Cristiano Ronaldo je v spomladanskem delu v izjemni formi. Poleg izvrstnih predstav v Ligi prvakov blesti tudi v španskem prvenstvu, kjer je v letošnji sezoni dosegel 24 golov. Foto: Reuters
Isco in Cristiano Ronaldo
Isco in Ronaldo sta odlično sodelovala. Foto: Reuters
Toni Kroos
Toni Kroos je postavil končni izid pred 22.838 gledalci na stadionu Balaidos. Foto: Reuters
Marcelo in Karim Benzema
Marcelo in Karim Benzema sta zrežirala tretji zadetek Reala. Foto: Reuters

Kraljevi klub ima zdaj tri točke prednosti pred Barcelono in lahko v nedeljo ob 20.00 v Malagi potrdi prvi naslov španskega prvaka po letu 2012. Že točka zadostuje izbrancem Zinedina Zidana, ki bodo nato 3. junija igrali v finalu Lige prvakov proti Juventusu.Barcelona pa bo gostila Eibar. V primeru enakega števila točk imajo Katalonci boljšo razliko na medsebojnih tekmah (1:1 in 3:2).

Izjemen strel Ronalda za vodstvo
Gostom je na stadionu Balaidos uspel sanjski štart. Po preigravanju Isca na levi strani se je žoga odbila na rob kazenskega prostora, kjer si jo je Cristiano Ronaldo naravnal na levico in jo z natančnim strelom tik ob vratnici poslal v mrežo. Vratar Sergio Alvarez je bil nemočen.
Celta, ki je v napeti tekmi izpadla proti Manchester Unitedu v polfinalu Lige prvakov prejšnji teden, v prvem polčasu ni našla prave igre.

Portugalec učinkovit tudi po protinapadu
V 48. minuti je bil John Guidetti, ki je prejšnji četrtek na Old Traffordu zapravil veliko priložnost za preboj Celte v finale Evropske lige, v zelo dobrem položaju, a se je preveč obotavljal in ni prišel do strela. Real je takoj izvedel protinapad. Isco je na levi strani našel Ronalda, ki je od vratnice poslal žogo v mrežo za 0:2.

Benzema takoj odgovoril na znižanje Guidettija
Nov šok za Celto se je zgodil po uri igre, ko je Iago Aspas podrl Sergia Ramosa in prejel drugi rumeni karton. Gostitelji se niso predali in z deseterico so znižali. Guidetti je z desne strani prišel do strela, Ramos je spremenil smer žoge, ki je končala v mreži. Že v naslednjem napadu je Real povišal na 1:3. Marcelo je z leve strani podal pred vrata, kjer je Karim Benzema s treh metrov le še podstavil desno nogo.

Končni izid je postavil Toni Kroos dve minuti pred koncem po podaji Benzemaja.
Zidane: Vedno je najtežji zadnji korak
"Vedno je najtežji zadnji korak proti naslovu, čeprav smo zdaj res že zelo blizu. Zelo veliko energije smo vložili v to pomembno srečanje. Moramo se odpočiti pred nedeljsko tekmo v Malagi. S prvim polčasom nisem zadovoljen, saj je igra potekala gor in dol, kar nam ne ustreza. V drugem delu smo precej bolj disciplinirano stali na igrišču. Nihče v naši garderobi še ne slavi," je pojasnil Zidane.