Pedro je v 58. minuti utišal francoske navijače. Foto: EPA
Karim Benzema
Karim Benzema v dresu reprezentance ni zadel že 12 tekem zapored. V 82. minuti so ga gledalci z žvižgi pospremili z igrišča, ko ga je zamenjal Moussa Sissoko. Foto: EPA
Dejan Damjanović
Dejan Damjanović je poskrbel za val navdušenja med 12.000 gledalci v Podgorici. Foto: EPA
Wayne Rooney in Steven Gerrard
Veselje strelca in podajalca ob zadetku Anglije Wayna Rooneyja in Stevena Gerrarda. Foto: EPA
Eduardo
Eduardo je v 87. minuti zadel za zmago Hrvaške v Swanseaju z 1:2. Foto: EPA
Gareth Bale
Gareth Bale je povzročal velike težave hrvaškim nogometašem, z 11-metrovke je v prvem polčasu tudi zadel za vodstvo Walesa z 1:0. Foto: EPA
Hugo Almeida
Hugo Almeida je v Bakuju postavil končni izid 0:2. V petek je Portugalska v Izraelu remizirala s 3:3. Foto: EPA
Mario Balotelli
Mario Balotelli je dvakrat zatresel mrežo na Malti. Foto: EPA
Pomembna zmaga Špancev, Angležem točka
Škoti "kidali" sneg v Novem Sadu

Edini strelec na stadionu Stade de France je bil v 58. minuti Pedro, ki je zadel iz bližine po podaji Nacha Monreala z leve strani. 20 minut pozneje so Francozi ostali z igralcem manj na igrišču, saj je drugi rumeni karton v štirih minutah prejel 20-letni mladi up Juventusa Paul Pogba.
Španija, ki je v petek doma samo remizirala proti Finski (1:1), ima po petih tekmah 11 točk, eno več kot Francija. Oktobra sta se tekmeca v Madridu razšla z remijem 1:1.
Nenatančni Francozi
Tokrat je že po 20 sekundah Mathieu Valbuena z 20 metrov poskušal s strelom s škarijcami. V 5. minuti so imeli izjemno priložnost Španci. Po podaji Monreala Xaviju iz bližine ni uspelo zadeti. V nadaljevanju se je v priložnosti znašel Karim Benzema, a je streljal prek vrat. V 31. minuti se je zdelo, da je francoski vratar Hugo Lloris v kazenskem prostoru napravil prekršek nad Pedrom, toda sodnik Viktor Kassai je pokazal, naj se igra nadaljuje, in Xaviju pokazal rumeni karton zaradi protestiranja. Pred odmorom je zapretil še Franck Ribery, toda ni se najbolje znašel in njegov nizek strel je ubranil Victor Valdes.
Na začetku drugega polčasa sta vrata ogrozila Benzema in Andres Iniesta, nato pa je Pedro povedel goste v vodstvo. Lepo priložnost za izenačenje je imel Blaise Matuidi, vendar je njegov šibek strel po podaji Riberyja Valdes zlahka ubranil. Nato je nenatančno streljal še Raphael Varane. Po izključitvi Pogbaja je poskušal še Ribery, toda ostalo je pri 0:1.

FRANCIJA - ŠPANIJA 0:1 (0:0)
Pedro 58.
RK: Pogba 78./Francija
Francija: Lloris, Jallet ( 92./Giroud), Varane, Koscielny, Evra, Cabaye ( 70./Menez), Pogba , Matuidi , Valbuena, Benzema ( 82./Sissoko), Ribery.

Španija:
Valdes, Arbeloa , Pique, Ramos, Monreal, Busquets, Xabi Alonso, Xavi , Pedro ( 76./Fabregas ), Iniesta ( 92./Mata), Villa ( 61./Navas).
Sodnik: Viktor Kassai (Madžarska)

Damjanović poskrbel za navdušenje v Podgorici
V Podgorici je Anglija v 6. minuti povedla z zadetkom Wayna Rooneyja z glavo po predložku Stevena Gerrarda iz kota. Napadalec Manchester Uniteda je že v drugi minuti meril v vratnico. Gostje bi lahko do odmora vodili še z višjo prednostjo, saj Črnogorcem ni uspelo resno ogroziti vrat Angležev. Danny Welbeck je zaradi domnevnega simuliranja dobil rumeni karton, toda televizijski posnetek je pokazal, da ga je v kazenskem prostoru res podrl Stefan Savić.
V drugem polčasu se je slika na zelenici spremenila. Gostitelji so na krilih glasnih navijačev oblegali vrata (najlepše priložnosti je imel Mirko Vučinić), zatresli okvir vrat in nato po zaslugi rezervista Dejana Damjanovića v 75. minuti zasluženo izenačili. Joe Hart se je najprej izkazal s sijajno obrambo, nato pa je moral po zmedi pred vrati le pobrati žogo iz mreže. V sodnikovem podaljšku bi lahko Gerrard prinesel zmago varovancem Roya Hodgsona, toda po njegovem prostem strelu je bil na pravem mestu vratar Mladen Božović.
Črna gora in Anglija, ki na lestvici zaostaja dve točki, sta se tako še tretjič razšli brez zmagovalca. Reprezentanci sta v isti skupini igrali že v kvalifikacijah za Euro 2012.

