tik pred odmorom zadel prečko. V sodniškem podaljšku drugega polčasa je Kuyt zadel še vratnico.

Dalglish poln hvale na račun svojih igralcev
"Odigrali smo zelo profesionalno. Ko igraš proti deseterici, lahko hitro izgubiš koncentracijo, kar pa se nam ni zgodilo. Vsi so odigrali zelo dobro, Andy se je vpisal med strelce v prvenstvu, prav tako na Dirka ni vplivala zgrešena enajstmetrovka," se je smejalo gostujočemu menedžerju Kennyju Dalglishu, ki se je na Goodison kot menedžer redsov vrnil prvič po 20 letih. Po epskih 4:4 v FA-pokalu leta 1991 je "King Kenny", kot ga kličejo Liverpoolovi navijači, le dva dni pozneje odstopil z vročega stolčka.

United ni več tako prepričljiv
Vodilni moštvi lige, Manchester United in Manchester City, sta dosegli šesti zmagi sezone. Precej težje je do nje proti Norwichu prišel United (2:0), potem ko je vodilni zadetek po podaji Wayna Rooneyja na Old Traffordu dosegel Anderson šele v 68. minuti. Dokončno je gostujoči odpor v 87. minuti zlomil Danny Welbeck.

Nasri in Savić do prvenca v dresu Cityja
City je bil na gostovanju pri Blackburnu precej prepričljivejši (0:4). Po številnih zapravljenih priložnostih v prvem polčasu je domačo mrežo prerešetal v drugem delu. V 57. minuti je za velemojstrski zadetek z levico z roba kazenskega prostora poskrbel Adam Johnson, le dve minuti pozneje je vprašanje zmagovalca po podaji Samirja Nasrija z leve rešil tokrat zelo agilni Mario Balotelli, ki je zadel iz bližine. S prvencema v dresu Cityja sta tekmo zaključila Nasri, ki je zadel v v 73. minuti, in črnogorski branilec Stefan Savić. V 87. minuti je zadel z glavo.

V nedeljo se bosta v londonskem derbiju udarila še Tottenham in Arsenal.