V drugem polčasu je Lionel Messi dvakrat zatresel mrežo. Sicer je Argentinec v svoji karieri proti Atleticu dosegel že 20 golov. Foto: EPA
Sergio Busquets, Gerard Pique
Sergio Busquets je s prvim letošnjim zadetkom Barcelono povedel v vodstvo. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je proti Espanyolu dosegel gol in tudi podal za drugi zadetek Reala, a je bilo vse skupaj premalo za zmago. Foto: EPA

Katalonci so ugnali drugouvrščeni Atletico, pred katerim imajo zdaj že devet točk naskoka, še štiri več pa imajo od večnega tekmeca Reala, ki je remiziral z Barcinim mestnim tekmecem Espanyolom. Dva zadetka je na Camp Nouu dosegel Lionel Messi, ki je tako že pri 25 golih v La ligi letos. Fantastični napadalec Atletica Radamel Falcao, ki je dosegel edini gol za "colchonerose", je zabil v Primeri 17 golov. Barcelona je v prvenstvu ob le enem remiju dosegla že 15. zmago.

Falcao izkoristil tretjo priložnost
Barcelona je, tako kot je to v navadi, prevzela pobudo, a nevarnejši so bili Madridčani. Že v deveti minuti je po podaji Kokeja z glavo Falcao stresel okvir vrat. V 24. minuti je Kolumbijec imel veliko priložnost v protinapadu, a je bil odlični napadalec nenatančen. Sedem minut kasneje pa je obveljal pregovor, da gre v tretje rado. Diegu Costi je uspelo na sredini odvzeti žogo Messiju in jo podati ''El Tigreju'', ki je najprej prehitel Sergia Busquetsa, nato pa z lobom velemojstrsko premagal nemočnega Victorja Valdesa.

Po zadetku je Barca pritisnila. Pet minut so gostitelji potrebovali za izenačenje. Z desne je prodrl Adriano, ki je na bočnem položaju dobil prednost pred povratnikom po poškodbi, Danijem Alvesom, in s pravo mojstrovino z roba kazenskega prostora zadel desni zgornji kot vrat Thibauta Courtoisa. Žoga se je v mrežo odbila od okvirja vrat. Še pred odmorom so Katalonci povedli. Po nekaj zaporednih prekinitvah so bili zelo nevarni, nato pa je po zmedi v kazenskem prostoru žoga prišla do Busquetsa, ki je počakal in jo hladnokrvno poslal v mrežo.

V drugem polčasu je Barca rutinirano prišla do zmage. Katalonci so povsem umirili goste. V 57. minuti je po samostojni akciji z natančnim strelom zadel Messi. Argentinec je 25. gol dosegel v 88. minuti. Z lobom je kaznoval napako Diega Godina, ki je nespametno podal, Messi pa je prestregel žogo in jo dvignil prek Courtoisa.

Nov spodrsljaj Reala
Predzadnji Espanyol je proti Realu prišel do točke (2:2). Na Santiago Bernabeuu so domači nogometaši hitro stisnili nogometaše Espanyola pred kazenski prostor, a gostom iz Barcelone je uspelo povesti. Akcijo sta izpeljala nogometaša, vzgojena pri največjem tekmecu Reala, Barceloni. V 31. minuti je po lepi globinski podaji Joana Verduja v protinapadu Ikerja Casillasa matiral Sergio Garcia.

Še pred koncem polčasa je Real izenačil. Po podaji Samirja Khedire z desne je razpoloženega Kika Casillo premagal Cristiano Ronaldo. Portugalski zvezdnik je v 48. minuti lepo našel rojaka Fabia Coentraa, ki je v polnem sprintu pritekel v kazenski prostor in se odlično znašel za vodstvo Madridčanov z 2:1. Sedem minut pozneje je povišanje vodstva gostiteljem preprečila prečka. Žogo je z zadnjimi močmi Casilla po strelu Mesuta Özila odbil v okvir vrat.

Espanyol je do izenačenja prišel dve minuti pred iztekom rednega dela. V zmedi v kazenskem prostoru je Sergio Ramos slabo izbil žogo. Z glavo jo je pred gol podaljšal Hector Moreno, rezervist Juan Albin.