ČRNA GORA - ANGLIJA 1:1 (0:1)
Damjanović 75.; Rooney 6.
Črna gora: M. Božović, Baša, Volkov , Džudović , Savić, Vukčević ( 63./Krkotić), Novaković ( 46./Damjanović), Zverotić, V. Božović ( 75./Delibašić ), Jovetić, Vučinić.
Anglija: Hart, Johnson , Cole, Lescott, Smalling, Gerrard, Milner, Carrick, Cleverley ( 78./Young), Welbeck , Rooney.
Sodnik: Jonas Eriksson (Švedska)

Lovren in Eduardo režiserja hrvaške zmage
V skupini A sta do pomembnih zmag prišli vodilni Belgija in Hrvaška, ki s po 16 točkami štiri tekme pred koncem kvalifikacij zasledovalcem bežita za devet točk. Prva je z zadetkom Edena Hazarda po izvrstni samostojni akciji sredi drugega polčasa strla odpor Makedonije (1:0), druga pa je po preobratu v zadnjih 15 minutah v Swanseaju na kolena položila Wales (1:2). Junaka "ognjenih" sta bila v 77. in 87. minuti Dejan Lovren in Eduardo.

Tekma med Srbijo in Škotsko v Novem Sadu je bila zaradi sneženja nekaj časa pod vprašajem, a je sodnik ob predvideni uri vendarle lahko označil začetek srečanja. Zelenico so pomagali čistiti tudi gostujoči navijači (glej video desno spodaj!), potem ko se je sneženje opoldne okrepilo. Srbi so slavili z 2:0, oba zadetka je v drugem polčasu dosegel Filip Đuričić.
V Bakuju strelca Alves in Almeida
Portugalska si po petih tekmah brez zmage na gostovanju v Azerbajdžanu ni smela dovoliti novega spodrsljaja. Po izključitvi domačega napadalca Raufa Alijeva zaradi drugega rumenega kartona v 55. minuti je slavila z 0:2. Zadetka sta z glavo dosegla Bruno Alves po strelu iz kota (63.) in rezervist Hugo Almeida (79.). Cristiano Ronaldo je zaradi kartonov srečanje spremljal s tribune. V skupini F z 12 točkami s štirih tekem vodi Rusija. Drugi je z 11 točkami s šestih tekem Izrael, ki je prav tako z 0:2 zmagal na Severnem Irskem. Portugalska je tretja z enakim izkupičkom kot Izrael.

Hazard 62.

BELGIJA 6 5 1 0 11:1 16 HRVAŠKA 6 5 1 0 10:3 16 SRBIJA 6 2 1 3 8:7 7 WALES 6 2 0 4 6:14 6 MAKEDONIJA 5 1 1 3 3:6 4 ŠKOTSKA 6 0 2 4 3:9 2

Balotelli 8./11-m, 45.
Mifsud (Malta) je v 16. minuti zastreljal 11-m.

ITALIJA 5 4 1 0 12:4 13 BOLGARIJA 6 2 4 0 11:4 10 ČEŠKA 5 2 2 1 6:4 8 DANSKA 5 1 3 1 6:5 6 ARMENIJA 4 1 0 3 2:7 3 MALTA 5 0 0 5 1:14 0

Skupina C:

IRSKA - AVSTRIJA 2:2 (2:1)
Walters 25./11-m, 45.; Harnik 11., Alaba 92.

NEMČIJA - KAZAHSTAN 4:1 (3:0)
Reus 23., 90., Götze 27., Gündogan 31.; Schmidtgal 46.

NEMČIJA 6 5 1 0 22:7 16 AVSTRIJA 5 2 2 1 13:4 8 ŠVEDSKA 4 2 2 0 8:5 8 IRSKA 5 2 2 1 9:10 8 KAZAHSTAN 6 0 1 5 2:15 1 FERSKI OTOKI 4 0 0 4 2:15 0

Skupina D:

ESTONIJA - ANDORA 2:0 (1:0)
Anier 45., Lindpere 61.

TURČIJA - MADŽARSKA 1:1 (0:0)
Yilmaz 62.; Bode 71.

NIZOZEMSKA - ROMUNIJA 4:0 (1:0)
van der Vaart 11., van Persie 55., 64./11-m, Lens 89.

NIZOZEMSKA 6 6 0 0 20:2 18 MADŽARSKA 6 3 2 1 13:8 11 ROMUNIJA 6 3 1 2 10:10 10 TURČIJA 6 2 1 3 7:7 7 ESTONIJA 6 2 0 4 3:9 6 ANDORA 6 0 0 6 0:17 0

Skupina F:

AZERBAJDŽAN - PORTUGALSKA 0:2 (0:0)
Alves 63., Almeida 79.
RK: Alijev 55./Azerbajdžan

SEVERNA IRSKA - IZRAEL 0:2 (0:0)
Rafaelov 78., Ben Basat 84.

RUSIJA 4 4 0 0 8:0 12 IZRAEL 6 3 2 1 15:8 11 PORTUGALSKA 6 3 2 1 11:6 11 SEVERNA IRSKA 5 0 3 2 3:7 3 AZERBAJDŽAN 6 0 3 3 2:8 3 LUKSEMBURG 5 0 2 3 2:12 2

Skupina H:
UKRAJINA
- MOLDAVIJA 2:1 (0:0)
Jarmolenko 61., Hačeridi 71.; Suvorov 80.
RK: Stepanenko 92./Ukrajina
POLJSKA - SAN MARINO 5:0 (2:0)
Lewandowski 21., 50./oba 11-m, Piszczek 28., Teodorczyk 61., Kosecki 92.

ČRNA GORA 6 4 2 0 14:3 14 ANGLIJA 6 3 3 0 21:3 12 POLJSKA 5 2 2 1 11:6 8 UKRAJINA 5 2 2 1 6:4 8 MOLDAVIJA 6 1 1 4 3:10 4 SAN MARINO 5 0 0 5 0:24 0

Skupina I:

Pedro 58.

ŠPANIJA 5 3 2 0 8:2 11 FRANCIJA 5 3 1 1 8:4 10 GRUZIJA 5 1 1 3 3:7 4 BELORUSIJA 4 1 0 3 3:8 3 FINSKA 3 0 2 1 2:3 2