Hrvaški trener Austrie Nenad Bjelica se je takole razveselil velikega uspeha nad rojaki. Foto: EPA
Adam Szalai
Madžar Adam Szalai je bil z dvema zadetkoma najzaslužnejši za slavje Schalkeja pred praznimi tribunami v Solunu. Foto: EPA
Steaua
Steaua je po zaslugi več doseženih zadetkov v gosteh napredovala v Varšavi. Foto: EPA

Avstrijci so prejšnjo sredo v hrvaški prestolnici zmagali z 0:2 in imeli pred povratno tekmo 4. predkroga veliko prednost. Pri Dinamu so takoj po srečanju zamenjali trenerja Krunoslava Jurčića in pod vodstvom dvojca Damir Krznar-Zoran Mamić upali na čudežni preobrat.
Začetek tekme pred 10.500 navijači na Generali Areni pa je prinesel nov šok za goste. Že v 5. minuti je namreč Florian Mader s prostega strela ob pomoči Josipa Šimunića, ki se je žoge dotaknil z glavo, skupno vodstvo Austrie povišal na 3:0. Tedaj je za Dinamo vrag odnesel šalo. Zagrebčani so vse sile usmerili v napad in do polčasa sta Marcelo Brozović z 20 metrov (33. minuta) in Junior Fernandes (43.) poskrbela za preobrat. 1:2.
Ko je rezervist Fatos Beqiraj v 70. minuti z glavo še enkrat matiral vratarja Heinza Lindnerja, so Hrvati že pogledovali proti četrtkovemu žrebu v Monte Carlu. Toda to je bil račun brez krčmarja, saj je Roman Kienast v 82. minuti samo minuto po vstopu na zelenico iz bližine znižal na 2:3 in med elito prvič popeljal Austrio. Dinamo je v končnici še enkrat zapretil z nevarnim strelom Beqiraja, a izid je ostal nespremenjen.
Tudi Ludogorec in Legia izpadla
Bolgarski Ludogorec, pri katerem je Roman Bezjak igral vso tekmo, je še drugič izgubil proti Baslu (2:0). Marko Šuler je sedel na klopi varšavske Legie, ki proti Steaui ni unovčila ugodnega izida s prve tekme (1:1). Romuni so na Poljskem remizirali z 2:2 in se veselijo napredovanja v skupinski del.
Uspešno opravljena naloga Schalkeja v Solunu
Schalke je, čeprav je od 64. minute igral z igralcem manj, z 2:3 premagal Paok pred praznimi tribunami v Solunu (kazen zaradi divjanja navijačev v lanski sezoni Evropske lige) in prav tako uspešno opravil svojo nalogo v gosteh. Arsenal pa je z domačo zmago nad Fenerbahčejem z 2:0 le potrdil uvrstitev med 32 najboljših, potem ko je že v Carigradu slavil z 0:3.