Rene Krhin v dvoboju z Lionelom Messijem. Foto: EPA
Andres Iniesta, Neymar, Lionel Messi, Luis Suarez
Barcin napadalni trio Lionel Messi-Luis Suarez-Neymar je bil znova zelo razigran in je dosegel šest golov. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je prekinil manjši strelski post in je zdaj znova prvi na lestvici strelcev La lige. Foto: Reuters
Aleix Vidal
Najbolj razigrana nogometaša derbija v Sevilli - Aleix Vidal in Cristiano Ronaldo. Foto: Reuters
Jan Oblak
Jan Oblak je znova ohranil mrežo nedotaknjeno. Foto: EPA

V španski ligi je že drugo leto zapored od najmočnejših v Evropi najrazburljivejši boj za naslov. Lani je odločil zadnji krog, kot kaže, pa bo tudi v tej sezoni boj med Barcelono in Realom razburljiv vse do konca. Madridčani so se rešili v Sevilli, kjer so Katalonci pred kratkim remizirali, čeprav so že vodili z 2:0. V Andaluziji sta se torej oba največja španska kluba "ogrela" za polfinalna obračuna Lige prvakov, ki ju čakata med tednom.

Čeprav je pred vrati polfinale Lige prvakov, je Luis Enrique proti Cordobi, ki se seli v drugo ligo, začel z najmočnejšo zasedbo. Do 42. minute so se gostitelji, pri katerih je Rene Krhin odigral vso tekmo, uspešno branili, Barca pa je potrpežljivo napadala. Vmes je Neymar zatresel vratnico, tri minute pred koncem polčasa pa je po lepi podaji Lionela Messija, ki je žogo poslal prek domače obrambe, zabil Ivan Rakitić. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je po podobni podaji Andresa Iniesta zadel Luis Suarez, ki je bil hitrejši od Juana Carlosa.

Prvi hat-trick Suareza v La ligi
Takoj po začetku drugega dela je po podaji Danija Alvesa z glavo zadel Messi, kar je bil njegov 50. zadetek v vseh tekmovanjih v tej sezoni. V 52. minuti je bil z glavo uspešen Suarez. Znova je podal Dani Alves. Na 5:0 je prav tako z glavo zadel Gerard Pique, ki je bil uspešen po podaji Rakitića iz kota. Deset minut pred koncem je po lepi kombinaciji Pedra in Suareza Messi žogo potisnil v prazno mrežo.

Pet minut pozneje je Neymar priigral strel z bele točke, Messi pa je, čeprav bi lahko zabil nov hat-trick, izvedbo enajstmetrovke prepustil Brazilcu, ki jo je tudi uspešno realiziral. Končni izid pa je v 88. minuti postavil Suarez, ki je zabil prvi hat-trick v La ligi. Barca, ki je na zadnjih dveh tekmah španskega prvenstva zabila kar 14 golov, je izenačila svojo najvišjo gostujočo zmago v La ligi. Prav tako z 8:0 je premagala Las Palmas leta 1929 in Almerio pred petimi leti.

Ronaldo junak v Sevilli
Real je kot prvi v tej sezoni La lige slavil na Sanchez Pizjuanu. Junak zmage je bil Cristiano Ronaldo, ki je zabil hat-trick. Že ob izteku devete minute so si gostje priigrali veliko priložnost, a je Sergio Rico ubranil poskus Ronalda iz neposredne bližine. Na drugi strani se je le nekaj minut pozneje izkazal Iker Casillas, ki je zaustavil poskus Aleixa Vidala, dokončno pa je razčistil Raphael Varane. Sevilla je kar nekaj minut igrala z igralcem manj, saj je po trčenju s Sergiom Ramosom močno iz nosa krvavel Grzegorz Krychowiak.

V tem času je kraljevi klub dvakrat zatresel mrežo. Najprej je v 36. minuti izvrstno z leve podal Isco, slabo je Ronalda pokril Stephane Mbia in Portugalec je z glavo povedel. Takoj za tem je sledil nov šok za domačo vrsto. Predložek z desne je Javier Hernandez z glavo podaljšal, Ronaldo pa je bil hitrejši od Sergia Rica in povišal na 2:0. Toda še pred koncem polčasa je Sevilla znižala. Razigranega Aleixa Vidala je v kazenskem prostoru od zadaj podrl Sergio Ramos, z bele točke pa je bil natančen Carlos Bacca.

Casillas preprečil izenačenje
V drugem polčasu je Carlo Ancelotti na zelenico poslal tudi povratnika po poškodbi Garetha Bala, ki je v 68. minuti izjemno natančno podal v kazenski prostor. Slabo postavljenega Sergia Rica pa je še tretjič matiral Ronaldo, ki je bil znova uspešen z glavo. To je bil že njegov 25. hat-trick v La lig, s čimer je najuspešnejši v prvenstvu pod Pireneji. Sevilla je v zaključku tekme močno pritisnila in v 79. minuti je po dobrem prodoru Aleixa Vidala znižal Vicente Iborra, ki je le minuto pred tem vstopil v igro. Še nekajkrat je bilo vroče pred vrati Reala, a je Casillas branil poskuse Iborre, Denisa Suareza in Kevina Gameira. Ko sta ta dva zapored poskusila, pa se je žoga ob vratnici odkotalila zunaj igrišča.

Oblak ponovno ni prejel zadetka
Jan Oblak
je znova stal v vratih Atletica in ponovno je svoje delo opravil z odliko ter mrežo ohranil nedotaknjeno, za zdaj še aktualni španski prvaki pa so na domačem terenu proti Athleticu iz Bilbaa osvojili le točko (0:0). Trikrat so gostitelji na Vicente Calderonu sicer zadeli mrežo, toda vse tri zadetke so sodniki zaradi domnevnih prepovedanih položajev razveljavili.

V prvem polčasu so upravičeno razveljavili gol Antoina Griezmanna, ki pa je v drugem delu dosegel regularen zadetek, a je bil razveljavljen. Enako velja za situacijo, ko je mrežo zatresel Tiago Mendes. Oblak se je izkazal po uri igre, ko je zaustavil strel Mikela San Joseja iz bližine. Baski so srečanje končali z igralcem manj, saj je dva rumena kartona prejel Unai Bustinza.