Karim Benzema je v 10. minuti spretno matiral Joeja Harta. Foto: EPA
Sergio Agüero je zanesljivo matiral Ikerja Casillasa. Foto: Reuters
Alvaro Arbeloa
Alvaro Arbeloa je prejel drugi rumeni karton po spornem prekršku nad Agüerom. Foto: Reuters
Mario Götze in Marco Reus
Mario Götze in Marco Reus sta zrežirala visoko zmago Borussie na amsterdamski Areni. Foto: Reuters
Jack Wilshere
Jack Wilshere se je po poškodbi vrnil z zadetkom. Foto: Reuters
Lucho Gonzalez
Lucho Gonzalez je dosegel vodilni zadetek za Porto. Foto: EPA
Stephan El-Shaarawy
Stephan El-Shaarawy je zadel tudi v Bruslju. Foto: Reuters

Po tekmah v sredo je znanih že 13 udeležencev osmine finala. Po Malagi, Portu, Manchester Unitedu, Barceloni, Šahtarju, Valencii in Bayernu so si nadaljevanje tekmovanja nocoj zagotovili še Borussia Dortmund, Real Madrid, Milan, Schalke, Arsenal in Paris St. Germain.

Hitro vodstvo Reala
Kraljevi klub je povedel v 10. minuti, ko je Angel di Maria z desne strani podal pred vrata. Obramba angleških prvakov je popolnoma pozabila na Karima Benzemaja, ki je z desnico z bližine poslal žogo v mrežo.
Gostitelji so bili šokirani, Sami Khedira je imel lepo priložnost za povišanje vodstva Reala. V 16. minuti je Cristiano Ronaldo lobal Harta, žogo je z golove črte odbil Matija Nastasić, Ronaldo pa je nato streljal mimo vrat. Gostitelji so bili v podrejenem položaju in ob polčasu so bili lahko srečni z minimalnim zaostankom.
Agüero izenačil po sporni enajstmetrovki
City je v nadaljevanju napadel, zapretila sta Maicon in Sergio Agüero. Roberto Mancini je v igro poslal še Carlosa Teveza in skušal s tremi napadalci priti do preobrata. V 72. minuti je Alvaro Arbeloa podrl Agüera v kazenskem prostoru, argentinski napadalec je zelo hitro padel, vendar je italijanski sodnik Gianluca Rocchi hitro pokazal na belo točko in izključil španskega branilca. Aguero je poslal Ikerja Casillasa v napačno smer in izid je bil izenačen. Zmagovitega zadetka, ki bi Angležem podaljšal upanje na drugi del tekmovanja, pa navijači na stadionu Etihad niso videli.
Stota tekma Mourinha v Ligi prvakov
Trener Reala Jose Mourinho je vodil že 100. tekmo v Ligi prvakov, s čimer je postal najmlajši trener, ki mu je to uspelo, skupaj pa šele peti. Ta mejnik so pred njim dosegli Carlo Ancelotti, Arsene Wenger, Ottmar Hitzfeld in Alex Ferguson. 49-letni Portugalec je v najelitnejšem evropskem tekmovanju debitiral februarja 2002, ko je kot trener Porta v Madridu z 0:1 izgubil prav pri Realu.

Gladka zmaga Borussie
V drugi tekmi skupine D je dortmundska Borussia z izjemno igro slavila v Amsterdamu (1:4). Nemški prvaki so že zasedli prvo mesto v skupini ne glede na razplet zadnjega kroga.
Rumeno-črni so povedli v 8. minuti, ko si je Marco Reus izmenjal z Mariom Götzejem, nato pa poslal žogo med nogama vratarja Kennetha Vermeerja v mrežo. V 36. minuti je sijajni Götze preigral Ricarda van Rhijna in z natančnim strelom z desnico povišal na 0:2. Štiri minute pred odmorom je Götze najprej izvedel prosti strel, nato pa poskusil še po dobiti žogi, Vermeer je žogo odbil do Roberta Lewandowskega, ki je zatresel mrežo.

Poljski napadalec je v 67. minuti napovedal pravi polom Ajaxa, ki pa je le dosegel častni zadetek. Štiri minute pred koncem je bil natančen Danny Hoesen.
Izjemen strel Fuchsa za zmago Schalkeja
V skupini B je Schalke v končnici strl odpor Olympiacosa (1:0). Edini gol je dosegel Christian Fuchs v 77. minuti z močnim strelom z levico s 30 metrov. Arsenal je ugnal Montpellier z 2:0. Jack Wilshere je zadel v 49. minuti za vodstvo Londončanov, Lukas Podolski pa je v 63. minuti z lepim volejem potrdil zmagovalca. Pri obeh zadetkih je podal Olivier Giroud, nekdanji igralec Montpellierja. Arsenal in Schalke sta se že prebila v osmino finala.
Lavezzi junak v Kijevu
V skupini A je kijevski Dinamo doma izgubil proti Paris St. Germainu z 0:2. Parižane je v 45. minuti v vodstvo popeljal Ezequiel Lavezzi po protinapadu. Isti igralec je sedem minut pozneje podvojil pariško vodstvo in potrdil pot med najboljših 16.
Zagrebčani še vedno brez zadetka
Zagrebški Dinamo je znova izgubil, Porto je bil boljši s 3:0. Portugalce, ki so si že pred tem krogom zagotovili osmino finala, je v vodstvo popeljal Lucho Gonzalez v 20. minuti, Joao Moutinho je v 67. minuti z lepo izvedenim prostim strelom povišal na 2:0, Silvestre Varela pa v 85. minuti postavil končni izid.
Milan unovčil prednost igralca več
V skupini C je Milan v Bruslju ugnal Anderlecht (1:3). Rdeče-črnim je vodstvo v 47. minuti priigral Stephan El Shaarawy, Philippe Mexes pa je v 71. minuti s škarjicami z roba kazenskega prostora hitro unovčil izključitev Brama Nuytincka. Tom De Sutter je vlil upanje Belgijcem, a je rezervist Alexandre Pato v 90. minuti postavil piko na i. Tekmo so sodili Slovenci na čelu z Damirjem Skomino.