Cristiano Ronaldo je tudi v letošnji sezoni neustavljiv. Foto: EPA
Lionel Messi in Neymar
Lionel Messi in Neymar sta strla odpor Eibarja v razmiku dveh minut. Foto: EPA

Portugalec je na osmih prvenstvenih tekmah dosegel neverjetnih 15 golov, med strelce se je vpisal na zadnjih desetih tekmah v dresu Reala in izbrane vrste.

Kraljevi klub je povedel v 13. minuti, ko je Juanfran v kazenskem prostoru podrl Javierja Hernandeza, z bele točke je bil natančen Ronaldo. V 28. minuti je po kotu do strela z glavo prišel Victor Camarasa, z golove črte pa je žogo odbil Luka Modrić. Sedem minut pred odmorom je "Chicarito" povišal na 0:2 po lepi podaji Jamesa Rodrigueza.

Po uri igre je Ronaldo z izjemnim prodorom premešal obrambo Levanteja in matiral še vratarja Diega Marina. V 66. minuti je Toni Kroos podal do Jamesa Rodrigueza, ki si je zaustavil žogo na prsih in dosegel še četrti zadetek za Real. Gostitelji so bili popolnoma nemočni in osem minut pred koncem so prejeli še peti zadetek, po protinapadu je z roba kazenskega prostora zadel Isco.

Za Real bo prihodnji teden zares naporen, saj jih že v sredo čaka težka tekma Lige prvakov na Anfieldu proti Liverpoolu.

Barca še vedno brez prejetega gola
Na Camp Nouu je Barcelona odpravila Eibar s 3:0. Gostje so se odlično upirali eno uro. V prvem polčasu so Katalonci zapravili številne priložnosti. Po uri igre je Lionel Messi z lepo podajo zaposlil Xavija Hernandeza, ki je spretno z lobom matiral Xabija Irureto. V 72. minuti je Dani Alves našel Neymarja, ki je z volejem razparal mrežo za 2:0.
Messi na velikem derbiju po nov rekord
Končni izid je postavil Messi dve minuti pozneje. To je bil že njegov 250. zadetek v Primeri division, prihodnji teden na stadionu Santiago Bernabeu lahko izenači ali celo že preseže rekord Telma Zarraonandie Montoye (251 zadetkov). Barca je imela kar tri četrtine igralnega časa žogo v svoji posesti.
Baskovski nogometaš z vzdevkom Zarra je blestel v štiridesetih in petdesetih letih prejšnjega stoletja, ko je med letoma 1940 in 1955 tekmecem zabil 251 golov v dresu Athletica iz Bilbaa.

Jan Oblak je zmago Atletica nad Espanyolom (2:0) spremljal s klopi. Znova je prednost dobil Miguel Anmgel Moya. Za španske prvake sta zadela Tiago Mendes in Mario Suarez.