Kevin Kampl je dosegel svoj prvi gol v Ligi prvakov in bil na statističnem portalu WhoScored najbolje ocenjeni nogometaš Bayerja (8,6). Foto: Reuters
Jordi Alba in Ivan Rakitić
Ivan Rakitić je dvakrat zadel v Borisovu. Foto: Reuters
Olivier Giroud
Olivier Giroud se je s soigralci takole veselil vodstva Arsenala. Foto: EPA
Manuel Neuer
Velika napaka Manuela Neuerja, ki je v 77. minuti "zaplaval" v prazno. Foto: Reuters
Damir Skomina in Cesc Fabregas
Damir Skomina je v Kijevu pokazal dva rumena kartona, po enega na vsaki strani. Foto: Reuters
Jose Mourinho
Pogled trenerja Chelseaja Joseja Mourinha pred začetkom srečanja. Foto: Reuters
Mourinho v Kijevu okrcal Skomino

Tekma v Leverkusnu je bila izjemno razburljiva. Gostitelji so hitro povedli z 2:0, nato je Roma preobrnila izid in vodila z 2:4 (najlepši je bil gol Miralema Pjanića za 2:3 s prostega strela), v zadnjih 10 minutah pa je Bayer uspel priti do točke. Kampl je v 84. minuti z roba kazenskega prostora z levico z diagonalnim strelom poslal žogo v zgornji kot in znižal na 3:4. Mojstrsko!
Dve minuti pozneje je na levi strani s preigravanjem začel tudi akcijo za izenačujoči zadetek Admirja Mehmedija. Slovenski reprezentant je podal Wendellu, Brazilec pa Švicarju, ki iz bližine ni imel težkega dela. Prva dva gola za Bayer je dosegel Javier Hernandez. Najprej v 4. minuti z 11-metrovke po igranju z roko Vasilisa Torosidisa, v 19. pa po sijajni globinski podaji Hakana Calhanogluja. Mehičan je ob koncu tekme za las meril mimo vrat, ko bi lahko lekarnarjem prinesel celo vse tri točke. Bayer je z remijem zadržal dve točki naskoka pred Rimljani in drugo mesto v skupini F, ki še vodi v osmino finala.

Vodilna ekipa te skupine Barcelona je v Belorusiji pri Bateju z dvema goloma Ivana Rakitića v drugem polčasu slavila z 0:2. Najprej je silovito streljal z roba kazenskega prostora pod prečko, nato pa še prefinjeno čez domačega vratarja. Obakrat mu je podal Neymar.
Neuer nesrečnik na stadionu Emirates
Torkov derbi med Arsenalom in Bayernom v Londonu v skupini F so dobili topničarji z 2:0 in osvojili prve točke v letošnji Ligi prvakov. Rezervist Olivier Giroud je v 77. minuti po dolgi podaji Santija Cazorle izkoristil veliko napako Manuela Neuerja, ki je brez potrebe stekel iz vrat ter "zaplaval" v prazno, in z glavo načel mrežo Bavarcev. Končni izid je v zadnji akciji na tekmi v 94. minuti postavil Mesut Özil s petih metrov.
Neuer je predtem dobro branil, v prvem polčasu se je izkazal po strelu Thea Walcotta z glavo. Bayern je bil na začetku tekme najbolj nevaren ob poskusu Thiaga Alcantare, a mu je veselje preprečil Petr Čech. Douglas Costa je v drugem delu streljal za las prek vrat, lepo priložnost je zapravil tudi Robert Lewandowski. Nemški prvak, ki je imel veliko terensko premoč, je izgubil po 12 zaporednih zmagah.
Domači poraz zagrebškega Dinama
Na vrhu lestvice je Münchenčane pri 6 točkah ujel Olympiacos, ki je z 0:1 zmagal v Zagrebu. V 79. minuti je bil edini strelec Nigerijec Brown Ideye, potem ko je ušel obrambi Dinama po levi strani. Gostiteljem je predtem v drugem polčasu dvakrat ponagajala vratnica.
Tekma Dinamo Kijev - Chelsea v skupini G, na kateri je sodil Damir Skomina, se je končala z 0:0. Tudi Londončani so dvakrat zadeli okvir vrat (Eden Hazard, Willian s prostega strela).