Ciro Immobile se je prešerno veselil zmagovitega zadetka v Makedoniji. Foto: Reuters
Tadić Srbom prinesel zmago nad Avstrijci

Srbi so se z zmago na Marakani prebili na vrh v skupini D, saj je Wales doma le remiziral z Gruzijo (1:1), ki je osvojila svojo prvo točko. Gareth Bale in Tornike Okriašvili sta bila uspešna z glavo. Gruzijci so po izenačenju v drugem polčasu zadeli tudi prečko.
V Beogradu so gostitelji z 1:0 povedli v 6. minuti, v 23. pa je bilo že 2:1. Obakrat se je po podajah Dušana Tadića med strelce vpisal Aleksandar Mitrović. Po izenačenju Marca Janka v 63. minuti je Tadić, sicer član Southamptona, 11 minut pozneje z volejem še sam zatresel mrežo za končnih 3:2. Tadić je z golom in dvema podajama blestel že v četrtek ob zmagi z 0:3 v Moldaviji. Irska je tam slavila z 1:3.

Poškodba Ramosa
V skupini G je bila v deževnem Skadru Španija z 0:2 boljša od Albanije. Mrežo domačih je v 55. minuti po veliki napaki vratarja Etrita Berishe, ki je napačno podal, načel Diego Costa, končni izid pa je osem minut zatem s strelom v daljši kot postavil rezervist Nolito po podaji Nacha Monreala. 10 minut pred koncem tekme je moral zaradi domnevne poškodbe kolena predčasno z zelenice španski kapetan Sergio Ramos.
Azzurri do treh točk v sodnikovem podaljšku
Italija se je v Skopju po vodstvu v prvem polčasu sredi drugega znašla v zaostanku z 2:1, ko sta vodilni gol Andree Belottija po strelu iz kota (to je bil njegov prvenec v reprezentanci) v treh minutah izničila Ilija Nestorovski (na začetku tekme je zadel tudi prečko) in Ferhan Hasani z nizkima streloma z roba kazenskega prostora. Tri točke azzurrom je nato z goloma v 75. in 91. minuti po dveh predložkih Antonia Candreve vendarle zagotovil Ciro Immobile. Zmagovitega je iz bližine dosegel z glavo.

Mandžukić odločil v Tampereju
V skupini I je Hrvaška z zadetkom Maria Mandžukića z glavo v 18. minuti z 0:1 zmagala na Finskem. Akcijo za edini gol sta pripravila Šime Vrsaljko in Andrej Kramarić. Finska si ni pripravila prave priložnosti, na drugi strani pa je bil Ivan Perišić v 75. minuti blizu povišanja na 0:2, ko je po samostojnem prodoru žogo poslal v vratnico. Islandija je z 2:0 strla Turčijo, Ukrajina pa je z dvema goloma v zadnjih 10 minutah Kosovo odpravila s 3:0.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport