Spas Delev je bil najzaslužnejši za pomembno zmago Bolgarije v Sofiji. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je v Lizboni zadel dvakrat. Portugalska in Madžarska sta se junija pomerili že na evropskem prvenstvu, v Lyonu je bilo 3:3. Foto: Reuters
Olivier Giroud
Olivier Giroud je v Luksemburgu dosegel 22. in 23. gol za reprezentanco in se povzpel na 10. mesto najboljših strelcev Francije. Foto: Reuters
Navijačici Švice
Švica je bila v skupini B v Ženevi z 1:0 boljša od Latvije. Foto: Reuters
Romelu Lukaku
Romelu Lukaku je v 89. minuti zagotovil točko Belgiji proti Grčiji. Foto: Reuters
Bolgari šokirali Nizozemce
Zadetki s tekme Portugalska - Madžarska

Junak Bolgarov v Sofiji je bil dvakratni strelec Spas Delev s svojima prvima goloma v reprezentanci, zadel je v 5. in 20. minuti. 27-letni član Pogona iz Szczecina je kaznoval dve napaki 17-letnega branilca Matthijsa De Ligta, ki je debitiral pri tulipanih. Prvič iz bližine, drugič z 18 metrov.
Nogometaši z Balkana so s tem prehiteli Nizozemce na tretjem mestu v skupini A. Gostje so imeli svoje priložnosti, a jih proti discipliniranim gostiteljem niso izkoristili. Nizozemska sploh še nikoli ni zmagala v Bolgariji.

V skupini vodi Francija, ki je z 1:3 slavila v Luksemburgu, drugouvrščena Švedska pa je že popoldne s 4:0 odpravila Belorusijo.

Vabljeni k ogledu!

69. in 70. zadetek Ronalda za Portugalsko
Za nove tri točke Portugalske v skupini B sta proti Madžarom poskrbela Andre Silva z golom in podajo ter Cristiano Ronaldo z dvema zadetkoma. Silva je mrežo iz bližine načel v 32. minuti po nizki podaji Raphaela Guerreira z leve strani, nato pa štiri minute pozneje s podajo s peto sijajno našel Ronalda, ki je z natančnim strelom z levico s 25 metrov po tleh povišal na 2:0. Ta je v 65. minuti končni izid postavil s prostega strela mimo živega zidu, ko je na 138. tekmi dosegel svoj 70. gol za izbrano vrsto.
Drmić v polno minuto in pol po vstopu v igro
Portugalci na lestvici zaostajajo tri točke za vodilno Švico, ki še ni oddala točke. Tokrat je v Ženevi z zadetkom rezervista Josipa Drmića v 66. minuti strla odpor Latvije (1:0). Napadalec Borussie Mönchengladbach je na zelenico vstopil minuto in pol prej ter zatresel mrežo prvič v tej sezoni! Uspešen je bil z glavo po predložku Admirja Mehmedija.
Lukaku preprečil poraz Belgije
Na derbiju vodilnih ekip skupine H sta se v Bruslju Belgija in Grčija razšli z 1:1. Goste je v vodstvo po vsega 18 sekundah drugega polčasa popeljal Kostas Mitroglou. To je bil prvi pravi napad Grkov na tekmi. V 89. minuti je Belgijce pred porazom rešil Romelu Lukaku s strelom iz obrata, potem ko so po izključitvi Panagiotisa Tachtsidisa zaradi drugega rumenega kartona od 65. minute igrali z igralcem več. Zaradi poškodb so domači pogrešali Edena Hazarda in Kevina De Bruyna, brez obeh so nastopili šele drugič po letu 2012. Belgija ima na vrhu skupine dve točki prednosti pred Grčijo.

Kot je znano, bo Slovenija v nedeljo zvečer gostovala na Škotskem.