Marko Arnautović
Marko Arnautović je bil neustavljiv za obrambo Walesa. Foto: Reuters
Islandija do dramatične zmage v 96. minuti
Remi Italije in Španije v Torinu

V prvem polčasu so imeli Španci terensko premoč, ki pa je niso znali kronati z zadetkom. Italijani so se spretno branili do 55. minute, ko je Gianluigi Buffon naredil veliko napako. Čuvaj mreže Juventusa je šel izbijat žogo zunaj kazenskega prostora, a jo je zgrešil, Vitolo pa je brez težav poslal žogo v prazna vrata po lepi podaji Sergia Busquetsa.

Po prejetem zadetku so se azzurri prebudili in postali nevarnejši, zadeli pa so deset minut pred koncem. Sodnik Felix Brych je pokazal na belo točko po prekršku Sergia Ramosa nad Ederjem v kazenskem prostoru. Daniele De Rossi je matiral Davida de Geo in poskrbel, da se je Italija izognila prvemu porazu v kvalifikacijah za SP po letu 2004, ko jo je v Celju premagala Slovenija z 1:0.

Ekipi sta se nazadnje pomerili na letošnjem evropskem prvenstvu v Franciji. Prav po porazu z Italijani (2:0) je bilo španskih sanj o tretjem zaporednem evropskem naslovu konec. Zadela sta Giorgio Chiellini in Graziano Pelle. S tem je Italija tudi prekinila urok slabih rezultatov proti Španiji na velikih tekmovanjih. Leta 2008 je EP-ju klonila pred Španijo, ta pa je dobila tudi finale štiri leta pozneje (4:0).

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport.

Mandžukić hitro pokopal upe Kosova

Hrvaška je v Skadru napolnila mrežo Kosova (0:6). Že do odmora je srečanje odločil Mario Mandžukić s hat-trickom.
Tekma je veljala za tekmo najvišjega tveganja. Potem ko so v javnosti zaokrožile govorice, da bodo splitski navijači skupine Torcida drevišnjo tekmo prekinili, so na Kosovu okrepili varovanje. Hrvaško izbrano vrsto je na letališču pričakala posebna enota policije.
Velik preobrat v Reykjaviku
Junaki Eura Islandci so premagali Finsko s 3:2, potem ko so še v 90. minuti zaostajali z 1:2. Zvezdnik Gylfi Sigurdsson je v 51. minuti zapravil enajstmetrovko. Vzel je kratek zalet in stresel prečko. V končnici je sledila prava drama, najprej je izenačil Alfred Finnbogason z glavo z bližine, v 95. minuti pa je zadel še Ragnar Sigurdsson z bližine in Islandcem zagotovil tri točke. Žoga je prečkala golovo črto in vsi protesti Fincev so bili neupravičeni.

Arnautović blestel na Dunaju
V skupini D je bila najbolj zanimiva tekma na stadionu Ernst Happel na Dunaju, kjer sta udeleženca letošnjega evropskega prvenstva Avstrija in Wales remizirala (2:2). Valižani, ki so se v Franciji prebili vse do polfinala, so povedli v 22. minuti, ko je bil z roba kazenskega prostora natančen Joe Allen. Šest minut zatem je David Alaba sijajno podal v prazen prostor, Marko Arnautović pa je z glavo matiral Wayna Hennesseyja. Tik pred odmorom je po veliki zmedi v obrambi Avstrije Kevin Wimmer z glavo z bližine zatresel lastno mrežo. Razigrani Arnautović je postavil končni izid na začetku drugega polčasa.
Irci so premagali Gruzijo z 1:0, edini gol je dosegel Seamus Coleman v 56. minuti.