Thomas Müller je že petič zadel v kvalifikacijah za EP. Foto: EPA
Marco Reus
Marco Reus je bil neustavljiv za obrambo Gruzije. Foto: EPA
Izjemen premierni gol Matića v srbskem dresu

V Lizboni so gostitelji povedli v 11. minuti, ko je Fabio Coentrao po skrajšanem kotu poslal žogo pred vrata, kjer je Ricardo Carvalho z glavo zatresel mrežo.

Škarjice Matića niso bile dovolj za točko
V drugem polčasu so bili Srbi precej nevarnejši. Aleksandar Mitrović je z glavo v 53. minuti meril prek vrat. Nemanja Matić je s fantastičnim golom v 61. minuti izenačil. Radoslav Petrović je z glavo našel vezista Chelseaja, ki je s škarjicami matiral Ruija Patricia. Dve minuti zatem so Portugalci izvedli hiter napad, Cristiano Ronaldo je na desni strani zaposlil Joaa Moutinha, ki je podal pred vrata, kjer je na daljši vratnici Fabio Coentrao postavil končni izid.

Zanesljiva zmaga Nemcev
Nemci kvalifikacij niso začeli po načrtih, zato so potrebovali tri točke za mirno nadaljevanje. Jeseni so izgubili s Poljsko in le remizirali doma proti Irski.
Reus enkrat v polno in še dvakrat v prečko
Svetovni prvaki so začeli zelo napadalno, že v 5. minuti je Marco Reus stresel prečko. Premoč je Nemčija kronala v 39. minuti, ko je Mario Götze prodrl v kazenski prostor, gruzijski branilci ga niso mogli zaustavili, žoga pa se je odbila do Reusa, ki je z močnim strelom z desnico zatresel mrežo. Minuto pred odmorom je Mesut Özil našel Thomasa Müllerja, ki je z roba kazenskega prostora povišal na 0:2.
Po uri igre je Sebastian Rudy zaposlil Reusa, ki je še drugič zadel prečko. Gostitelji so imeli najlepšo priložnost v 78. minuti, ko je po podaji rezervista Giorgija Čanturie v kazenski prostor Bastian Schweinsteiger skoraj zatresel lastno mrežo.
Gibraltar zadel prvič
Nogometaši Gibraltarja letos prvič igrajo kvalifikacije za veliko tekmovanje, na peti tekmi pa so po zaslugi Leeja Casciara dosegli tudi prvi gol na uradnih tekmah. Zabili so ga Škotom, a jim to ni pomagalo, da ne bi doživeli visokega poraza, gostitelji so jih premagali s 6:1. Tri gole je dosegel Steven Fletcher, dva pa Shaun Maloney.
Long rešil Irce
Na vrhu skupine D je še naprej Poljska, ki je z golom Slawomirja Peszka na gostovanju na Irskem vodila vse do zadnje minute, nato pa je Shane Long izenačil.