Angel di Maria in Cristiano Ronaldo sta mrežo Valencie zadela vsak po dvakrat. Foto: Reuters
Mesut Özil
Mesut Özil je navduševal z natančnimi podajami. Foto: EPA

Poleg Argentinca in Portugalca je bil junak zmage tudi Mesut Özil, ki je s podajami sodeloval pri vseh zadetkih. Real je odigral tekmo brez osrednjega branilskega para Pepe-Sergio Ramos. Med tednom sta se moštvi že pomerili v četrtfinalu kraljevega pokala. Z 2:0 je bil v Madridu boljši Real. Ta teden bo v Valencii še povratna tekma. V prvem krogu državnega prvenstva je Valencia s Santiaga Bernabeua odnesla točko (1:1).

Real je povedel v deveti minuti, ko je hitro akcijo začel Özil in v protinapadu zaposlil di Mario, ki je z leve po hitri akciji našel Gonzala Higuaina. Argentinski napadalec je poslal žogo v mrežo, le nekaj trenutkov pred tem pa se mu je ponudila še lepša priložnost, ki pa jo je po natančni podaji Alvara Arbeloe zapravil.

Ronaldo v dobri minuti do podaje in gola
Velika priložnost se je za tem ponudila Samiju Khediri, ki je ostal sam pred Diegom Alvesom, vendar je brazilski vratar v zadnjem trenutku posredoval. Znova je bil nemočen v 34. minuti. Po levi je preigraval Ronaldo, ki je zavrtel Ricarda Costo in nato z izjemno natančno podajo našel di Mario, ki je žogo le porinil v prazno mrežo.

Dobro minuto pozneje je portugalski superzvezdnik še sam premagal Diega Alvesa. Özil se je znova izkazal s podajo, Ronaldo pa je sam stekel v protinapad in z levico ob bližnji vratnici premagal domačega vratarja, ki ni bil najbolje postavljen. Goleada Reala se je nadaljevala v 41. minuti. Po novi akciji izjemno razigranih di Marie in Özila je v kazenskem prostoru z močnim strelom mrežo drugič zatresel Ronaldo. Po zaostanku 4:0 so prvi domači navijači že zapustili stadion.

Di Maria postavil piko na i
Še pred koncem polčasa so varovanci Joseja Mourinha še petič zatresli mrežo netopirjev. Še enkrat je mojstrsko podal Özil, v protinapadu pa se je odlično znašel di Maria. V drugem polčasu so gostje umirili igro in ves čas nadzorovali potek tekme. Valencia je bila najbližje zadetku v 50. minuti, ko je prečko zatresel Pablo Piatti.

Barcelona je v soboto prvič v tej sezoni La lige izgubila. S 3:2 je bil na Anoeti boljši Real Sociedad. Po porazu Barce je razliko za vodilnimi Katalonci znižal Atletico, ki je trenutno drugi. Madridčani so bili z 2:0 boljši od Levantjea. Zadela sta Adrian Lopez in Koke.