Sergio Agüero je še enkrat več dokazal, da je izvenserijski napadalec. Foto: Reuters
Sergio Aguero
Mehdi Benatia je kot zadnji mož obrambe podrl Agüera. Foto: Reuters
Luis Suarez in Lionel Messi
Luis Suarez je dosegel prvi gol v dresu Barcelone, Lionel Messi pa je malo kasneje postal novi rekorder po številu golov v Ligi prvakov. Nova najboljša znamka je 74 golov. Pred tem je bil rekorder Raul (71). Foto: EPA
Francesco Totti
Romin Francesco Totti je v Moskvi dosegel gol s prostega strela. Pri 38 letih, enem mesecu in 29 dneh je potrdil status najstarejšega strelca v Ligi prvakov. Pred njim je bil to Ryan Giggs (37 let in 289 dni). Foto: Reuters

Manchester je povedel v 21. minuti, ko je Agüero izkoristil enajstmetrovko, ki jo je priboril sam. Kot zadnji mož Bayernove obrambe ga je namreč zrušil Mehdi Benatia, ki je prejel rdeči karton.

Dva gola Bayerna z igralcem manj
A Bavarci se kljub igralcu manj niso predali. Xabi Alonso je s prostega strela z roba kazenskega prostora zadel spodnji kot vrat Joeja Harta in si tako podaril najlepše darilo za 33. rojstni dan. Le pet minut kasneje je Robert Lewandowski po podaji Jeroma Boatenga z glavo povišal na 2:1.

Šov Agüera v zadnjih petih minutah
Sinjemodri so nato neuspešno pritiskali vse do 85. minute, ko je Agüero izenačil na 2:2. Argentinec je po prestreženi podaji Alonsa pritekel pred Manuela Neuerja in ga matiral s strelom v njegov desni spodnji kot. Pet minut kasneje je Argentinec poskrbel za popoln preobrat, ko je ušel Jeromu Boatengu, nato pa ukanil še Neuerja. Manchester City bo v zadnjem krogu gostoval pri Romi, ki je tokrat remizirala (1:1) pri Cskaju.

Hat-trick Messija za strelski rekord
V skupini F je tudi Lionel Messi za zmago Barcelone nad Apoelom v gosteh (0:4) dosegel tri gole. Messi je s tem postal najboljši strelec v zgodovini Lige prvakov. Nova najboljša znamka je 74 zadetkov. Pred tem je bil rekorder Raul (71). Prvi gol, odkar je prestopil v Barcelono, je zabil tudi Urugvajec Luis Suarez.