Paul Pogba je z močnim strelom s 25 metrov presenetil Maartena Stekelenburga. Foto: Reuters
Aurelien Joachim je s prostega strela šokiral Beloruse. Foto: Reuters
Edin Džeko
Edin Džeko je bil junak v Zenici. Foto: Reuters
Christian Benteke
Christian Benteke je vratarja Gibraltarja Derena Ibrahima ukanil že po 8,1 sekunde. Foto: Reuters
Pogba z močnim strelom priigral zmago Franciji

Edini gol je dosegel Paul Pogba po pol ure igre, pravico pa je delil Koprčan Damir Skomina. Francozi so si priigrali številne priložnosti, a jim ni uspelo zadeti še drugič, gostitelji pa so bili nevarni šele v zadnjih minutah.
Branilec Jeffrey Bruma je slabo podal žogo na sredini igrišča, Dimitri Payet jo je podal do Pogbaja, ki se je se odločil za strel s 25 metrov z desnico, Maarten Stekelenburg je slabo posredoval in žoga je končala za njegovim hrbtom.
Tudi v drugem polčasu so bili Francozi precej nevarnejši. V 54. minuti se je Kevin Gameiro otresel Brumaja in prišel pred Stekelenburga, ki pa je žogo odbil. V 67. minuti je po kotu do strela z glavo prišel Pogba, Stekelenburg pa se je izkazal. Nizozemci, ki niso igrali na letošnjem evropskem prvenstvu, so bili le bleda senca nekdanje svetovne nogometne velesile. Največjo priložnost so imeli tulipani v zadnji minuti, rezervist Memphis Depay je prišel do strela iz obrata, sijajno pa je posredoval Hugo Lloris.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport

Švedska je premagala Bolgarijo s 3:0, v Stockholmu so zadeli Ola Toivonen, Oscar Hiljemark in Victor Nilsson Lindelöf.
Joachim šokiral Beloruse
Razočarala je Belorusija, ki je imela na Borisov Areni celoten drugi polčas igralca več proti Luksemburgu, a je osvojila le točko (1:1). Gostitelje je v vodstvo popeljal Pavel Savitskij deset minut pred koncem. Presenetljivo je izenačil Aurelien Joachim v 85. minuti.
Džeko z veseljem sprejel darilo Alexandrouja
Po polomu v petek v Bruslju je reprezentanca BiH-a v Zenici ugnala Ciper z 2:0. Gostitelji so imeli veliko premoč na stadionu Bilino polje. V 70. minuti je Nektarios Alexandrou naredil neverjetno napako. V kazenskem prostoru je podal do Miralema Pjanića, ki je v sredini zaposlil Edina Džeka. Izkušeni napadalec je z desnico poslal žogo v mrežo. Ista naveza je udarila devet minut pred koncem, Pjanić je z desne strani podal pred vrata, kjer je Džeko z glavo postavil končni izid.
Benteke postavil nov rekord - zadel že po 8,1 sekunde
Belgija je brez težav odnesla tri točke iz Fara, Gibraltar je bil popolnoma nemočen (0:6). Hat-trick je zabil Christian Benteke. Napadalec Crystal Palacea je dosegel najhitrejši zadetek v zgodovini kvalifikacij za SP, saj je zadel že po 8,1 sekunde igre. Za dve desetinki je prehitel nogometaša San Marina Davideja Gualtierija, ki je v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo leta 1994 v ZDA zadel proti Angliji že po 8,3 sekunde.