Rasmus Elm je poskrbel za veliko točko Švedov v zadnji minuti sodnikovega dodatka. Foto: EPA
Marco Reus in Miroslav Klose
Miroslav Klose je z dvema goloma le še za en zadetek oddaljen od rekorda Gerda Müllerja. Foto: EPA
Mario Balotelli in Damir Skomina
Damir Skomina je na San Siru opozoril Maria Balotellija. Zvezdnik Manchester Cityja je v 54. minuti zadel za 3:1. Foto: Reuters
Riccardo Montolivo
Riccardo Montolivo je v 33. minuti izkoristil podajo Maria Balotellija. Foto: EPA
Olivier Giroud
Olivier Giroud je v zadnji akciji na tekmi poskrbel za veselje Francozov. Foto: EPA
Didier Deschamps in Vicente del Bosque
Didier Deschamps in Vicente del Bosque sta se pozdravila pred tekmo. Foto: EPA
Edin Džeko
Nogometaši BiH-a so vse opravili že v prvem polčasu. Foto: EPA
Varšava
Na stadionu v Varšavi je bila zelenica poplavljena. Tekma med Poljsko in Anglijo bo v sredo ob 17.00. Foto: EPA

"Elf" še nikoli v zgodovini ni zapravil vodstva s 4:0. Nemci še vedno vodijo v skupini C z desetimi točkami, Švedi pa zaostajajo tri točke, a imajo tekmo manj.

Klose le še gol do rekorda Müllerja
Izbranci Joachima Löwa so pred 70.000 gledalci na olimpijskem stadionu v Berlinu začeli sanjsko. V 8. minuti je Marco Reus z leve strani podal pred vrata, kjer je Miroslav Klose z levico mojstrsko poslal žogo pod prečko. Po četrt ure je Reus znova našel Kloseja, ki je najprej streljal v vratarja Andreasa Isakssona, odbito žogo pa je pospravil v mrežo. To je bil že njegov 67. zadetek za izbrano vrsto, le še en gol mu manjka do rekorda legendarnega Gerda Müllerja.
Mertesacker povišal na 3:0
Šest minut pred odmorom je Thomas Müller z glavo podal do Pera Mertesackerja. Branilec je v slogu odličnega napadalca z volejem z desnico povišal na 3:0. Švedi so bili v prvem polčasu popolnoma nemočni, Manuel Neuer ni imel dela.
Švedi v dveh minutah dvakrat zadeli
V 55. minuti je Müller zaposlil Mesuta Özila, ki je z diagonalnim strelom z levo nogo matiral Isakssona. Na tribunah so odmevale pesmi, večina gledalcev je že slavila gladko zmago. Švedi so se prebudili po golu Zlatana Ibrahimovića z glavo v 62. minuti. Le dve minuti zatem je po napaki Holgerja Badstuberja zadel še Mikael Lustig, tudi Neuer je slabo posredoval. Švedi so dobili silovit zalet, Nemci pa nikakor niso znali umiriti igre.
Elm izenačil v zadnji akciji na tekmi
V 76. minuti je rezervist Alexander Kacaniklic ušel po levi strani, Johan Elmander pa je s strelom med nogama Badstuberja ukanil še Neuerja. Gostitelji so bili v popolnem šoku, pet minut pred koncem je rezervist Tobias Sana zgrešil prazen gol, saj je Neuer stekel iz vrat, a slabo izbil žogo. V zadnji minuti sodnikovega podaljška je Ibrahimović s komolcem odrinil Mertesackerja, sodnik Pedro Proenca prekrška ni videl, Rasmus Elm pa je z desnico poskrbel za veliko točko Švedov.

Löw: V garderobi je popolna tišina
"Sploh ne vem, kaj naj rečem. Nimam pojasnila. Vodstva s 4:0 taka reprezentanca ne bi smela zapraviti. V garderobi je popolna tišina, vsi skupaj smo šokirani. V prvih 60 minutah so igrali sijajno, vse smo imeli pod kontrolo, potem pa se je po prvem prejetem golu vse sesulo. Upam, da smo se iz tega nekaj naučili," je povedal selektor Löw.

Skomina izključil Osvalda
Italija je v Milanu premagala Dansko s 3:1. Zaradi poškodbe stegenske mišice ni branil Gianluigi Buffon.

V prvem polčasu so se rdeče-beli "azzurrom" uspešno zoperstavljali do 33. minute, ko je 22-letni Mario Balotelli podal vezistu Riccardu Montolivu, ki je z desnico žogo poslal v mrežo. Po golu Montoliva so Danci nekoliko popustili in Italijani so v 37. minuti prišli do vodstva z 2:0. Idejni vodja drugega gola je bil Andrea Pirlo, ki je prelisičil Michaela Silberbauerja, podal Danieleju De Rossiju, ta pa je žogo uspešno poslal v mrežo. Toda Danci so v zadnjih minutah prvega polčasa strnili vrste in njihov trud je v podaljšku prvega polčasa s podajo Larsa Jacobsena kronal William Kvist.

