Jasmin Kurtić je trenutno v odlični strelski formi. Takole mu je po zadetku v Vidmu med prvimi čestital reprezentančni kolega Josip Iličić. Foto: EPA
Ciro Immobile
Nogometaši Lazia so se znesli nad Beneventom (1:5), ki po 11 krogih italijanskega prvenstva še ni osvojil niti točke. Foto: EPA
Dries Mertens
Nogometaši Napolija po 11 krogih zasedajo vrh prvenstvene lestvice. Neapeljčani so doma s 3:1 premagali Sassuolo, med strelce so se vpisali Allan, Jose Maria Callejon in Dries Mertens (na fotografiji). Za Sassuolo je zadel Diego Falcinelli. Foto: EPA
Duvan Zapata
Duvan Zapata je bil eden izmed junakov Sampdorie ob zmagi nad Chievom iz Verone, katerega barve branita Valter Birsa in Boštjan Cesar. Prvi je odigral vso tekmo, drugi jo je odsedel na klopi. Foto: EPA

Gostje iz Bergama so s Kurtićevim zadetkom povedli v 29. minuti, ko je po lepi globinski podaji Rafaela Toloija vtekel v kazenski prostor in 'iz prve' z desnico z diagonalnim strelom žogo poslal mimo nemočnega vratarja Albana Benjamina Bizzarrija. Toda še pred odmorom so gostitelji izid izenačili.

Branilec Leonardo Spinazzola je v kazenskem prostoru igral z roko, glavni sodnik Gianluca Rocchi je pokazal na belo točko, s katere je za 1:1 zadel Rodrigu De Paul. V nadaljevanju je za preobrat poskrbel Antonin Barak. 22-letni Čeh je po podaji Valona Behramija z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora zatresel malo mrežico.

V zaključku tekme, ki jo je Josip Iličić odigral do 74. minute, je imela Atalanta priložnost za izenačenje, ki pa je ostala neizkoriščena - pet minut pred iztekom rednega dela srečanja je Bizzarri ubranil slabo izvedeno enajstmetrovko Bryana Cristanteja.