Saul Niguez je poskrbel za nepozaben gol - z atraktivnimi škarjicami je natančno zadel žogo v zraku in jo od leve vratnice poslal v mrežo Reala za 2:0. Foto: EPA
Real Madrid - Atletico Madrid
Real je odigral jubilejno 4.000. uradno tekmo in jo grdo izgubil, pri čemer so Cristiano Ronaldo in druščina zmogli samo en strel mimo gola in en v okvir, ki ga je Miguel Angel Moya zlahka ubranil. Foto: Reuters
Tiago Mendes (Atletico Madrid)
Neizmerno veselje Tiaga Mendesa, ki je popeljal Atletico v vodstvo. Branilci španskega naslova so pred tekmo za vodilnim moštvom La Lige iz drugega konca Madrida zaostajali za sedem točk. Foto: Reuters
Carlo Ancelotti (Real Madrid) - Diego Simeone (Atletico Madrid)
Diego Simeone je znova dobil taktični dvoboj s Carlom Ancelottijem, ki pa vseeno ima najpomembnejši uspeh na medsebojnih obračunih - zmago v finalu Lige prvakov. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo (Real Madrid)
Po prestani kazni dveh tekem se je v postavo Reala vrnil najboljši nogometaš sveta Cristiano Ronaldo, a to ni pomagalo gostom, ki so bili sicer močno oslabljeni. Manjkala sta stebra obrambe Sergio Ramos in Pepe, na sredini že dolgo ni Luke Modriča, kot zadnji pa se je poškodoval še učinkoviti James Rodriguez. Foto: Reuters

V španski prestolnici je v soboto popoldne potekal že šesti madridski derbi sezone, ki je v nasprotju s pričakovanji postregel s povsem enosmerno tekmo, v kateri so igrali le atleti, medtem ko so galaktiki samo nemočno opazovali četrti poraz sezone

Po Casillasovi napaki ni bilo vrnitve
Madridski derbi se je začel udarno in krvavo - tokrat sta bila žrtvi ostrih štartov Koke in Diego Godin, prvi je bil prisilno menjan že v 10. minuti s Saulom Niguezom. A poškodbe niso zaustavile Atleticovega juriša proti gostujočim vratom in v 14. minuti je do povratne žoge prišel Tiago Mendes. 33-letni Portugalec je močno ustrelil, a naravnost proti Ikerju Casillasu, ki pa si je privoščil veliko napako in žoga mu je pod roko ušla čez črto.

Golazo s škarjicami za 2:0
Šokirana in zaradi poškodb neuigrana Realova obramba je čez štiri minute dopustila sprehod Siquiere, ki je podal na vrh malega kazenskega prostora, kjer se je fantastično znašel ravno rezervist Saul in z osupljivimi škarjicami podvojil vodstvo Atletica - pravi golazo!

Tudi odmor ni spremenil razmerja moči in sredi 2. polčasa je Arda Turan poslal žogo na glavo Saula, ki je z natančno podajo na drugi vratnici našel razigranega Antoina Griezmanna, ki je bil prehiter za neodločnega Raphaela Varana. Piko na i prazničnemu popoldnevu colchonerosov je postavil še Mario Mandžukić, ki je z glavo kronal predložek Fernanda Torresa za končnih 4:0.

Real že šest derbijev brez zmage
Šesti derbi madrileno v sezoni je tako znova razočaral privržence Reala, ki je samo enkrat do zdaj v zgodovini čakal na prestižno zmago kar šest tekem. Atletico je tako po nesrečnem majskem porazu v finalu Lige prvakov, ko je imel v Lizboni evropski naslov že napol v žepu, postal pravi trn v peti sosedom. Letošnji izkupiček varovancev Diega Simeoneja proti četi Carla Ancelottija: štiri zmage in dva remija.

Zmaga španskih prvakov nad evropskimi je dobrodošla tudi za dramatičnost letošnje La Lige: Real ima pred Atleticom tako le še štiri točke prednosti, Barcelona pa se lahko z nedeljsko zmago v Bilbau približa že na eno samo točko.