Benjamin Verbič je v Leicestru igral do 66. minute. Foto: Reuters
Miroslav Radović
Miroslav Radović je pri 32 letih dočakal prvi gol v Ligi prvakov. Foto: EPA
Gareth Bale in Karim Benzema
Gareth Bale je v 16. minuti z levico načel mrežo Legie. V evropskih tekmovanjih je zadel prvič po decembru 2014! Foto: Reuters
Pierre Emerick Aubameyang
Pierre Emerick Aubameyang je v 9. minuti zatresel mrežo v Lizboni za vodstvo Borussie Dortmund z 0:1. Foto: Reuters
Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon je bil najboljši igralec tekme v Lyonu. Foto: EPA
Samir Nasri in Petar Stojanović
Samir Nasri (v ozadju Petar Stojanović) je bil edini strelec na Maksimiru. Foto: EPA

V prvem polčasu so si nevarnejše priložnosti pripravili gostje iz Londona. Najprej je bil Dele Alli po predložku z desne strani malenkost premalo natančen z glavo. V nadaljevanju je Nizozemec Vincent Janssen zadel prečko, v isti akciji pa je nato streljal še Argentinec Erik Lamela, a se je izkazal Bernd Leno in žogo odbil čez vrata.

Po odmoru so igrali tako rekoč le še gostitelji. Najprej je v 48. minuti vratar Tottenhama Hugo Lloris žogo po strelu Javierja Hernandeza s treh metrov ustavil na golovi črti. Tehnologija, ki pomaga sodnikom pri takšnih dogodkih, je pokazala, da ni s celotnim obsegom prešla črte, tako da je ostalo pri 0:0. Do konca je imel Bayer, ki je silovito pritiskal, še nekaj lepih priložnosti, toda ni uspel premagati Llorisa. Zadnjo nevarno akcijo je pripravil Kampl, ki je podal z leve strani, a se pred vrati ni najbolje znašel Stefan Kiessling.
Na drugi tekmi skupine E je Monaco v Moskvi proti CSKA-ju izenačil v 87. minuti in še naprej ostaja neporažen s petimi točkami na vrhu lestvice. Bayer prav tako v treh krogih ni izgubil, a tudi zmagal ni, zato je s tremi točkami tretji. Tottenham ima štiri točke, CSKA dve.

Köbenhavn kljub dobri igri ostal praznih rok
Poleg Kampla sta v torek igrala še dva Slovenca. Benjamin Verbič je s Köbenhavnom z 1:0 klonil v Leicestru, Petar Stojanović pa z Dinamom doma z istim izidom proti Sevilli.
Edini zadetek na stadionu King Power je v 30. minuti iz bližine dosegel Alžirec Riyad Mahrez, po predložku Jamieja Vardyja mu je z glavo podal rojak Islam Slimani. Temu so sodniki v drugem polčasu razveljavili gol zaradi domnevnega nedovoljenega položaja. Leicester, ki ni blestel, ima popoln izkupiček in še ni prejel zadetka, v zadnji minuti je izenačenje Andreasu Corneliusu z lepo obrambo preprečil vratar Kasper Schmeichel. Verbič je bil zamenjan v 66. minuti. Köbenhavn je imel več od igre, a je na koncu doživel prvi poraz na zadnjih 24 tekmah.
Na drugi tekmi skupine G je Porto po preobratu z 1:2 zmagal v Bruggeu. Odločilni zadetek je v 93. minuti po prekršku v kazenskem prostoru z 11-metrovke dosegel Andre Silva.
Juve slavil z igralcem manj
V skupini H je v Zagrebu tri točke Sevilli v 37. minuti prinesel zadetek Samirja Nasrija iz bližine po nizki podaji z desne strani, ob zmagi Juventusa z 0:1 v Lyonu pa je v 76. minuti mrežo zatresel rezervist Juan Cuadrado. Kolumbijec si je na desnem robu kazenskega prostora lepo pripravil prostor in z močnim polvisokim strelom presenetil vratarja Anthonyja Lopesa. Nekaj sijajnih obramb je na drugi strani prikazal Gianluigi Buffon, med drugim je v 35. minuti ustavil 11-metrovko Alexandra Lacazetta po prekršku Leonarda Bonuccija. Juve je od 54. minute igral brez Maria Leminaja, ki je prejel dva rumena kartona.
Tri točke za Real in Borussio Dortmund
Real Madrid je v skupini F s 5:1 odpravil Legio iz Varšave. Edini zadetek za goste, svojega prvega v Ligi prvakov, je v 22. minuti dosegel spomladi član Olimpije Miroslav Radović. Keylorja Navasa je premagal z 11-metrovke, potem ko ga je pred vrati ob preigravanju nepravilno ustavil Danilo.
Borussia Dortmund je z 1:2 slavila v Lizboni pri Sportingu, potem ko je že po prvem polčasu vodila z 0:2. Sredi drugega dela je z indirektnim prostim strelom z 10 metrov znižal Bruno Cesar, več pa gostiteljem kljub priložnostim ni uspelo.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport.