Kevin De Bruyne, za katerega je Manchester City odštel 80 milijonov evrov, je ob vodilnem golu pokazal svoj razkošen talent. Foto: EPA
Edin Džeko
Edin Džeko je po oktobrski tekmi v Zenici, ki se je končala z 1:1, še drugič zadel proti Belgijcem. Na koncu je bilo to premalo za več kot časten poraz. Foto: EPA
Gylffi Sigurdsson
Gylffi Sigurdsson je z enajstmetrovke Islandcem priboril veliko zmago v Amsterdamu (1:0), po kateri so izjemno blizu zgodovinski uvrstitvi na veliko tekmovanje. Foto: Reuters
Hazard zapečatil usodo Bosne in Hercegovine
Mojstrovina De Bruyneja za vodstvo Belgije
Fellaini izničil zadetek Džeka

Bošnjaki so v Bruslju začeli zelo dobro, saj so v 15. minuti povedli. Igor Mujdža je z desne strani prodrl v kazenski prostor, nato pa podal v sredino, kjer je osamljeni Edin Džeko z glavo žogo poslal za hrbet Thibauta Courtoisa.

Fellaini najvišji v skoku
A domači so hitro izničili zaostanek. V 23. minuti si je Belgija priigrala kot, ki ga je izvedel Kevin De Bruyne. V kazenskem prostoru je bil najvišji Marouane Fellaini in z glavo matiral Asmirja Begovića. Belgija je bila tudi v nadaljevanju boljši nasprotnik, saj je kontinuirano napadala, vendar se je BiH ubranil.

Mojstrovina De Bruyna za 2:1
Vse do 43. minute, ko je "udaril" najbolj vroč belgijski igralec ta hip De Bruyne. Ta je na približno 25 metrih od vrat sprejel žogo po podaji Axla Witsla, nato pa ustrelil iz obrata in ukanil Begovića s strelom v njegov levi spodnji kot. Zasluženo vodstvo precej dejavnejše Belgije, ki je imela posest žoge v razmerju 69:31, streli v okvir vrat pa 2:1.

Courtois previsoka ovira za BiH
V drugem polčasu se slika na zelenici ni bistveno spremenila. BiH je bil sicer boljši kot v prvem delu, a je Courtois ubranil najnevarnejša poskusa Harisa Medunjanina in Senada Lulića. Na drugi strani je Begović dobil dvoboj na "štiri oči" z Radjem Nainggolanom. Bosanski vratar je malo pozneje zaustavil še prodirajočega Romeluja Lukakuja.

Hazard postavil piko na i
Vsi upi gostov so bili pokopani v 76. minuti. Eden Hazard je preigraval v kazenskem prostoru BiH-a, kjer ga je Ognjen Vranješ grobo podrl, kar je pomenilo enajstmetrovko, ki jo je Hazard tudi sam hladnokrvno izkoristil. Belgija je nato srečanje mirno pripeljala do konca.

Islandija z eno nogo in tri četrt že na prvenstvu
V skupini A si je Islandija z zmago nad Nizozemsko v gosteh (1:0) praktično že zagotovila uvrstitev na evropsko prvenstvo. Mož odločitve v Amsterdamu je bil Gylffi Sigurdsson, ki je v 51. minuti zadel z enajstmetrovke. Prekršek nad Birkirom Bjarnasonom je napravil Gregory van der Wiel. Nizozemska je od 33. minute igrala brez izključenega Bruna Martinsa Indija. Islandci tako z naslednjih treh tekem potrebujejo le še točko, da se neposredno uvrstijo v Francijo. Glede na to, da doma gostijo Kazahstan in Latvijo, to ne bi smela biti pretežka naloga. Zgodovinsko uvrstitev na veliko tekmovanje lahko proslavijo že v nedeljo, ko se bodo pomerili s Kazahstanci.

Prosinečki "prečital" Hrvate
Nogometaši Azerbajdžana, ki jih vodi Hrvat Robert Prosinečki, pa so v skupini H remizirali s Hrvaško (0:0). Hrvati so bili v Bakuju pričakovano boljši nasprotnik, a so se domači dobro branili. Izkazal se je predvsem vratar Kamran Agajev.