Thomas Müller
Thomas Müller je Čehom zabil dva gola. Foto: Reuters
Pregled zadetkov s sobotnih tekem
Angleži naredili tisto, kar so morali

Angleži so v uvodnem krogu premagali Slovaško, a zadnji mesec je bil zelo pester. Sam Allardyce je moral zaradi škandala po zgolj 67 dneh zapustiti selektorski stolček angleške reprezentance. Začasno ga je nasledil Gareth Southgate.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport.

Gostitelji so pritiskali, a v uvodne pol ure niso zadeli. Po sijajni podaji Jordana Hendersona z desne strani je mrežo Malte zatresel Daniel Sturridge. Sedem minut pred odmorom je vratarju Malte Andreju Hoggu še uspelo odbiti strel Deleja Allija, a je nogometaš Tottenhama v drugem poskusu z desnico povišal na 2:0. V drugem polčasu so Angleži precej znižali ritem.

Škotska se je opekla z Litvo in iztržila le remi (1:1), kar je voda na mlin slovenske reprezentance, ki je po napornem tednu umirila strasti in v Stožicah premagala Slovaško z 1:0. V 59. minuti je Litva povedla, ko je Vykintas Slivka podal kapetanu Fiodorju Černychu, ki je zatresel mrežo. A baltski nogometaši so tako kot proti Sloveniji v končnici srečanja izgubili tri točke. Rezervist James McArtuhr je v 89. minuti gostiteljem zagotovil točko.

Müller dvakrat v polno, Lewandowski trikrat
Nemčija je v Hamburgu na tekmi skupine C gostila Češko in imela očitno premoč, ki jo je kronala s tremi zadetki. Thomas Müller je po akciji, ki jo je začel Götze in nadaljeval Özil, češko mrežo načel v 13. minuti. Toni Kroos je z izjemno natančnim strelom z 18 metrov Nemčijo v vodstvo z 2:0 popeljal v 49. minuti, Müller pa je v 66. minuti zadel še enkrat, ko je bil po podaji Hectorja z leve strani spreten pred češkim golom. S tem je na drugi reprezentančni tekmi zapored zabil dva zadetka.

V skupini E je Poljska s hat-trickom Roberta Lewandowskega s 3:2 premagala Dansko.