Arjen Robben in Franck Ribery sta odlično izvedla akcijo za vodilni zadetek. Foto: Reuters
Max Kruse
Max Kruse je povzročal obrambi Bayerna veliko težav. Foto: Reuters
Marcel Sabitzer
Marcel Sabitzer je odločil derbi v Leipzigu. Foto: Reuters

Ekipi, ki sta zbrali največ točk na večni lestvici Bundeslige, sta v zadnjih sezonah na popolnoma različnih koncih lestvice. Bavarci lovijo rekordni peti zaporedni naslov nemškega prvaka, Werder pa se bori za obstanek.
Bremenčani, ki so 8. maja 2004 na olimpijskem stadionu v Münchnu z zmago s 3:1 osvojili zadnji naslov prvaka, so izgubili zadnjih 13 medsebojnih tekem, točko proti Bayernu so zadnjič osvojili septembra 2010.
Werder, ki je v uvodnem krogu letošnje sezone 26. avgusta na Allianz Areni doživel pravi polom (0:6), je pred 42.100 gledalci na razprodanem stadionu Weser začel zelo odločno. V 19. minuti so se izbrancem Alexandra Nourija načrti malce podrli, saj se je poškodoval napadalec Claudio Pizarro, ki je odšepal z igrišča.
Alaba sijajno izvedel prosti strel
Po pol ure igre so gostje izvedli sijajno akcijo. Franck Ribery je ušel po levi strani in podal do Arjena Robbna, ki je žogo s 15 metrov z levico poslal tik ob vratnici v mrežo. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je David Alaba mojstrsko izvedel prosti strel z 20 metrov, žogo je z levico zavrtinčil prek živega zidu, od vratnice pa se je odbila v mrežo.
Kruse kronal precej boljšo igro Werderja
Na začetku drugega polčasa je Ribery zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju. V 53. minuti je Zlatko Junuzović lepo našel Maxa Kruseja v kazenskem prostoru, napadalec se je otresel Alabe in z desnico matiral Manuela Neuerja. Gostitelji so se zelo trudili in na vse pretege skušali izenačiti, Serge Gnabry in Kruse pa nista bila dovolj zbrana v zaključku akcij. Bayern je v drugem polčasu razočaral.
"Na takih tekmah je najpomembnejša zmaga. Igra seveda še ni bila prava, zdaj prihajajo ključni tedni. V osmini finala Lige prvakov proti Arsenalu moramo prikazati precej boljšo predstavo," je pojasnil kapetan Philipp Lahm.
Leipzig po preobratu do velike zmage
Na Red Bull Areni v Leipzigu je Hoffenheim, ki v jesenskem delu prvenstva ni doživel poraza, začel odlično. Gostje so zdržali uvodni pritisk rdečih bikov in povedli v 17. minuti, ko so izvedli izjemen protinapad. Andrej Kramarić je z natančno podajo zaposlil Nadiema Amirija, ki je zadel z desno nogo. Sedem minut pred odmorom je izenačil Timo Werner po napaki obrambe gostov, ko je do žoge prišel Naby Keita.
Po uri igre je Hoffenheim ostal le z deseterico, napadalec Sandro Wagner je pokosil Stefana Ilsankerja in prejel rdeči karton. Prednost igralca več je unovčil Marcel Sabitzer, ki je po prodoru v 77. minuti streljal z 22 metrov, žoga je zadela Fabiana Schärja in spremenila smer, zato je bil vratar Oliver Baumann nemočen.