Barca je v Madrid pripotovala s kar 25 nogometaši, ki so takole slavili na zelenici Vicente Calderona. Foto: EPA
Lionel Messi
Po izvrstni akciji je Lionel Messi zadel za Barcin naslov. Foto: EPA
Barcelona
Barcelona je dosegla 30. zmago, trikrat je remizirala in štirikrat izgubila. Foto: EPA
Diego Simeone in Luis Enrique
Diego Simeone je lani osvojil naslov, letos pa slavi Luis Enrique. Foto: EPA
Claudio Bravo
Claudio Bravo je v uvodnih minutah takole rešil Barcelono. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je na dobri poti, da postane "pichichi" La lige. Foto: EPA

o osvojili krog pred koncem, ko so z 1:0 v gosteh ugnali Atletico. Mož odločitve je bil Lionel Messi.

Barcelona ima tekmo pred koncem štiri točke naskoka pred Realom, ki je s 4:1 v Barceloni odpravil Espanyol. Največja španska kluba sta tako igrala vsak z mestnim in obenem drugim največjim tekmecem njihovega glavnega tekmeca. Barca je osvojila prvo lovoriko, v igri pa je še za dve. 30. junija bo na Camp Nouu finale kraljevega pokala, nasprotnik Kataloncev pa bo Athletic Bilbao, teden dni pozneje pa se bo Barca v finalu Lige prvakov pomerila z Juventusom.

Mojstrski zadetek Messija
Zanimivo, da so colchonerosi lani naslov osvojili na Barcinem stadionu, letos pa je na njihovem lovoriko slavila Barcelona. Že drugo leto zapored je v najmočnejših evropskih ligah najzanimiveje v Španiji, a letos je za razliko od lanske sezone, ko je odločal neposredni dvoboj Barcelone in Atletica v zadnjem krogu, odločeno krog pred koncem.

Odločilni trenutek je bil v 65. minuti, ko je Messi preigraval v kazenskem prostoru, s Pedrom Rodriguezom, ki je tokrat dobil priložnost od prve minute, saj je zaradi poškodbe manjkal Luis Suarez, si je Argentinec izmenjal dvojno podajo in potem s strelom po tleh neubranljivo zadel ob vratnici. Jan Oblak, ki je branil odlično, je bil brez moči.

Oblak se je izkazal z nekaj posredovanji
Varovanci Luisa Enriqueja so ves čas imeli pobudo in si priigrali bistveno več priložnosti, toda na začetku je bil zelo nevaren Atletico. V osmi minuti je Jose Gimenez z glavo odlično streljal, a s sijajno parado je zadetek preprečil Clauido Bravo. Oblak je bil prvič na preizkušnji v 12. minuti, ko je Messi streljal po sredini, Argentinec, ki je bil zelo razigran, pa je takoj za tem slovenskega vratarja preizkusil še z glavo.

V 20. minuti je po strelu Messija žoga v kazenskem prostoru v roko zadela Juanfrana, a piščalka Alberta Undiana Mallenca je ostala nema. V 34. minuti je Messi s prostega strela zadel prečko. V drugem delu je takoj po vodstvu Neymar zapravil veliko priložnost, ko je po lepi Messijevi podaji v protinapadu meril prek vrat, Pedro pa je po samostojni akciji streljal mimo gola. Oblak se je izkazal ob prostem strelu Messija in nevarnem poskusu Danija Alvesa z velike razdalje.

Hat-trick Ronalda proti Espanyolu
Real je na stadionu Cornella El Prat potreboval vse tri točke, kar pa se je na koncu izkazalo, da je bilo premalo in kraljevi klub je ostal brez glavnih lovorik, ki se delijo spomladi. Letos je osvojil evropski superpokal in svetovno klubsko prvenstvo. Do 59. minute je domača obramba zdržala, potem pa je v protinapadu po podaji Karima Benzemaja povedel Cristiano Ronaldo.

14 minut pozneje je Espanyol izenačil, ko je veliko napako napravil Keylor Navas. Vratar se je poigraval v kazenskem prostoru. Žogo mu je ukradel Christian Stuani, podal Sergiu Garcii, ki mu je žogo vrnil in Urugvajec je zadel. Madridčane je v vodstvo šest minut pozneje znova popeljal Marcelo, nato pa je še dvakrat Kika Casillo premagal Ronaldo, ki je s hat-trickom pred tem, da postane najboljši strelec španskega prvenstva.