Aleksandr Kokorin je z bele točke postavil končni izid v Moskvi. Foto: EPA
Marek Hamšik je zrežiral zmago Slovaške. Foto: Reuters
Marc Janko
Marc Janko je bil junak na Dunaju, kjer se je zbralo kar 48.500 gledalcev na razprodanem stadionu Ernsta Happla. Foto: EPA
Slovaška prvič na evropskem prvenstvu

Gostitelji so bili proti precej oslabljeni postavi gostov veliko boljši. Povedli so v 33. minuti, ko je po dolgi podaji Igorja Denisova v kazenski prostor sijajno zadel Oleg Kuzmin. Tri minute zatem je Aleksandr Kokorin z bele točke postavil končni izid, potem ko je prekršek v kazenskem prostoru naredil Vladimir Rodić. V drugem polčasu so Rusi zlahka ubranili prednost in se veselili preboja na Euro.

Švedi končali na tretjem mestu
Švedska je prav tako zanesljivo, z zadetkoma Zlatana Ibrahimovića in Erkana Zengina, premagala Moldavijo (2:0), a je ostala tretja na lestvici in jo novembra čakajo dodatne kvalifikacije.

Deveta zmago Avstrijcev
Avstrija, ki se je že pred zadnjim krogom zanesljivo kot prva uvrstila na EP, je za deveti uspeh v kvalifikacijah premagala Liechtenstein s 3:0. Dvakrat je bil natančen Marc Janko.
Gaspar odločil v Kijevu
V večernih obračunih sta se za neposredno vozovnico borili Ukrajina in Slovaška. V Kijevu so Španci hitro razblinili vse upe gostiteljev (0:1). Edini gol je dosegel Mario Gaspar v 22. minuti z glavo po podaji Thiaga Alcantare. Tri minute zatem je Cesc Fabregas padel v kazenskem prostoru, nato pa sam izvedel najstrožjo kazen, a je bil vratar Andrej Pjatov na pravem mestu.

Slovaki trikrat zadeli že v uvodne pol ure
Slovaška je hitro povedla v Luksemburgu, po golih Marka Hamšika, Adama Nemca in Roberta Maka je že po pol ure vodila s 3:0. A so se domači vrnili, v 65. pa je bilo po zadetku Larsa Gersona z bele točke le še 2:3. Hamšik je v sodnikovem dodatku potrdil zmago (2:4) in pot na EP.