Matjaž Kek je bil zelo nervozen predvsem v drugem polčasu. Foto: EPA
Benjamin Verbič
Benjamin Verbič je bil najboljši igralec tekme med Köbenhavnom in Vardarjem, ki so jo Danci dobili kar s 4:1. Foto: EPA

Prva tekma v Mozartovem mestu se je končala z remijem (1:1). Na povratni tekmi so bili gostitelji v izjemnem vzdušju malce boljši v prvem polčasu. Rdeči biki so v 34. minuti zatresli mrežo, vendar je bil Munas Dabbur v prepovedanem položaju.
Sporno razveljavljen zadetek Yaba
V drugem delu so gostje pritisnili. V 55. minuti je Reinhold Yabo zatresel mrežo, a je stranski sodnik znova dvignil zastavico. Počasni posnetek je pokazal, da se je zmotil. V zadnjih minutah so avstrijski prvaki pritiskali, vendar nikakor niso uspeli zadeti. Najlepši priložnosti sta zapravila Paulo Miranda in Takumi Minamino. Najlepšo priložnost za zmago Rijeke je imel Alexander Gorgon deset minut pred koncem, vendar je streljal visoko prek vrat po sijajni akciji Stefana Ristovskega po desni strani. Po koncu tekme se je začelo veliko slavje na Rujevici, ognjemet je razsvetlil nebo nad Reko.

Salzburg desetič izpadel v kvalifikacijah
"Razočaranje je ogromno. Če bi dosegli samo en zadetek, zdaj ne bi govorili o tem. Stranski sodnik je naredil napako, a to se dogaja v nogometu. Imel sem občutek, da bi morali še bolj pritisniti. Premalo žog smo spravili do napadalcev. Vedno, ko smo prišli v kazenski prostor, smo bili zelo nevarni," je pojasnil trener Salzburga Marco Rose.
Veliko razočaranje za Salzburžane, ki so v desetem poskusu že desetič izpadli v kvalifikacijah za Ligo prvakov. Rečani bodo med nenosilci v zadnjem predkorgu in se lahko srečajo z Mariborčani.

3. predkrog, prvaki, povratne tekme:
RIJEKA - Salzburg 0:0 1:1

Rijeka: Sluga, Vešović, Elez, Župarić, Ristovski, Maleš, Bradarić, Gorgon, Mišić, Kvržić (87./Heber), Gavranović (74./Jelić).

RB Salzburg: Walke, Ulmer, Čaleta Car, Miranda, Lainer, Berisha, Minamino (81./Wolf), Semassekou, Yabo (68./Haidara), Dabour (74./Gulbrandsen), Hvang.

Sodnik: Hüseyin Gocek (Turčija)

Šerif Tiraspol - QARABAG (AZR) 1:2 (0:1) 0:0

Bate Borisov - SLAVIJA PRAGA 2:1 (1:1) 0:1
Signevič 5., Stasevič 46.; Škoda 44.

APOEL - Viitorul Constanta * 4:0 (1:0, 0:0) 0:1
Carlao 54., Merkis 93., de Camargo 94., Efrem 105.
* - po podaljšku

KÖBENHAVN - Vardar 4:1 (2:1) 0:1
Greguš 2., Barseghjan 26./ag, Santander 75., Sotiriou 88./11-m; Nikolov 19.
RK: Greguš 71./Köbenhavn
Verbič (Köbenhavn) je igral vso tekmo.

Ludogorec
- HAPOEL BER ŠEVA 3:1 (2:0) 0:2
Wanderson 9., 33., Marcelinho 56.; Ghadir 61.
RK: Marcelinho 96.; Ohana 88.
Ogu (Hapoel) je v 86. minuti zapravil 11-m.

Rosenborg - CELTIC 0:1 (0:0) 0:0
Forrest 69.

OLYMPIACOS - Partizan 2:2 (1:1) 3:1
Carcela Gonzalez 22., Fortounis 51.; Soumah 33., Đurđević 85.

Ajax - NICE 2:2 (1:1) 1:1
van de Beek 26., Sanchez 57.; Souquet 3., Marcel 79.

ISTANBUL BASAKSEHIR - Club Brugge 2:0 (2:0) 3:3
Adebayor 7., Višća 34.

Izidi prvih tekem so v krepkem tisku. Žreb 4. predkroga bo v petek ob 12.00 v Nyonu.