Takole je Cristiano Ronaldo zadel za remi na stadionu Vicente Calderon. Foto: Reuters
Gabi
Gabi je z izjemnim zadetkom ob koncu prvega polčasa povedel Atletico v vodstvo. Foto: Reuters
Koke
Koke je z natančnim diagonalnim strelom izid poravnal na 1:1. Foto: Reuters
Karim Benzema
Real je povedel že v tretji minuti, ko je mrežo zatresel Karim Benzema. Foto: Reuters
Xavi, Lionel Messi
Lio0nel Messi je mojstrsko zadale za 2:1, Xavi pa je dosegel lep zadetek za 4:1. Foto: Reuters

Madridski derbi je bil znova poln ostrih dvobojev, obe moštvi pa sta navdušili z napadalnim nogometom in številnimi priložnostmi. Atletico je bil blizu zmage, a vseeno je prekinil serijo šestih zaporednih zmag Reala na Vicente Calderonu, kjer pa gostitelji mestnega tekmeca niso ugnali vse od leta 1999. Že 63 let pa mineva, kar je Atletico zadnjič obakrat v sezoni premagal Real. Letos je na Santiago Bernabeuu slavil z golom Diega Coste.

Real je že v tretji minuti šokiral domačo vrsto. Angel di Maria je hitro izvedel kot in nato z desne natančno podal v kazenski prostor, kjer je obramba Atletica neuspešno v prepovedan položaj poskušala ujeti Karima Benzemaja, ki se je tako sam znašel pred vrati in francoskemu napadalcu, ki je v zadnjem času v odlični formi, ni bilo težko zadeti.

Atletico povedel po projektilu Gabija
Prvih 20 minut so bili nevarnejši gostje, ki so si priigrali še dve lepi priložnosti. Benzema je poskusil z voleja, Cristian Ronaldo pa se je dobro znašel pred vrati po podaji Luke Modrića, a se je obakrat izkazal Thibaut Courtois. Nato pa je pobudo prevzel Atletico, ki je bil v prvem polčasu oškodovan za enajstmetrovko, ko je v kazenskem prostoru Sergio Ramos spotaknil Diega Costo, ki je prodiral, a Carlos Delgado Ferreiro ni pokazal na belo točko.

V 28. minuti so colchonerosi izenačili, ko je Arda Turan s podajo izigral obrambo kraljevega kluba. Sam je ostal Koke in z diagonalnim strelom matiral Diega Lopeza. Vratar Reala se je izkazal v 43. minuti, ko je Diego Costa lepo preigral Pepeja in Sergia Ramosa, toda brazilski napadalec s španskim potnim listom je izgubil dvoboj iz oči v oči z vratarjem. Vseeno pa so gostitelji odšli na odmor s prednostjo. Koke je podal Gabiju, domači kapetan pa je z velike razdalje močno udaril, žoga je dobila rotacijo in pravi projektil je presenetil Diega Lopeza.

Ronaldo priboril točko
Prvi del drugega polčasa so si več priložnosti priigrali znova domači nogometaši. Diego Costa je v protinapadu streljal mimo vrat, po strelu Arde Turana z glavo pa se je izkazal Diego Lopez. Toda zadnje pol ure je bilo vse v znamenju Reala, ki je močno pritisnil. Strel Garetha Bala z glavo je v 66. minuti Courtois ubranil, osem minut pozneje je Ronaldo z glavo za las meril mimo vrat, a znova razpoloženi Courtois je bil nemočen v 82. minuti.

Mario Suarez je ob robu kazenskega prostora na levi hitro zapravil žogo, ki jo je dobil Dani Carvajal. Desni bočni branilec kraljevega kluba je podal pred vrata, kjer je ob neodločni domači obrambi žogo Bale prepustil Ronaldu, Miranda in Koke sta bila prepozna in Portugalec je s strelom po tleh izenačil.

Barca se je približala na -1
Barcelona se je po zmagi nad Almerio (4:1) Realu zdaj približala le na točko zaostanka. Katalonci so povedli v deveti minuti, ko je po strelu Cesca Fabregasa žogo v mrežo pospravil Alexis Sanchez. Vodstvo Barce, ki je bila skozi vso tekmo boljša in je držala niti igre praktično ves čas v svojih rokah, je povišal Lionel Messi, ki je v 24. minuti s prostega strela velemojstrsko žogo zavrtinčil prek živega zidu. Dve minuti kasneje je Almeria znižala. Neodločnost domače obrambe na čelu z Victorjem Valdesom po kotu je z glavo kaznoval Angel Trujillo.

V drugem polčasu sta kapetana Barcelone postavila končni izidi. Najprej je Messi zadel prečko in je Carles Puyol, ki je po dolgem času začel tekmo v prvi postavi, odbito žogo pospravil v mrežo, nato pa je še Xavi s približno 20 metrov z natančnim strelom postavil izid tekme.