Cenk Tosun je bil turški junak pred vročekrvnimi navijači v Eskišehirju. Foto: Reuters
Ante Čačić
Hrvaški selektor Ante Čačić se je znašel pod pritiskom, potem ko je izgubil še drugič v zadnjih treh mesecih. Na začetku junija je Hrvaško z 1:0 porazila tudi Islandija. Foto: Reuters
Aleksandar Kolarov
Aleksandar Kolarov je odločil tekmo med Irsko in Srbijo v Dublinu. Foto: Reuters
Islandija unovčila spodrsljaj Hrvatov v Turčiji
Zadetek Tosuna za zmago Turčije nad Hrvaško

Edini zadetek na srečanju v Eskišehirju je v 75. minuti dosegel Cenk Tosun. Vratar Danijel Subašić je najprej ustavil strel Oguzhana Ozyakupa, po odbiti žogi pa je napadalec Bešiktaša zatresel mrežo. Hrvaška, ki je dobro začela in prek Luke Modrića v 10. minuti zadela vratnico, a nato slabše nadaljevala, je igrala le dobra dva dneva po nedeljski preloženi tekmi zaradi naliva v Zagrebu proti Kosovu (1:0).
Turki so v soboto v Ukrajini izgubili z 2:0, zdaj pa so si povrnili upe na preboj na svetovno prvenstvo. Na drugi strani so Hrvati po junijskem porazu na Islandiji (1:0) klonili še na drugem gostovanju zapored in se bodo reševali na domači tekmi proti Finski, za konec kvalifikacij pa bodo gostovali v Kijevu. Medsebojni dvoboj bosta tri dni prej odigrali tudi Turčija in Islandija. Ta je tokrat po sobotnem spodrsljaju na Finskem (1:0) z dvema goloma Gylfija Sigurdssona odpravila Ukrajino.

V azijskih kvalifikacijah sta si v torek poleg že prej uvrščenih Irana in Japonske udeležbo na SP-ju zagotovili še Južna Koreja in Savdska Arabija. Avstralija in Sirija se bosta pomerili v dodatnih kvalifikacijah.

Prvi poraz Irske
V skupini D je Srbija z zmago v Dublinu z 0:1 naredila velik korak proti prvemu mestu. Tekmo je odločil Aleksandar Kolarov z močnim strelom v 55. minuti, ko se je žoga za črto odbila od prečke. Od 68. minute so gostje igrali brez izključenega Nikole Maksimovića. Irci so doživeli prvi poraz in zdrsnili na tretje mesto za Wales, ki je z 0:2 slavil v Moldaviji. Srbija ima dva kroga pred koncem kvalifikacij štiri točke prednosti pred Walesom in pet pred Irsko. V zadnjem krogu se bosta Wales in Irska udarila na medsebojni tekmi v Cardiffu.