Napadalec Toulousa Ola Toivonen se je odlično znašel in odločil tekmo s polovice igrišča. Foto: EPA
Giroud z imenitnim strelom Francoze popeljal v vodstvo

Vse je že kazalo na delitev točk v Stockholmu, ko je Hugo Lloris popolnoma neoviran katastrofalno izbil žogo izpred svojih vrat. Poslal jo je naravnost na nogo Toivonena, ki je s sredine z natančnim lobom zadel mrežo. Švedi so s tremi točkami prehiteli Francoze na prvem mestu.

11. novembra lani na Stade de Franceu so bili galski petelini boljši z 2:1. Švedi so povedli z golom Emila Forsberga v 55. minuti, nato pa sta Paul Pogba in Dimitri Payet hitro odgovorila.

V 37. minuti so Francozi povedli, Olivier Giroud je zadel z izjemnim diagonalnim strelom z levico s 15 metrov. Dve minuti pred odmorom je izenačil Jimmy Durmaz z močnim strelom z levo nogo po podaji Ludwiga Augustinssona z leve strani. Na koncu drugega polčasa so Francozi pritisnili in bili bližje zmagi, Švedi so se le še branili, v sodnikovem dodatku pa dosegli zmago.

Andora šokirala Madžare
V skupini B je za presenečenje večera poskrbela Andora, ki je z 1:0 premagala tretjeuvrščeno Madžarsko. Odločilni zadetek je dosegel Marc Rebes z glavo v 26. minuti. To je šele druga zmaga Andore na 101. kvalifikacijski tekmi. Marca je remizirala s Ferskimi otoki in prvič po letu 2005 osvojila točko v kvalifikacijah. Madžari so doživeli hladno prho, potem ko so lani igrali v osmini finala evropskega prvenstva v Franciji.

Dva gola Ronalda
Andorci so zdaj na petem mestu, zadnji pa so Latvijci, ki so z 0:3 izgubili proti drugouvrščenim Portugalcem, pri katerih je Cristiano Ronaldo dosegel dva zadetka. Vodilna Švica, ki je še šestič slavila, je z goloma Xherdana Shaqirija in Granita Xhake zmagala na Ferskih otokih.

Brez golov v Zenici
V skupini H je vodilna Belgija z 2:0 zmagala v Estoniji po golih Driesa Mertensa in Nacerja Chadlija.
Drugouvrščeni Grki in tretjeuvrščena ekipa BiH so se v Zenici razšli brez golov.