Lionel Messi je drugič  dosegel tri gole na Riazorju. Foto: Reuters
Lionel Messi je drugič dosegel tri gole na Riazorju. Foto: Reuters
Takole je Messi žogo poslal prek Fabricia za 2:0. Foto: Reuters
James Rodriguez je proti Getafeju vpisal dve podaji. Foto: Reuters
Mario Mandžukić
Takole je Mario Mandžukić zadel za 1:0. Foto: Reuters

točkami (0:4).

Deportivo ni našel prave obrambe za Lionela Messija, ki je zabil 30. hat-trick v dresu Barcelone. Več jih je v španskem nogometu dosegel le Telmo Zarra (31), je pa Argentinec izenačil dosežek Baska po številu tekem z vsaj dvema goloma v La Ligi (76). Barca je povedla v 11. minuti. Tik za tem, ko je zamudil lepo priložnost, je Messi po podaji Ivana Rakitića zadel z glavo. V 33. minuti je Messi povišal prednost Kataloncev, ko je po kombinaciji z Neymarjem in Luisom Suarezom spravil žogo prek Fabricia.

V 62. minuti je Messi tretjič zatresel mrežo. Po prodoru z desne je žogo zavrtinčil mimo nemočnega vratarja galicijske zasedbe. Zadnji zadetek pa so si gostitelji zabili kar sami. Po podaji Danija Alvesa je Alberto Lopo nespretno izbijal žogo in zadel le Sidneia, od njega pa se je odbila v mrežo.

Real v štirih minutah odločil tekmo
Kraljevi klub ostaja na lestvici v vodstvu. Po izpadu v osmini finala pokalnega tekmovanja so se v zmagovite tirnice evropski prvaki vrnili na Coliseumu Alfonso Perez. Real je obrambo nogometašev iz predmestja španske prestolnice prvič matiral v 63. minuti. Predtem se je domača obramba uspešno branila, Toni Kroos pa je zadel tudi okvir vrat.

Po hitri akciji in preigravanju Karima Benzemaja po levi strani povsem ob avt liniji je po lepi podaji Francoza zadel Cristiano Ronaldo. Samo štiri minute pozneje so gostje povišali vodstvo. Odlično podajo Jamesa Rodrigueza je izkoristil hitri Gareth Bale. Končni izid je 11 minut pred koncem z drugim golom na tekmi postavil Ronaldo, ki je bil uspešen z glavo. Znova se je z natančno podajo izkazal James.

Atletico doma boljši od Granade
Na Vicente Calderonu je Atletico tri točke vknjižil proti Granadi (2:0). Španske prvake je v vodstvo popeljal Mario Mandžukić, ki je bil uspešen z bele točke. V kazenskem prostoru je v 33. minuti Diega Godina podrl Abdoulwahid Sissoko. Zmago je potrdil rezervist Raul Garcia, ki je po podaji Arde Turana zadel z glavo.

19. krog:
CORDOBA - EIBAR 1:1 (1:0)
Andone 1.; Arrubarrena 73.
RK: Campabadal 57.; Piovaccari 58.

REAL SOCIEDAD - RAYO VALLECANO 0:1 (0:0)
Manucho 81.

VALENCIA - ALMERIA 3:2 (2:2)
Parejo 11., Rodrigo 28., Negredo 83.; Hemed 13., 33.

VILLARREAL - ATHLETIC BILBAO 2:0 (1:0)
Čerišev 42., Bruno 83./11-m

ESPANYOL - CELTA VIGO 1:0 (0:0)
Caicedo 90.

GETAFE - REAL MADRID 0:3 (0:0)
Ronaldo 63., 79., Bale 67.

Getafe: Codina, Alexis, Naldo, Velazquez, Roberto Lago, Juan Rodriguez, Castro, Pedro Leon (74./Yoda), Sammir (83./Alex Felip), Sarabia (56./Hinestroza), Alvaro.

Real Madrid: Casillas, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo (82./Nacho), Isco (78./Khedira), Kroos (82./Illarramendi), James Rodriguez, Bale, Benzema, Ronaldo.

Sodnik: Pedro Jesus Perez Montero

ATLETICO MADRID - GRANADA 2:0 (1:0)
Mandžukić 34./11-m, Raul Garcia 88.
Oblak (Atletico) je sedel na klopi.

Atletico Madrid: Moya, Juanfran, Gimenez, Godin, Siqueira, Koke, Gabi, Mario Suarez, Arda Turan (91./Raul Jimenez), Torres (59./Griezmann), Mandzukić (84./Raul Garcia).

Granada: Olazabal, Nyom, Babin, Mainz, Sissoko (63./Foulquier), Yuste, Iturra, Robert (78./Isaac), Piti, Bangoura (75./Juan Carlos), El Arabi.

Sodnik: Ignacio Iglesias Villanueva

DEPORTIVO - BARCELONA 0:4 (0:2)
Messi 10., 33., 62., Sidnei 83./ag

Deportivo:
Fabri, Juanfran, Lopo, Sidnei, Luisinho, Alex, Juan Dominguez, Cuenca, Medunjanin (78./Lucas), Ivan Cavaleiro (46./Jose Rodriguez), Oriol Riera (63./Toche).

Barcelona: Bravo, Dani Alves, Pique, Mascherano, Jordi Alba, Busquets (66./Bartra), Rakitić, Iniesta (66./Rafinha), Messi, Suarez, Neymar (70./Pedro).

Sodnik: Juan Martinez Munuera

SEVILLA - MALAGA 2:0 (1:0)
Bacca 36., D. Suarez 68.

ELCHE - LEVANTE 1:0 (1:0)
Jonathan 12.
RK: D. Navarro 6./Levante
Fajr (Elche) je v 21. minuti zapravil 11-m. Ruben Garcia (Levante) je v 72. minuti zapravil 11-m.

REAL MADRID        18 15 0  3 62:15 45
BARCELONA          19 14 2  3 48:9  44
ATLETICO MADRID    19 13 2  4 37:18 41
SEVILLA            18 12 3  3 30:17 39
VALENCIA           19 11 5  3 35:17 38
VILLARREAL         19 10 5  4 32:17 36
MALAGA             19  9 4  6 22:20 31
EIBAR              19  7 6  6 24:25 27