Zlatan Ibrahimović je v 29. minuti znižal na 1:2. Foto: EPA
Djibril Cisse
Djibril Cisse je v Lazio prišel iz Panathinaikosa. Foto: EPA
Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri je lani ob svoji premierni sezoni popeljal Milan do naslova prvaka. Foto: EPA

Prvi krog pred 14 dnevi ni bil odigran zaradi stavke. Milan ima ob začetku sezone težek razpored, saj ga že v torek v Ligi prvakov čaka tekma v Barceloni. Tudi Lazio ima v tej sezoni visoke načrte, med drugim sta ga okrepila Miroslav Klose in Djibril Cisse.
Vsi zadetki v prvem polčasu
Oba sta se že v prvi polovici prvega polčasa vpisala med strelce, saj so gosti veliko bolje začeli tekmo. Nemec je v 12. minuti ob Alessandru Nesti zadel z levico, potem ko je žogo najprej ustavil z desnico. Branilec Milana je bil tudi 10 minut zatem premalo zbran, po predložku Stefana Maurija z desne strani ga je z glavo preskočil Cisse in Rimljane povedel v presenetljivo vodstvo z 2:0.
Gostitelji so hitro odgovorili. V 29. minuti je Alberto Aquilani na desni strani našel Antonia Cassana, ta pa nato v sredini Zlatana Ibrahimovića, ki mu ni bilo težko zadeti iz bližine. Štiri minute pozneje je izenačil Cassano z glavo po podaji Aquilanija iz kota.
V drugem polčasu je bilo še nekaj priložnosti na obeh straneh, vendar se izid ni več spremenil.
Že v 20. minuti je moral zaradi poškodbe z igrišča Gennaro Gattuso, zamenjal ga je Mark van Bommel.