Luis Suarez je v 38. minuti poskrbel za preobrat Barcelone. Foto: Reuters
Lionel Messi
Lionel Messi je po lepi akciji po pol ure igre poravnal izid na 1:1. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je s tremi goli na vrhu lestvice najboljših strelcev ujel Luisa Suareza. Oba sta zadela po 19. Foto: Reuters

Katalonci so se že v uvodnih minutah sicer znašli v zaostanku, a so še do odmora izid obrnili sebi v prid. Zadela sta Lionel Messi in Luis Suarez. Atletico ni vrgel puške v koruzo, a po dveh izključitvah je bil boj za vrnitev vendarle pretežek.

Koke v 10. minuti kaznoval luknjo v obrambi
Gostje iz Madrida, za katere brani Jan Oblak, so tekmo začeli odlično in že v 3. minuti zapretili prek Saula Nigueza, ki je s plasiranim strelom v zgornji levi kot ogrel dlani Claudia Brava. Katalonci so uspeli začetni nalet nekoliko umiriti, a le do 10. minute, ko se je po Niguezovem predložku z desne strani povsem sam v kazenskem prostoru znašel Koke. Ta je brez težav 'iz prve' matiral Brava. Zamudil je Ivan Rakitić.

Oblak klonil po pol ure igre
Po vodstvu Atletica so se prebudili tudi domači nogometaši. V 26. minuti je Lionel Messi s prostega strela meril za las nenatančno - žoga je za meter švignila mimo leve vratarjeve vratnice -, tri minute pozneje je po akciji Andresa Inieste proti vratom sprožil še Luis Suarez, a je bil Oblak na mestu. Vseeno pritisk gostiteljev ni pojenjal, Neymar je v kazenskem prostoru lepo zaposlil Jordija Albo, ki je s podajo našel Messija, ta pa je z bližine hladnokrvno zaključil za 1:1.

Suarez zadel za preobrat; rdeči karton Luisa
Že osem minut pozneje je Barceloni uspel preobrat. Z odlično globinsko podajo je Luisa Suareza v ogenj poslal Dani Alves, Urugvajec je ob rojaku Joseju Gimenezu stekel v neposredno bližino Oblakovih vrat in s strelom med nogama slovenskega reprezentančnega vratarja zadel za 2:1. Položaj se je za Atletico v zaključku polčasa še poslabšal. Tik pred odmorom je zaradi grobega prekrška - s podplatom je zadel v koleno - nad Messijem neposredni rdeči karton prejel Filipe Luis.

Silovit nalet Atletica na začetku 2. polčasa
Kljub temu, da so igrali z nogometašem manj, so gostje z Vicente Calderona udarno začeli drugi polčas, še posebej vroče je bilo v 56. minuti, ko je najprej s ključnim posredovanjem Yannicku Ferreri Carrascu v zadnjem trenutku strel v okvir vrat preprečil Gerard Pique, hip zatem pa je Bravo preprečil veselje še Antoinu Griezmannu. Ta je po Carrascovem predložku z desne iz neposredne bližine podstavil nogo in preusmeril let žoge v gol, a je 32-letni čilski vratar z nogo strel nekako uspel odbiti v kot.

Po dobri uri igre so nogometaši Atletica ostali še brez drugega izključenega igralca - po prekršku nad Suarezom je drugi rumeni karton prejel Diego Godin.

Turan skoraj zadel proti nekdanji ekipi
Igra se je nato nekoliko umirila. Barcelona je večino časa držala žogo v svoji posesti, pletla mrežo okrog kazenskega prostora nasprotnika, prvi pravi strel so gledalci videli šele v 78. minuti, ko bi proti svoji nekdanji ekipi - barve Atletica je branil med letoma 2011 in 2015 - skoraj zadel rezervist Arda Turan. Turek, ki je na zelenici zamenjal Rakitića, je z diagonalnim strelom za pol metra zgrešil desno Oblakovo vratnico.

V samem zaključku tekme je ob Atleticovem predložku iz kota v napad stekel še Oblak, ki pa s soigralci ni bil uspešen. Minimalne zmage in utrditve v vodstvu na prvenstveni lestvici so se veselili nogometaši Barcelone.

Trije goli Ronalda Espanyolu
Tretjeuvrščeni madridski Real je v nedeljo gostil Espanyol in ga razbil kar s 6:0. Blestel je Cristiano Ronaldo, ki je dosegel tri gole. Zasedba Zinedina Zidana je vse opravila že do 16. minute, ko je povedla s 3:0. Mrežo gostov je v 7. minuti načel Karim Benzema, ki je zadel z glavo po podaji Jamesa Rodrigueza z desne strani. Ronaldo je v 12. minuti izsilil enajstmetrovko, ki jo je nato tudi izvedel. Piko na i Realovemu "blitzkriegu" pa je v 16. minuti postavil James, ki je zadel z roba kazenskega prostora. Tik pred koncem polčasa je Ronaldo poskrbel za potezo tekme, ko je na robu kazenskega prostora preigral dva igralca Espanyola, nato pa poslal žogo v desni zgornji kot vrat Giedriusa Arlauskisa. Portugalec je v drugem polčasu zadel še z glavo (82.), končni izid pa je z avtogolom postavil Oscar Duarte. Real zdaj le še za točko zaostaja za Atleticom.