Italijani kljub igralcu manj prevladovali
V drugem polčasu je italijanska reprezentanca gospodarila na igrišču. Zmagoviti gol in končni izid je v 54. minuti po podaji najboljšega igralca tekme Pirla postavil Balotelli.

Tekmo je sodil Koprčan Damir Skomina, ki je v prvi minuti drugega polčasa v slačilnico zaradi prekrška nad vezistom Nicolaiem Stokholmom poslal italijanskega igralca Pabla Daniela Osvalda.

Rezervist Giroud v Madridu rešil točko
Na derbiju skupine I so evropski in svetovni prvaki Španci remizirali s Francozi (1:1). Na stadionu Vicente Calderon je prevladovala "furia roja". Španci so v 25. minuti povedli z golom Sergia Ramosa z glavo. Tri minute pred koncem prvega polčasa je Laurent Koscielny podrl Pedra v kazenskem prostoru, zvezdnik Barcelone Cesc Fabregas pa je zapravil strel z bele točke, odlično je posredoval Hugo Lloris.

Izenačil Deschampsov as iz rokava
Tudi v drugem polčasu so imeli Španci kar 66 odstotkov posesti žoge, a odločilnega gola niso uspeli doseči. Namesto tega so v zadnji minuti sodnikovega podaljška gol dosegli Francozi - Deschampsova menjava v 88. minuti Olivier Giroud se je izjazala za zmagovito potezo. Frank Ribery je z leve strani podal napadalcu Arsenala, ki je z glavo premagal nemočnega Ikerja Casillasa.

Ibraimi odločil v Skopju
Srbi so v Skopju doživeli že drugi poraz v štirih dneh, Makedonci so bili boljši z 1:0. Srbi so začeli obetavno, v 2. minuti je po podaji iz kota veliko priložnost zapravil Dušan Tadić. Po pol ure igre je Aleksandar Kolarov streljal od daleč, a ni bil natančen.

V drugem polčasu so Srbi imeli več od igre, a v eni redkih napadalnih akcij gostiteljev je srbski branilec Nenad Tomović podrl Hasanija v kazenskem prostoru. Sodnik ga je izključil in pokazal na belo točko. Vezist Maribora Agim Ibraimi je priložnost izkoristil. Po vodstvu so Makedonci začeli igrati bolj obrambno in do konca tekme obdržali minimalno vodstvo.

Portugalcem le točka
Severna Irska je presenetljivo iztržila točko na Portugalskem (1:1), gostitelji so izenačili prek Helderja Postige v 79. minuti. Cristiano Ronaldo je igral 100. tekmo za izbrano vrsto. Portugalci zdaj za Rusi zaostajajo že za pet točk, potem ko so izbranci Fabia Capella v Moskvi z 1:0 premagali Azerbajdžan. Odločil je Roman Širokov v 84. minuti iz najstrožje kazni.

- DANSKA 3:1 (2:1)
Montolivo 33., De Rossi 37., Balotelli 54.; Kvist 45.

FERSKI OTOKI - IRSKA 1:4 (0:0)
Hansen 68.; Wilson 46., Walters 53., Justinussen 73./ag, O'Dea 88.

AVSTRIJA - KAZAHSTAN 4:0 (1:0)
Janko 24., 63., Alaba 71., Harnik 92.

NEMČIJA - ŠVEDSKA 4:4 (3:0)
Klose 8., 15., Mertesacker 39., Özil 55.; Ibrahimović 62., Källström 64., Elmander 76., Elm 93.

Nemčija: Neuer, Boateng, Mertesacker, Badstuber, Lahm, Schweinsteiger, Kroos, Müller (67./Götze), Özil, Reus (88./Podolski), Klose.

Švedska: Isaksson, Lustig, Granqvist, Olsson, Safari, Wernbloom (46./Källström), Holmén (46./Kacaniklic), Larsson (78./Sana), Ibrahimović, R. Elm, Elmander.

ROMUNIJA - NIZOZEMSKA 1:4 (1:3)
Marica 41.; Lens 9., van der Vaart 29., 44./11-m, van Persie 86.

MADŽARSKA - TURČIJA 3:1 (1:1)
Szalai 31., 50., Gera 57./11-m; Erdinc 22.

Salpingidis 63.

BiH 3 2 1 0 12:2 7 SLOVAŠKA 3 2 1 0 5:2 7 GRČIJA 3 2 1 0 4:1 7 LITVA 3 1 1 1 3:3 4 LATVIJA 3 0 0 3 3:8 0 LIECHTENSTEIN 3 0 0 3 1:12 0